Reklamı kapat

Bu 8 Altcoin İzleme Listesine Girdi: İşte Beklentiler!

2 görüntülenme
Bu 8 Altcoin İzleme Listesine Girdi: İşte Beklentiler!

Blockchain ve kripto endüstrisi son dönemlerde ciddi sorunlarla karşı karşıya. Analistler, kripto para birimlerinde yaşananların güveni sarstığını biliyor. Ayrıca kripto kışının daha da uzaması bekleniyor. Bu durum ise yatırımcıları korku içine sokan durumlardan biri. Tüm bunlarla birlikte bu altcoin projeleri ise yükseliş vadeden projeler arasında bulunuyor.

Altcoin projelerinde düşüşler ne zaman sona erecek?

Kripto para birimleri satış baskı ile karşı karşıya kalmış görülüyor. Ancak FTX krizi ilk değildi ve son olacak gibi de değil. Analistler, yatırımcıların araştırma yaparak altcoin’lere yatırım yapmaları konusunda yeniden uyarıda bulunuyor. Diğer taraftan düşüşlerin 2023’ün ilk çeyreği gibi tersine dönmesi muhtemel. Kriptokoin.com olarak, kripto para analistlerinin listesinde yer alan 8 altcoin projesini sizlere aktarıyoruz.

Lider altcoin Ethereum listenin başında yer alıyor

Diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi Ethereum’da (ETH) FTX krizi ile zarar gördü. 15 Kasım’da ETH takip eden hafta genelinde piyasa değerinden yaklaşık yüzde 15 oranında kaybetti. Bitcoin’de neredeyse aynı oranlarda geriledi. Hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların sektöre olan güveni zedelenmiş görülüyor. Ancak analistler, lider altcoin Ethereum’un değerlendirebileceğini söylüyor.

altcoin

Olaylardan ayrı olarak, popüler bir borsa yanlışlıkla hesaplarından 300 binden fazla ETH’yi (360 milyon dolar değerinde) transfer etti. Bunun sonucunda ise bir başka skandal yatırımcıları korkuttu. Kripto analistleri olayın ardından şu anda ETH’ye yatırım yapmanın mantık olmadığını açıkladı. Ethereum şu anda 1.222 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Birçok analist ETH fiyatının 750 dolar seviyesine gerilemesinden korkuyor.

Stabilcoin Tether (USDT)

2021’de gördüğümüz bir yükseliş döngüsü altında, Tether (USDT) gibi stablecoin’ler oldukça mantıklı yatırımlar oldu. Ana akım kurumlar son zamanlarda yavaş yavaş kripto para birimlerini benimsedi. Ancak fiat paraların kripto para birimlerine dönüştürülmesi sorgulamaları beraberinde getiriyor. Yatırımcılar, servetinizin bir kısmına hali hazırda stablecoin’lerde bulunduruyor.

Analistlere göre sektörün mevcut deflasyonist döngüsü nedeniyle, kripto paralardan birinden stabilcoin’e geçiş kayıplara yol açacaktır. Ayrıca, kripto kışı devam ederken riskin en aza indirilmesi gerektiği bir kez daha tekrarlanıyor.

Cardano ekosisteminin altcoin’i ADA

Balina hareketliliklerini sunan bir rapora göre, kripto balinaları Cardano’nun ADA’sına ilgi gösteriyor. Spesifik olarak, FTX’te yaşana krizin ardından yeni Cardano cüzdan adresi sayısı yüzde 400 oranında bir artış yaşadı. Analistler, Cardano’nun yerel altcoin’i ADA’nın yükseliş yaşamasını bekliyor. Tüm bu yaşananların ortasında ADA, büyükler arasında en az etkilenen kripto paralardan biri oldu. Yine de, takip eden haftada altcoin yüzde 9.7 oranında düştü.

Cardano Vasil Yükseltmesi Yarın

Cardano ekosisteminde son olarak gerçekleştirilen Vasil Hard Fork ise projenin altında yatan yeniliğe işaret ediyor. Bununla birlikte, Ethereum’da gerçekleşen The Merge sonrasında düşüşler yaşandığını hatırlatmakta fayda var. Analistlere göre gelişmelerden çok genel piyasa durumunun göz önüne alınması gerektiğini düşünüyorlar.

