Bu 8 Altcoin ‘Son Dakika Gelişmelerini’ Duyurdu!

1.670 görüntülenme
8 Altcoin Son Dakika Gelişmeleri

Haftanın sıcak gelişmesi Binance ve Optimism ortaklığı, fiyat açısından ralliyle sonuçlanıyor. Bu yazıda, hafta sonuna doğru dikkat edilmesi gereken önemli altcoin haberlerini derledik.

Finlandiyalı fintech şirketi Membrane Finance, bu altcoin üzerinde stablecoin piyasaya sürdü

Ethereum ağından önemli bir gelişmede, Finlandiyalı fintech şirketi Membrane Finance, tamamen ayrılmış yeni bir euro stablecoin tanıttı. Duyuruya göre şirket, EUROe isimli stablecoin’in AB tarafından düzenlenen ilk ve tek stablecoin olduğunu iddia ediyor. 

Membrane Finance, stablecoin’in her zaman bir euro değerine eşit olacağını söyledi. Şirket, para için mevcut altyapının tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamada başarısız olması nedeniyle EUROe’nun lansmanının zorunlu olduğunu, ödeme sisteminin yavaş, pahalı olduğunu ve çok fazla insan müdahalesi gerektirdiğini sözlerine ekliyor.

Babydoge, BSC balinaları arasında en çok işlem gören altcoin oldu

İlginç bir gelişmede, BabyDoge (BABYDOGE) şu anda Binance Smart Chain’de (BSC) en büyük 2.000 balina tarafından en çok satın alınan ilk 10 altcoin arasında yer alıyor. Meme token, aynı başarıyı en büyük 100 BSC balinası arasında da elde ederek, bu adresler tarafından en çok satın alınan ilk 10 altcoin listesinde üçüncü sırayı aldı.

Yüksek balina işlemlerine balina izleme botu WhaleStats’ta dikkat çekti. WhaleStats bir tweet’te “Son Dakika: BabyDoge şu anda son 24 saatte 2000 en büyük BSC balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında yer alıyor” dedi.

Binance, BUSD’yi Optimism Network ile entegre ettiğini duyurdu

Lider borsa, yakın zamanda Ethereum (ETH) katman-2 platformu Optimism Network’e Binance-Pegged BUSD’yi entegre ettiğini duyurdu. Duyuruya göre, kullanıcılar artık Optimism Network aracılığıyla wrapped token yatırmaya ve çekmeye başlayabilecekler.

Duyuru, Optimism Network’ün yerel token’ı olan Optimism (OP) fiyatı üzerinde olumlu bir etki yarattı. Yazım sırasında ralli %15 düzeyinde ve OP fiyatı, 3.14 doların üzerinde işlem görüyor.

USTC ve LUNC bu haberle yükselişe geçti

Terra Classic topluluğu tarafından USTC stablecoin’in fiyat istikrarını yeniden kazanması için sunulan yeni bir teklif sonuç verdi. LUNC topluluğu, USTC’yi sabitlemeye geri döndürme çabalarında, USTC ile LUNC’yi yeniden bağlama önerisini onayladı. Topluluk önerisi, aşağıdakileri içeren bir strateji kombinasyonu aracılığıyla USTC’yi sabitlemek için geri yüklemeyi amaçlıyor:

  • Birden fazla varlık ve para biriminde rezerv tutma.
  • USTC’nin arz ve talebini düzenlemek için bir geri alım ve yakma mekanizmasının uygulanması.
  • El sahiplerini USTC sabit değerin altındayken tutmaya ve fiyat sabit değerin üzerindeyken faiz talep etmeye teşvik etmek için ABD doları cinsinden faiz ödemek.
  • Tek bir oracle tarafından manipülasyon riskini azaltmak için döviz kuru verileri sağlayan çoklu kehanet sistemini entegre etmek.

MetaLend ve Axie Infinity (AXS) ortaklığı

Piyasanın en büyük Blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity (AXS), arkasındaki şirket Sky Mavis’in DeFi platformu MetaLend ile yaptığı ortaklıkla gündemde. Resmi duyuruya göre, “DeFi protokolü MetaLend, Ronin Network üzerinde dağıtım yapmak ve Axie Infinity oyuncuları ve yatırımcıları için resmi bir borç verme ortağı olarak hizmet etmek için Sky Mavis ile ortaklık kurdu.”

Ortaklık sayesinde, Axie Infinity oyuncuları artık oyun için NFT’ler üzerinden %30’a kadar borç olabilecekler. Ayrıca, faiz kazanmak için oyun içi ögeleri stake edebilecekler. Verilere göre, şuanda MetaLend üzerinde 2,000’den fazla Ronin tabanlı NFT teminatlandırılmış durumda.

Helium (HNT) kurucusu, altcoin projesinin yeni hedeflerini paylaştı

Dünya genelinde merkezi olmayan kablosuz Nesnelerin İnterneti ağı inşa eden Helium’un (HNT) kurucusu Amir Haleem, altcoin projesinin 2023 yol haritasından ipuçları paylaştı. Medium hesabından yayınladığı bir blog yazısında, “Nihai hedefimiz bağlamında ele alındığında nispeten kısa bir süre olan bu sürecin sadece üç yılındayız. Yine de, insan gücüyle çalışan bir Ağ topluluğunun nasıl olabileceğine dair hem büyük hem de küçük ölçekli gösterimler için başarılı kullanım örnekleri gördük” ifadelerine yer verdi.

Helium kurucusu, “yüksek profilli markaları ve büyük şirketleri” Helium’a yeniden dahil edeceklerine işaret etti. Ayrıca, ağın yerel tokeni HTY’yi fiyat açısından desteklemek istiyor. Açıklamalarına göre, Helium’un arkasındaki şirket olan Nova Labs, HNT token için “1663” adlı bir plan yürütecek. Bu planda, HNT’nin yüksek profilli şirketlere tanıtılması ve IoT cihazlarının bu şirketlere pazarlanması yer alıyor. Ayrıntılara aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

ImmutableX (IMX) kurucusu, Web3 oyunları için milyonluk tahmin yaptı

ImmutableX, Ethereum’daki Web3 oyunları için lider bir katman-2 geliştirici platformudur. 3 Şubat’ta kurucu ortağı Robbie Ferguson, 2023’te ağ ve endüstri için bazı cesur tahminlerde bulundu. Bu yıl bir milyon oyunculu bir Web3 oyunu olacağını tahmin etti. Oyun standartlarına göre küçük bir sayı olacağını ancak Web3 için çok önemli olacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada, Santiment’in verilerine göre, balina hesapları Kasım ayından bu yana agresif bir şekilde IMX biriktiriyor. Ayrıca, bu grup son üç ayda IMX bakiyelerini %58’den fazla artırdı. Santiment, bu birikimi sıfır bilgi kanıtları (ZKP) etrafındaki ilgiye bağladı. Immutable, ZK teknolojisini etkinleştirmek ve ağı turbo şarj etmek için StarkWare ile ortaklık kurdu.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bugün Binance’den 3 kritik haber var. Ayrıntılara buradan göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Kışı Bu Tarihe Kadar Uzayabilir
Groundhog Day: Kripto Para Kışı Bu Tarihe Kadar Uzayabilir! 2 Şubat’ta, ABD ve Kanada’da kutlanan popüler bir Kuzey Amerika geleneği olan Groundhog Day (Dağ Sıçanı Günü), sonraki altı haftanın daha kış olduğuna dair batıl bir inanca sahiptir. Böyle bir durum kripto para piyasasında da geçerli olsaydı...
Buğra Çağlar 2 ay önce