7 Ünlü İsim Açıkladı: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Ne Yapacak?

Bitcoin 5
Bitcoin 5
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistlere göre, Bitcoin 100 bin dolara yakın ve Bitcoin fiyatı, daha fazla yükseliş işareti ortaya çıktıkça 50 bin doları aşmış görünüyor. Bitcoin, Eylül ayında 40.000 dolara satışını takiben bir ayda ilk kez 50.000 dolara dokunduğu için bazı yükseliş işaretleri gösteriyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin fiyatı 100k’ya daha yakın

OANDA üst düzey analisti Edward Moya, “Bitcoin sıfırdan 100.000 dolara daha yakın. 50.000 dolar seviyesini yeniden yakalamak Bitcoin için büyük bir aşama ve kripto alem için önemli. Bitcoin, Wall Street‘te meydana gelen risk modu ne olursa olsun yükseliş işaretleri göstermeye başlıyor” dedi. Yazma sırasında, Bitcoin (BTC) gün içinde % 7 artışla 51,418,78 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin (BTC)’in düşüş eğilimindeki ABD borsa hissiyatından kopması önemli bir değişim. Moya Salı günü yaptığı açıklamada, “Görünüşe göre hem bireysel hem de kurumsal dünyanın büyük bir kısmı evrim geçirdi ve Uzun Vadeli Sahipler (LTH) olmayı benimsedi” açıklamasında bulundu.

Moya, bu hafta alım satım dalgalı olabilir, ancak izlenmesi gereken önemli bir fiyat seviyesinin 52.000 dolar olacağını ve bunun daha teknik satın almayı tetikleyebileceğini de sözlerine ekledi. Şöyle dedi analist:

Bitcoin oynaklığı, kilit psikolojik seviyelerin geçişinde her zaman yükselir ve bu hafta durum böyle kalmalıdır. Bitcoin 52.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, bu başka bir teknik satın alma dalgasını tetikleyebilir. Bitcoin, 50.000 doların üzerinde birkaç kez işlem görebilir. Önümüzdeki birkaç gün.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin (BTC) daha iyi performans göstermeye devam edecek iyi dinlenmiş bir indirimli boğa piyasasıdır. McGlone Salı günü yaptığı açıklamada şöyle dedi:

 Amiral gemisi kripto 40.000 doların altında destek katmanlarına giriyor. Zirveden yaklaşık %50’lik bir düzeltme, piyasayı aşırılık ve spekülasyondan arındırmış gibi görünüyor. Bitcoin’in fiyat keşif aşamasına karşı reflasyon için yükselen bir borsa gerekliliği, kripto için sürekli performans için iyi bir yer oluşturuyor.

Bitcoin’e küresel ilgi

Çin‘in kripto işlemlerine tam bir yasak getirmesine rağmen, Bitcoin’e genel küresel kurumsal ve bireyse ilgi düşmüyor. Alkesh Shah ve Jessica Reif Ehrlich de dahil olmak üzere BofA stratejistleri, dijital varlıkların “göz ardı edilemeyecek kadar büyük” olduğunu söylediler. “Bizim görüşümüz, şüphecilerin beklediğinden daha fazla fırsat olabileceği yönünde” ifadesini kullandılar. Analistlere göre kripto için bir sonraki büyük değişken unsur, uzun vadede fiyat açısından olumlu olabilecek düzenlemelerdir. Moya ayrıca bir sonraki büyük boğa rallisinin bir bitcoin ETF‘nin nihai onayı ile tetikleneceğini de öngörüyor. Moya der ki:

Yaklaşan düzenleyici yönergeler kısa vadede yıkıcı olabilir, ancak birçok kripto para birimi traderı, satış baskılarının çoğunu gördüğümüz beklentisiyle şimdi memnuniyetle satın alıyor. Bir Bitcoin ETF’nin yapılması biraz daha uzun sürebilir, ama kesinlikle olacak gibi görünüyor. Bunun bir sonraki patlamanın önünü açması bekleniyor.

Bu arada, Bitcoin etrafındaki manşet draması azalmıyor. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Axios’a Bitcoin’in “aslında bir değeri olmadığını” ve “düzenleyicilerin bunun cehennemini düzenleyeceğini” söyledi. Citadel Securities kurucusu Ken Griffin, Chicago Ekonomi Kulübü’ne, alanın düzenleyici belirsizliği nedeniyle şirketin kripto ticareti yapmadığını söyledi. Griffin, “Bazı çağdaşlarımın üstlenmeye istekli olduğu bu düzenleyici boşlukta düzenleyici riski üstlenmek istemiyorum. Aslında bunu yapmanın onu daha küçük bir pazar haline getireceğini düşünüyorum çünkü düzenleyici netlik olduğunda çok daha rekabetçi bir pazar haline gelecek ve bu iyi olacak” dedi. Griffin ayrıca kripto para birimlerine ayrılan zaman ve enerji miktarını da sorguladı. “Kabul edelim, bu dolara yapmadığımız  cihatçı bir çağrı” dedi.

Öte yandan Rekt Capital, yeni bir Bitcoin fiyatı kapitülasyonuna bahis yapan ayıların bu sefer kesinlikle yanabileceğini savunuyor. Bitcoin (BTC) 50.000 dolar için savaşıyor olabilir, ancak son hamlesi, ayıların ödeme yapmasını sağlayacak “nihai” araç olabilir. Popüler trader ve analist Rekt Capital, 5 Ekim’deki bir tweet’te, en son BTC fiyat hareketini “nihai ayı tuzağı” olarak nitelendirdi. Analist, Bitcoin ayıları için daha fazla acı çekeceğini tahmin ediyor. Bir ay içinde ilk kez 50.000 dolara ulaştıktan ve 50.400 dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin bir kez daha piyasa katılımcıları arasında yoğun tartışmaların kaynağı oldu.

BTC/USD’nin 50.000 doları tutup tutamayacağı ve tutmazsa ne kadar düşebileceği, oynaklık devam ederken günün konusu. Ancak Rekt Capital için daha fazla dikkat edilmesi gereken daha uzun zaman dilimleridir. Özellikle, parite için haftalık grafik bir baş ve omuz modeli oluşturdu – bu geleneksel olarak yeni aşağı yönlü gelişmelere işaret ediyor. Bu sefer, en son güce dayanarak, muhtemelen farklıdır. Twitter takipçilerine “Görünüşe göre Haftalık Baş ve Omuzlar nihai Ayı Tuzağıydı” diye özetledi.

Bitcoin’in yükselişine rağmen yavaşlayan altcoinler için daha sonra bir önce ağrı gelebilir. Trader Scott Melker Salı günü, “ALT/USDT çiftleri iyi görünüyor. ALT/BTC çiftleri zor görünüyor. Genellikle BTC’nin yükselmek üzere olduğu, ALT/USDT çiftlerini biraz yukarı sürüklediği, ancak onları BTC’ye karşı ezdiği anlamına gelir. O zamanlar bir trader olarak BTC’de daha iyi durumda. Kesin olmamakla birlikte olası bir senaryo” diye uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

7 Ünlü İsim Açıkladı: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Ne Yapacak?