FTX krizinden en çok etkilenen altcoin Solana (SOL)

Potansiyel bir Ethereum katili olan Solana (SOL) ciddi düşüş yaşadı. Ancak tüm bunlara rağmen analistler Solana’nın Ethereum’dan daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir sürümünü temsil ettiğini hatırlatıyor. ETH ağındaki gas fee’lerden sonra Solana, blockchain geliştiricileri için çok daha uygun bir çözüm sundu. Avantajlara rağmen, SOL son zamanlarda büyük kriptolar arasında en kötü kaybedenlerden biriydi.

altcoin

SOL, FTX krizinde şaşırtıcı bir şekilde piyasa değerinden yüzde 48’ini kaybetti. Ne yazık ki Solana, SOL’un güçlü bir destekçisi olan SBF ile çok yakın bir bağa sahipti. Bununla birlikte, FTX’in patlamasıyla birlikte, yatırımcılar hızla projeden kaçmaya başladı. Başka bir deyişle ise, Solana’nın geliştiricileri temelde yanlış bir adım atmamış olması muhtemel.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX) en popüler kripto para dünyasının dışında yer almasına rağmen analistlerin listesinde. Takip eden hafta boyunca AVAX, piyasa değerinin yaklaşık yüzde 20’sini kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan kripto paralar arasında en kötü performanslardan biri oldu. Diğer blockchain projeleri gibi, Avalanche de şu anda temel çıkarımlar ve piyasa gerçekleri arasındaki farklar konusunda yer arıyor.

avax avalance 1280x720 1

Analistlere göre yatırımcılar, Avalanche’ın diğer kripto paralardan daha iyi performans göstermesi gerektiğini düşünebilir. Yakın zamanda paylaşılan bir rapor, AVAX ağı için geliştirme faaliyetinin dikkat çekici bir şekilde arttığını belirtti. Bu çerçeve, blockchain’e olan katılımın arttığını öne sürüyor. Ancak sonucunda ise herhangi bir yükselişe katkısı olmadığı görülmektedir. AVAX, diğer kripto paralara göre orantısız bir şekilde zarar gördü.

Ne yazık ki, bu durum, teknik analize veya temel blockchain analitiği dışında başka bir duyarlılık ölçere güvenmenizin daha iyi olduğunu belirtir.

Shiba Inu (SHIB)

Meme coin projelerinden Shiba Inu (SHIB) altcoin’ler arasında en çok ilgi görenlerden. Diğer iddialı blockchain projelerinin aksine Shiba Inu, farklı açıdan gelişmeye devam ediyor. Shiba Inu’nun altcoin’i SHIB, topluluk tarafından fazlasıyla destekleniyor. Oyun ve çeşitli gelişmelerin ise daima projeyi büyütmeye ve benimsenmenin hızlanmasına yardımcı olduğuna tanık olduk.

Shiba Coin Tahmini Artış Bekleniyor

Yine de, Shiba Inu’de son yaşana krizden kaçınamadı ve SHIB düşüşle karşılaştı. Takip eden hafta boyunca SHIB, değerinin yaklaşık yüzde 16’sını kaybetti. Şu anda ise SHIB son 24 saatte yüzde 1.9 düşüşle 0,00000923 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bonfida (FIDA)

Bonfida, Solana ekosistemindeki bir blockchain projesidir. Sonuç olarak, FIDA fiyatı Kasım ayında en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Bu, çoğu yatırımcının FTX ve Alameda Research’e maruz kalmaları nedeniyle Solana’yı ve ekosistemindeki uygulamaları terk etmesiyle gerçekleşti.

Bonfida, Solana’nın ekosistemindeki en eski platformlardan biri olarak bilinmektedir. Solana için blockchain ürünleri sunar. Ekosistemindeki en iyi uygulamalardan bazıları Solana Name Service ve Jabber’dır. Ayrıca Solana, Serum ve kullanıcı arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olur. FIDA fiyatı, 2022’deki en yüksek seviyesinden yüzde 80’den fazla düştü. Yine de analistlere göre, Solana ve Alameda riskine ilişkin endişeler hafifledikçe yükseliş potansiyeli taşıyor.

Algorand (ALGO)

Algorand, sektördeki lider Layer-1 ağlarından biridir. Tüm sektörlerde her türlü uygulamayı oluşturmak isteyen geliştiriciler tarafından kullanılan bir Ethereum rakibidir. Algorand şu anda son 24 saatte yüzde 1 yükselişle 0,279017 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte altcoin son 1 yıl içerisinde yüzde 80’in üzerinde geriledi.

Algo Go

Analistlere göre Algorand, FIFA ile ortaklığı nedeniyle Kasım ayında izlemek için iyi altcoin’lerden biri. Ağ, birkaç ay önce FIFA ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın bir parçası olarak Algorand, artık FIFA’nın resmi blockchain ortağı. Ayrıca FIFA’nın tüm NFT’lerini oluşturmak için kullanıldı. Tüm bu gelişmelerin ALGO fiyatını etkilemek için iyi sonuç verme olasılığı olduğu belirtilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • İnvestorplace
  • Coinjournal

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7 Analist: Altın Fiyatı, Aralık ve 2023'te Bu Rakamları Görebilir!
7 Analist: Altın Fiyatı, Aralık ve 2023’te Bu Rakamları Görebilir! Altın fiyatı, dolardaki yükseliş nedeniyle bir önceki seansta gördüğü üç ayın zirvesinden Çarşamba günü geriledi. Piyasalar Polonya’da iki kişiyi öldüren Rus yapımı füzelerle ilgili haberlerde daha fazla netlik bekliyor. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini açıklıyor. “Altın fiyatı...
Vural Erkan 2 hafta önce