7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!

7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!
7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 27,500 dolara ilerlediği son hamlesinde ABD’deki ekonomik gelişmeleri fiyatlandırıyor. 7 profesyonel analisin sıradaki fiyat hedefleri beklentinin üzerinde bir görünüm sunuyor.

Glassnode kurucu ortağına göre Bitcoin fiyatı yükselmeye hazır

On-chain analiz firması Glassnode’un kurucu ortağı Yann Allemann, Bitcoin’in toplanmaya hazır olabileceğini belirtti. Bir tweet’te Allemann, önemli bir destek seviyesi olan 200 günlük SMA’da başarısız olan ayıların ardından Bitcoin’in short pozisyonlarının tükendiğini vurguladı.

Ayrıca, 50 günlük SMA’nın 200 günlük SMA üzerinden geçişi, yükselişin ufukta olduğuna işaret edecek.

Borç tavanı tartışması sürerken Bitcoin fiyatı 27,500 doları hedefliyor

Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff’a göre, Haziran ayı Bitcoin vadeli fiyatları Pazartesi günü erken saatlerde istikrarlı bir şekilde işlem görüyordu. Bununla birlikte, “Fiyatlar günlük grafikte hala düşüş eğiliminde.”

Wyckoff, “Ayılar genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip” diye uyarıyor. Bu da “fiyatlar için en az direnç yolunun yataydan aşağıya doğru devam ettiği anlamına geliyor.”

Başka bir yerde, Eight Global’deki analistler için, Nisan ayının ortasından bu yana görülen fiyat hareketi, bu noktada “teknik olarak BTC için tamamlanabilecek” bir ABC modeline ulaştı.

Eight Global, C dalgasının ilk A dalgasından daha düşük olmasına rağmen, fiyat düşüşü açısından ikisinin yaklaşık olarak aynı uzunlukta olduğunu belirtti. Ayrıca, bu noktada “C dalgasının dibinin olabileceğini” düşünmeye değer olduğunu söyledi.

Eight Global, “Fiyat beklendiği gibi konsolidasyona girmiş gibi görünüyor. Sadece biraz daha yüksek. Başka bir düşüş daha olacaksa, bu haftanın ilk yarısında olmalı. Fiyat 27.700 doların üzerine çıkarsa veya hatta alçalan trend çizgisini tersine çevirirse, bu konsolidasyonun sona erdiğinin erken işaretleri olacak. Analistlere göre, “Bitcoin fiyatı yukarı devam etmeye hazır.”

Analistler Bitcoin fiyatında bu seviyeyi bekliyor

Analistler, yukarı yönde hangi seviyelere dikkat edilmesi konusunda 29.000 dolara işaret ettiler. Bununla birlikte “RSI’nin 50’nin üzerine çıkması” da kritik olacak.

Eight Global’den bir analist, “Öte yandan, günlük 26,7 bin doların altında bir mum yakalarsak, başka bir ayak daha olası hale gelir. Bunun için hedefim hala 24 – 25,3 bin dolar. Short pozisyonlarımın çoğunu her iki başabaş noktasında da zararda durdurdum. BTC için 27,8 bin dolar ve 29,1 bin dolar ile güvence altına aldım.”

7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!

Hangi senaryo gerçekleşirse gerçekleşsin, Eight Global, “Bitcoin fiyatı düşmediği ve sürekli bir şekilde 22.000 doların altında kaldığı sürece” her ikisinin de orta vadede yükselişe yol açacağını söylüyor.

Dave the Wave, yıl sonu için 40.000 doları belirledi

Kripto analisti, Bitcoin’in şu anda logaritmik büyüme eğrisinin “satın alma bölgesi” içinde konsolide olduğunu söylüyor.

Dave the Wave’in büyüme eğrisi (LGC) analizleri, kısa vadeli volatiliteyi göz ardı etti. Böylece, Bitcoin’in kullanım ömrü boyunca uzun vadeli yüksek ve düşük seviyelerini tahmin etmeyi amaçlıyor. Analistin “satın alma bölgesine” göre, kabaca 31.000 doların altı hala çok önemli.

7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!

Popüler analist, mevcut piyasa yapısına dayanarak, BTC için konsolidasyon kanalından bir çıkış sinyali vereceğini belirtti. Ayrıca, bir sonraki önemli kilometre taşının 32.000 dolar olduğunu söylüyor.

Dave, fiyat aynı destek seviyesinde yükselmeye devam ederse, BTC için mutlak bir yükseliş gördü. Analist, yıl sonuna kadar hedefinin kabaca 40.000 dolar olacağını söylüyor.

Bank of America, Bitcoin’in kısa vadede volatilite eksikliği çekeceğini söyledi

Banka, kripto para piyasasının, bireysel yatırımcıların kenarda kalmasıyla birlikte, baskı altında kalmasını bekliyor. Cuma günü bir araştırma raporunda, kısa vadede kripto para piyasaları için sınırlı bir artış olduğunu söyledi. Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss’un çıkarımlarına göre:

Düşük inanç, sınırlı katalizörler ve yılbaşından bugüne kadarki yüksek performans, kripto para sektörünü zorlu bir makro zeminle bir ticaret aralığında sıkışmış durumda bırakıyor.

Banka, müşterilerle yaptığı görüşmelerde, hedge fonlarının kripto piyasasına geri döndüğünü tespit etti. Ayrıca, “ivme stratejilerinin, muhtemelen azalan hacimleri nedeniyle artan volatiliteden bir dereceye kadar yararlandığını” söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

7 Usta Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Son Tahminlerini Paylaştı!