7 Bitcoin Ustası: Birkaç Ay İçinde Bu Seviyelerdeyiz!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2.269 görüntülenme
7 Bitcoin Ustası: Birkaç Ay İçinde Bu Seviyelerdeyiz!

Kripto dostu banka Silvergate’in çöküşünün ardından kripto alanı sert bir şekilde sarsıldı. Dört ay içinde ilk kez, Bitcoin yaklaşık 1.200 dolarlık en büyük tek günlük düşüşlerden birini yaşadı. Bununla birlikte, fiyat şu anda yeni kazanılan 22.300 dolar seviyelerinin yakınında yatay işlem gördüğü için düşüş eğilimi şimdilik sona ermiş gibi görünüyor.

“Mevcut düşüş devam edecek ve ardından fiyat toparlanacak!”

Kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff’a göre, Bitcoin’de Cuma sabahı yaşanan düşüş, Mart ayı Bitcoin vadeli fiyatlarının ABD seansının başlarında üç haftanın en düşük seviyesine’ düşmesine neden oldu. Analist, günlük grafikte bir fiyat yükselişi reddedildiği için boğaların kısa vadeli genel teknik avantajlarını kaybettiğini söylüyor. Wyckoff ayrıca, “Fiyatlar şu anda yeni başlayan bir düşüş trendinde ve ayılar biraz ivme kazandı” diye uyarıyor.

Kripto analisti Crypto Tony ise, ayıların şu anda yakından izlediği BTC fiyat seviyesine ilişkin olarak, destek/direnç seviyesini 22.300 dolar olarak vurgulayan aşağıdaki paylaşımı yaptı.

Benzer bir senaryoya daha olumlu bir yaklaşım, mevcut düşüşün devam etmesini ve ardından fiyat toparlanmasını özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto analisti Pentoshi’den geldi.

Popüler analist Bitcoin görünümünü güncelliyor

Bitcoin’in son düşüşünü tahmin eden geniş çapta takip edilen bir kripto analisti Michaël van de Poppe, şimdi BTC’de yükselişe geçtiğini söylüyor. Bu yüzden analist, artık piyasalara atılma zamanının geldiğini düşünüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Tüm olumsuzlukları Mt. Gox, Ethereum Shanghai ile ve ayrıca Silvergate ile bu durumu görseniz de, satın almaya başlamanın zamanı geldi. Piyasalara dolar maliyeti ortalaması. Piyasalar cehennem gibi kanlı olduğunda yaptığınız gibi.

Analist, traderların mevcut piyasaları nasıl görmesi gerektiğine ilişkin iki farklı yaklaşımla görüşünü yineliyor ve bu konudaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Piyasalarda tonlarca korku var. Sadece al ve bekle. Bu kadar basit… İnsanlar iki hafta önce kripto satın almaya çok hevesliydi. İnsanlar artık kriptolarını satmaya çok hevesli. Bu psikolojiyi tersine çevirin.

Analist, yazı sırasında 22.440 dolar değerinde BTC ile, tekrar satın almadan önce lider kriptonun bu seviyeye düşmesini beklediğini söylüyor. Buradan hareketle şunları kaydediyor:

Bitcoin ile uzun vadeli alımların yapılmasını bu yüzden bekliyordum. Elde edemediğimiz 23.800 dolarlık net bir kırılma görmek istedik. Ardından, şu anda isabet alan ve doldurulan 22.300 dolarlık alanı bekliyorum.

Bitcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Bitcoin (BTC)’nin önümüzdeki birkaç ay için trade stratejisi

Kripto analisti Sahana Vibhute, Bitcoin için trade stratejisini paylaşıyor. BTC fiyatı, şu anda dar aralıklar içinde kalmış gibi görünüyor, ancak önümüzdeki aylarda daha yüksek hedeflere ulaşmak için uzun süre sıçrayabilir. Bitcoin, önceden beri sabit dalga modellerinde işlem görüyor ve model devam ederse dibe kayabilir. Fiyat, alt desteği test ettikten sonra, bir mancınık hareketi, fiyatı bundan kısa bir süre sonra gerekli olan yaklaşık 50.000 dolar hedefine yakın bir seviyeye yükseltebilir.

Bitcoin
Kaynak: Tradingview

BTC fiyatı tekrar önceki yüksek seviyelere ulaştı ve reddedilmeyle karşı karşıya kaldı. Fiyatın konsolide olmaya devam etmesine rağmen, önümüzdeki günlerde yükselme olasılığını gösteriyor. BTC fiyat tablosunun küresel olarak tersine döndüğü, ‘Ters baş ve omuzlar’ modeli nedeniyle varsayılabilir. TÜFE, Fed oranı vb. gibi çoklu makroekonomik göstergeler nedeniyle Mart ayının son derece değişken olması bekleniyor. Ayrıca, 140.000’den fazla BTC piyasalara girebilir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı için orta hedef, er ya da geç gerçekleşmesi beklenen yaklaşık 40.000 ile 42.000 dolar arasında.

Ayrıca, BTC fiyatının, küçük bir trader grubu kar almak isterse tüm kripto alanı için geçerli olabilecek aşırı baskıya tanık olduğuna inanılıyor. Bu, önümüzdeki yıllarda yakında yeni zirvelere işaret edebilecek potansiyel bir büyüme olasılığını yoğunlaştırabilir.

“Binance başarısız olursa, BTC 13.000 dolara düşebilir!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, son zamanlarda önemli bir gerileme yaşadı. Bu da analistleri yakın gelecekte neler olabileceği konusunda alarm zillerini çalmaya yöneltti. Finansal analist Jared Blikre’ye göre, büyük bir olay meydana gelirse Bitcoin’in fiyatı 13.000 dolara düşebilir. Blikre, büyük ticaret platformu Binance’in son çöküşünün, kripto para piyasasında önemli bir düşüşü tetikleyebilecek bir ‘siyah kuğu’ olayı olabileceği konusunda uyarıyor. Bu, Bitcoin’in değerinin keskin bir şekilde düşmesine neden olarak paralarını bu kripto para birimine yatıran yatırımcılar için kayıplara yol açar.

Blikre, Bitcoin’in değerindeki son düşüşün, iki haftadan uzun bir sürenin en büyük kırmızı mum çubuğu olduğunu ve bunun kripto para biriminin önemli bir düşüş yaşamak üzere olduğunun sinyalini verebileceğini kaydediyor. Analistlerin Bitcoin’in geleceği hakkında bu kadar endişelenmesinin bir nedeni, long pozisyonların vadeli işlem traderları tarafından son zamanlarda tasfiye edilmesi. Raporlara göre, son 24 saatte 203 milyon dolardan fazla uzun pozisyon tasfiye edildi ve tüm pozisyonların %96’sından fazlası kapatıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Kitco
  • Dailyhodl
  • Azcoinnews
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Kabusundan Sonra Binance Hangi Coinlere Yönelir?
SEC Kabusundan Sonra Binance Hangi Coinlere Yönelir? Paxos’un ihraççısı olduğunu Binance USD (BUSD), ABD devlet kurumlarının incelemesi altında ve bu yüzden zor günler geçiriyor. Buna yanıt olarak Binance, TrueUSD (TUSD) basmaya başladı. Peki bundan sonra ne olacak? Kripto uzmanı Camille Lemmens, bu soruya cevap...
Vural Erkan 3 hafta önce