FED Başkanı Konuşacak: 7 Analist, Bitcoin Tahmini Yaptı!

FED Başkanı Konuşacak: 7 Analist, Bitcoin Tahmini Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federal Rezerv başkanının 7 Şubat’ta olan konuşması öncesinde Bitcoin fiyatını neler beklediği konuşulmaktadır.

Bitcoin haftayı düşüş eğilimi ile kapadı

Bitcoin geçen hafta beş hafta sonra ilk kez düşüş eğilimi ile kapandı. 24 bin dolara ulaştı ancak Pazartesi günkü Asya ticaret seansında 23 bin doların altına düştü. 7 Şubat akşamı 20:40’da FED başkanı Powell’in yapacağı açıklamanın ardından 22:00’da Fed/Barr konuşacaktır. Coinglass’a göre, traderlar kâr elde ederken kripto para piyasasında 97 milyon doların üzerinde tasfiye edildi. Ayrıca, geçen hafta %200’ün üzerinde yükselen BabyDoge gibi büyük sermayeli altcoinlerden küçük sermayeli altcoinlere geçen kripto fonlarında bir kayma oldu.

Bitcoin’in fiyatı, yükselen bir kanalın düşük destek seviyesini dört saatlik bir zaman diliminde yeniden test ederken, kripto topluluğunda pazarın çökmesine ilişkin endişeler arttı. Ayrıca il Capo of Crypto olarak bilinen tanınmış bir analist, yükseliş trendini sürdürmek için Bitcoin’in fiyatının 22,5 bin doların altına düşmemesi gerektiğine inanıyor.

Kripto topluluğuna, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yarınki açıklaması gibi önemli haberler için tetikte olması tavsiye ediliyor. Powell, enflasyonun yükselmesine neden olan dolar ve faiz oranları üzerinde önemli bir güce sahip.

Birçok analist, bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında bir durgunluk öngörüyor ve kripto yatırımcıları, fiyatları etkileyebileceği için bunu akılda tutmaları konusunda uyarılıyor. Ancak Wave Financial’ın CEO’su Siemer daha iyimser ve durgunluğun öncekiler kadar şiddetli olmayacağına inanıyor. Tüketicilerin esnekliğine ve Fed’in eylemlerinin kademeli bir etkiye sahip olmasına rağmen, ekonomi üzerindeki tam etki bir veya iki çeyrek daha görülmeyebilir.

Analist iyi haber olarak görüyor

OANDA kıdemli analisti Edward Moya açıklamasında ‘Bitcoin, 23.000 dolar seviyesinde dolaşan bir içerik gibi görünüyor ve bu kripto traderları için iyi bir haber olarak görülmelidir. Getirilerin artmaya devam etmesi muhtemel olduğundan, Bitcoin kısa vadede 25.000 dolar seviyesini aşmak için mücadele edebilir.’ dedi.

Analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in ‘aralığa geri döndüğünü’ ve 21.700 doların altına düşüşün nihai likidite taraması olabileceğini söyledi. İdeal giriş noktası 22.300 dolar ile 22.700 dolar aralığında olurken, 23.300 doların kırılması yukarı yönlü bir devam sinyali verir. Bu düzeltmelerin nispeten sığ olduğunu da sözlerine ekledi.

Analist TechDev, 406.000 Twitter takipçisiyle Bitcoin’in fiyat hareketlerinin küresel dolar likidite döngülerini takip ettiğine inandığını paylaşıyor. Bu iddiasını, Çin on yıllık tahvillerini (CN10Y) ve ABD dolar endeksini (DXY) karşılaştıran bir grafikle destekliyor. Kriptokoin.com verilerine göre BTC, 22.837 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin büyük trend değişiminin ortasında

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) konusunda iyimser ve kripto kralının düşünülemezi yapmak için hazırlanıyor olabileceğini söylüyor. Analist Kevin Svenson yeni bir videoda 121.600 Twitter takipçisine Bitcoin’in insanların beklediğinden çok daha önce 30.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Kripto traderına göre, trendde büyük bir değişime işaret eden büyük bir düşen kama oluşumundan sonra momentum BTC boğalarının yanında yer alıyor.

Traderlar, bir varlığın momentumunun gücünü ölçmek için RSI’yı kullanır. Geleneksel olarak, RSI’nin 70 seviyesinin üzerindeki bir varlık ticareti, aşırı değerli kabul edilir ve soğuması gerekir. Ancak yoğun alım nedeniyle bir varlığın 70 seviyesinin altına inmeyi reddettiği durumlar vardır.

FED Başkanı Konuşacak: 7 Analist, Bitcoin Tahmini Yaptı!

Svenson, Bitcoin’in 2020’nin sonlarında günlük grafikte aşırı alım bölgesinde dolaştığını ve sonunda 60.000 doların üzerinde bir ralliye yol açan bir kırılma olan 20.000 dolarlık direnci kırdığını ekliyor. Svenson’ın grafiğine bakıldığında, 20.000 doların altındaki düzeltici hareketin ardından yaklaşık 50.000 dolara büyük bir Bitcoin rallisi öngörüyor gibi görünüyor.

Bitcoin artık düşen kama modelinin diyagonal direncinin üzerinde işlem görürken, Svenson, BTC’nin kral kripto herhangi bir önemli düzeltmeye uğramadan önce muhtemelen 30.000 dolara doğru yolda olduğuna inanıyor.

Ani bir değişim olabilir

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) artık yeni bir döneme girmeye hazır olduğunu gösteren birkaç göstergenin sıralandığını söylüyor. TechDev olarak bilinen sahte analist, 406.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in küresel dolar likidite döngülerini takip ettiğine inandığını söylüyor ve bunu Çin on yıllık tahvillerini (CN10Y) ABD dolar endeksine (DXY) karşı koyan bir grafikle gösteriyor.

FED Başkanı Konuşacak: 7 Analist, Bitcoin Tahmini Yaptı!

Ayrıca, tersine çevirmeleri saptamayı amaçlayan Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin aylık zaman diliminde yükseliş eğilimi gösterdiğine dikkat çekiyor. TechDev, tezini desteklemek için CN10Y/DXY ve Bitcoin arasındaki piyasa döngülerindeki benzerlikleri yineliyor.

Analist ayrıca CN10Y/DXY tablosunu Bitcoin hakimiyet tablosu (BTC.D) ve toplam altcoin piyasa değeri ile karşılaştırarak mevcut pazar yapısının özellikle 2017’deki kripto boğa piyasasını anımsattığını söylüyor. Popüler analist, BTC’nin daha kısa zaman dilimlerindeki son fiyat hareketinin, yüksek zaman diliminde yükselişin devam ettiğini gösterdiğini söylüyor. Son zamanlarda Bitcoin için nispeten az miktarda kırmızı saatlik mumlara dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FED Başkanı Konuşacak: 7 Analist, Bitcoin Tahmini Yaptı!