7 Usta İsim, Bitcoin Fiyatını Yorumladı! İşte Öngörüler..

bitcoin 4 4x3
bitcoin 4 4x3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihsel olarak, Bitcoin dördüncü çeyrekte yükseliş fiyat tahminlerini destekleyen pozitif getiriler üretiyor. Sessiz fiyat hareketlerinin ardından Perşembe günü öğleden sonra 54.000 dolara yükseldi. Şu anda günü için en yüksek seviyesi 55,922.98 doların yaklaşık %5 altında işlem görüyor. Analistler, işlem hacimlerinin yüksek kalmasını ve dördüncü çeyreğe doğru devam eden yükselişi desteklemesini bekliyor. 7 usta isim bu tahminleri detaylandırdı…

Bitcoin yükselişinde yoğun alım emri birikimi vardı!

On-chain verileri, Bitcoin rallisinin arkasında büyük bir alım emri yığını olduğunu gösteriyor. Muyao Shen’e göre, büyük Bitcoin balinalarının neden tezgah üstü (OTC) bir masa yerine spot borsalardan satın aldığı belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, bazı analistler, Bitcoin opsiyon piyasasında faaliyete işaret ederek temkinli olmaya devam ediyor…

8’den Fazla Bilen Analistten Bitcoin, ETH ve SOL Tahminleri!

QCP Capital’e göre;

Spot ralli ile düşüş tipi işlemler görmeye devam ediyoruz. Dün toplam 1.200x BTC Ekim ayı sonu BTC çağrısı (call) satıldı, ardından bugün Ekim ayı sonu 500x’in üzerinde 50/45.000 BTC alımı yapıldı. Çok kısa vadede BTC’de bazı düzeltici fiyat hareketleri görebiliriz.

Alım opsiyonu, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma hakkı verir, ancak yükümlülük getirmez. Satım opsiyonu, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı verir, ancak yükümlülüğü vermez.

Bitcoin’in işlem hacmi artıyor!

Bitcoin’in spot ticaret hacmi son birkaç gün içinde yükseldi ve bu da satın alma faaliyetinin yeniden canlandığını yansıtıyor. Geçtiğimiz birkaç ay kripto piyasalarında nispeten sakin geçti, ancak Eylül ayındaki satışlar, aralarında kalan bazı alıcıları teşvik etmiş olabilir. Blockchain verileri, maliyet esaslarının üzerinde kar elde etmeye başlayan hem uzun vadeli hem de kısa vadeli sahipler tarafından devam eden BTC birikimini veya vergi amaçlı bir varlığın veya yatırımın orijinal değerini veya satın alma fiyatını gösterir. Analistler, trader’lerin son rallinin arkasından ikna olup olmadığını belirlemek için özellikle Bitcoin vadeli işlem piyasasında kaldıraç kullanımını izliyorlar.

Profesyonel Trader, Bitcoin İçin Ekim ve Aralık Tahminini Açıkladı!

Bir kripto araştırma firması olan Delphi Digital, bir blog yazısında “Spot ralli, kaldıraç olmadığı anlamına gelmez” diye yazdı. Ayrıca, borsaların daha sonra karşılığını ödemek için stablecoin’leri ödünç verdiği söyledi:

Borsalar ayrıca müşterilerine daha sonra spot varlıkları satın almak için kullanılan stablecoin’leri ödünç veriyor.

Delphi ek olarak, yüksek spot hacminde bir Bitcoin rallisinin “genel kaldıracın vadeli işlemlere dayalı bir harekette olacağından çok daha düşük olduğu anlamına geleceğini” belirtti.

Ki Young Ju, büyük borsalardan yapılan alımlara dikkat çekiyor

Spot piyasa dışında, diğer analistler, geleneksel piyasalardaki vadeli işlem sözleşmelerine benzer şekilde kripto para piyasalarında bir tür türev olan Bitcoin’in sürekli vadeli işlem piyasasında işlem hacminde bir artış gördü. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju bir blog yazısında şunları söyledi:

Balinalar (büyük cüzdanlar) dün çoğunlukla Binance, Huobi ve Bybit’te sürekli vadeli işlem piyasalarında BTC satın aldı.

Şimdiye kadar analistler, ticaret faaliyetindeki ani artıştan endişe duymuyorlar. Bir kripto para yatırım şirketi olan StackFunds, Çarşamba günkü haber bülteninde, “Genel olarak, yatırımcıların ticaret taktiklerinde nispeten temkinli olduklarını düşündüğümüzden, kaldıraç oranları aşırı genişletilmiş veya aşırı ısınmış görünmüyor” dedi.

Yıl sonuna kadar Bitcoin esnekliği görülebilir!

Tarihsel olarak, yılın dördüncü çeyreği Bitcoin için olumlu getiriler üretme eğilimindedir, bu da bazı analistlerin iyimser kalmasının bir nedenidir. Kraken tarafından derlenen verilere göre, Ekim tipik olarak Eylül’den daha dalgalıdır (yıllık ortalama oynaklık %66’ya karşı %61) ve BTC, geçmiş ortalamalara bakıldığında yaklaşık %13 daha yüksek bitirme eğiliminde. Borsa bir araştırma raporunda şunları söyledi:

Bu, küresel piyasaların Evergrande korkuları ve Çin’den gelen olumsuz manşetlerle dalga geçmesinin ardından geçen ayın sonlarında hissiyatta toparlanma görmemizin yanı sıra, BTC’nin geleneksel piyasa türbülansına karşı tartışmalı bir şekilde daha dirençli hale geldiğini gösteriyor.

bitcoin

Ve bu çeyrekte daha fazla yukarı yönlü olması muhtemel olsa da, bazı analistler bu ayın sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) olası onayının, daha sonra olduğu gibi kısa vadede fiyatın yukarı yönlü hareketini durdurabileceğini bekliyorlar. Bu konuda, kripto yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead Perşembe günkü bir bültende şunları söyledi:

Halihazırda %83 düşüş gösteren iki ayı piyasasına sahip olsak da, bunların ilkel geçmişimize ait olduğuna inanıyorum – gelecekteki ayı piyasaları daha sığ olacak; önceki ikisi -%61 ve -54.

Son olarak Morehead, BTC fiyatındaki düşüşün öncesinde Aralık 2017’de Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması gibi önceki önemli kripto olaylarının tekrarlanmasını bekliyor. Yine de Pantera, Bitcoin için uzun vadede yükseliş görünümünü koruduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

7 Usta İsim, Bitcoin Fiyatını Yorumladı! İşte Öngörüler..