7 Bitcoin Analistinden Tahminler: Bu Seviyeler Geliyor!

7 Bitcoin Analistinden Tahminler: Bu Seviyeler Geliyor!
7 Bitcoin Analistinden Tahminler: Bu Seviyeler Geliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatay fiyat direnciyle karşı karşıya kaldığından, boğalar ayılar karşısında üstünlüğünü koruyor. Bu arada, trade uzmanları Bitcoin için ‘büyük bir hareket’ ve ‘Moonvember’ bekliyor. Ayrıca, Bitcoin’in ‘çift dip’ NVT sinyali, boğaları heyecanlandırıyor.

Analistlere göre Bitcoin, Moonvember’da büyük bir hareket yapacak

Moustache takma adlı analiste göre, NVT Sinyali dikkate alındığında, BTC için büyük bir hareket geliyor. Analist, BTC fiyatının son 3 yılda ortalama ~%450 arttığını göz önünde bulundurarak, çok yakında büyük bir yeşil mum göreceğimizi söylüyor.

Bitcoin NVT sinyal analizi / Kaynak: Moustache

Daha önce Moustache, Bitcoin’in 2023’te 30.000 dolara doğru ilerlediği bir grafikle Wyckoff Yöntemi analizini yayınladı. Analist, “Çünkü, neredeyse 1,5 yıldır bu kadar doğru bir model nadiren gördü,” dedi.

Wyckoff Yöntemi Bitcoin analizi / Kaynak: Moustache

Aynı zamanda, analist PlanB, 30 Ekim’de kâr grafiğindeki BTC yüzdesinde gösterdiği bir grafik paylaştı. Analist, Bitcoin’in ‘Moonvember’da (Kasım) büyük bir hareket yapmasını beklediğini kaydetti.

Bitcoin

CryptoQuant analisti Dan Lim, en büyük Bitcoin balinalarının ‘hodl’ modunda kaldığını belirtiyor. Analist, bunun nedeninin, bir ay ile üç ay arasındaki token arzının yakın zamana kadar hafifçe düşmesi olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist şunları kaydediyor:

Henüz boğa piyasasının başlangıcı kadar güçlü bir hareket olmasa da yatırımcılar DCA ile yanıt verirse veya her duruma göre alımları bölersek, sonunda iyi sonuçların çıkma olasılığı yüksek.

“Çekişme devam ederken BTC yatay hareket edecek”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), 21.000 dolar seviyesini geçme sinyalleri verdi. Ancak, daha sonra, 31 Ekim’in erken işlem saatlerinde biraz daha düzeltme yaptı. Bununla birlikte BTC, kritik seviyelerin üzerinde kalmaya devam etti. Küçük düşüşün ardından, kıdemli analist Jim Wyckoff, ayılar üzerinde ‘genel bir yakın vadeli teknik avantaj’ olduğunu öne sürüyor. Ayrıca analist, Bitcoin boğalarının hala kontrol altında olduğunu söylüyor.

Sonuç olarak, son fiyat hareketine dayanarak, Wyckoff, yatırımcıların, boğalar ve ayılar arasında bir çekişme devam ederken Bitcoin’in yatay trade yapmasını beklemeleri gerektiğini kaydediyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Günlük çubuk grafikte acemi bir fiyat yükseliş trendi var. Boğalar, fiyatlar için en az direnç yolunun yakın vadede yanlara doğru daha yüksek olacağını önermek için hala genel kısa vadeli teknik avantaja sahip.

Bitcoin mum grafiği

BTC teknik analizi

Kripto analist Paul L, BTC’nin teknik görünüme ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yapıyor. Düzeltmeyi takiben, Bitcoin teknik özellikleri, ağırlıklı olarak nötr ve satın alma arasında hizalanan özet ile titrek görünüyor. Dikkat çekici bir şekilde, ‘nötr’ dokuzda. ‘Satın al’ 10 ile temsil ediliyor. Hareketli ortalamalar için, ‘satın al’ dokuzda ilk sırada yer alıyor. Ayrıca, osilatörler esas olarak sekizde ‘nötr’.

Bitcoin
Bitcoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Ayrıca Bitcoin, Eylül ayının başından bu yana ilk kez 20.000 doların üzerinde sürekli işlem gördü. Buna rağmen hala yüksek oynaklık olasılığı ile karşı karşıya. Enflasyon ve faiz oranlarındaki artışların yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerin arka planında Bitcoin’in hisse senetleriyle birlikte işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

“Bitcoin 2022’de kendini tekrar ediyor”

Bazı analistler, son günlerde, Bitcoin’in 21.000 doların üzerinde iki ani artışla “çift tepe” ile karşılaştığını söyledi. Bunun anlamı düşüş. Düşen hacim, boğaların seviyeyi desteklemek için çeviremeyeceğini ve birçoğunun ardından yeni makro düşüklerin gelmesini beklediğini gösteriyor.

Bununla birlikte alternatif yeni analiz, daha iyimser bir bakış açısı sağlıyor. Analist Stockmoney Lizards için 2022 ve 2018 arasındaki benzerlikleri görmezden gelmek zor. Karşılaştırmalı bir BTC grafiğinin yanında “Bitcoin kendini tekrar ediyor” diye özetliyor. Bu grafik, Bitcoin’in 2017’deki ATH seviyesi olan 20.000 dolara ve 2021’deki ATH seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmasından sonra olanları karşılaştırıyor.

Grafik, bir yıllık bir ayı piyasasının ardından BTC’nin hem 2018 hem de 2022’de benzer şekilde makro dip seviyelerine yaklaştığını gösteriyor. Bu nedenle, 17.600 dolara yapılan Haziran gezisi ve Ekim ayının ilk yarısındaki en düşük seviyeler, aslında 2018’in 4. çeyreğine ve 2019’un ilk yarısına benzer bir ‘çift dip’ olması mümkün. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, bir sonraki mantıklı adım yukarı yönlü olacak. Ancak, Bitcoin’in başka bir kapitülasyon olayından kaçınması gererkiyor.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafikler / Kaynak: Stockmoney Lizards / Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

7 Bitcoin Analistinden Tahminler: Bu Seviyeler Geliyor!