Bu 8 Web3 ve Metaverse Coin, Büyük Haberlerle Yükseldi!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 Aralık 2022
3.387 görüntülenme
Bu 8 Web3 ve Metaverse Coin, Büyük Haberlerle Yükseldi!

Sekiz web3 ve metaverse coin projesi, birçok yenilik ile gündeme geldi. Ortaklık ve bazı kripto paralara yönelik çıkarılan yeni ürünler, sekiz coin’in değerinde artışa neden oldu. İşte detaylar…

OKX; bazı metaverse coin projeleri için staking özelliği sunmakta

İşlem hacmine göre en büyük ikinci kripto borsası olan OKX’ten SHIB’e yönelik bir duyuru geldi. OKX, önümüzdeki haftalarda arka arkaya 12’den fazla kripto para birimi için esnek staking ürünleri sunuyor.  Bu ürünlerden bazıları, SAND, APE, GALA gibi metaverse coin projelerini içeriyor.  OKX Earn, 30 Kasım 2022’de GALA, APE, SAND, ETC ve ENS için esnek staking’i kullanıma sunmakta. Ayrıca her coin için sunulan yıllık getiri oranı (APY) ise aşağıdaki şekilde:

  • Apecoin (APE): Yüzde 15.00
  • Ethereum Name Service (ENS): Yüzde 4,25
  • Ethereum Classic (ETC): Yüzde 3,50
  • The Sandbox (SAND): Yüzde 3.00
  • Gala Games (GALA): Yüzde 2,50
Bugün, birçok altcoin projesi için ekosistemsel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni haftanın ikinci gününde bazı projeler, yeni ürünlerini piyasaya sürdü. Diğer yandan, bazıları ise, topluluk ile daha çok iç içe olmak adına soru cevap etkinlikleri düzneliyor. İşte bugün 22 altcoin için yaşananlar ve yaşanacaklar...

ApeCoin, günlük bazda en yüksek 4.14 dolara kadar yükselmiş görünmekte. Ancak şu anda 3.96 dolara geri çekilme yaşadı. Diğer yandan Ethereum Name Service, yüzde 1.5’lik bir yükseliş ile 14.06 dolardan el değiştiriyor. ETC yüzde 0.3’lük bir yükseliş ile 20.05 dolarda, SAND ise yüzde 0.8’lik bir artış ile 0.58 dolardan el değiştiriyor. Son olarak GALA, 0.025 dolardan el değiştiriyor.

Band Protocol’den web3 ortaklığı duyurusu geldi

Bu sırada Band Protocol (BAND), merkezi olmayan sosyal ağ projesi Desmos Network ile ortaklık kurdu. Söz konusu ortaklık ile oracle komut dosyalarına odaklanılacak. Desmos kullanıcıları ise Web3 sosyal medya ağlarında oluşturulan profiller için bağlantı sağlayacak.  Şu anda BAND, yüzde 1.1’lik bir yükseliş ile 1.88 dolardan el değiştiriyor.

Usta Analistler, Boğa ve Ayı Bayrağı Basan 5 Altcoin Paylaştı!

Chainlink staking v0.1 piyasaya giriyor

Diğer yandan popüler oracle ağı Chainlink (LINK) için staking duyurusu geldi. Chainlink Staking v0.1, 6 Aralık’ta Ethereum ana ağında yayınlanacak. Bu nedenle geliştiricler Ethereum’un çözümüyle çalışıp çalışamayacağını öğrenmek için onunla ilgili mevcut tüm ayrıntıları araştırma sürecinde. Ayrıca kilitlenme süresi gibi hassas ayrıntıların şeffaflığına önem verecekler. Kilitleme süresi, pazardaki satış baskısını hafifletmek ve ağların birlikte çalışması için istikrarlı bir teminat oluşturmak için ana mekanizma olmaya devam ediyor. Bu nedenle, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, herhangi bir staking işleminin temel taşıdır.

Staking’in bir sonraki sürümünü yayınladıktan sonra, kullanıcılar stake edilen LINK tokenlarının ve ödüllerinin kilidini açabilecek veya taşıyabilecektir. Yatırımcılar, fonlarının kilidini açarak, hemen kar elde etme veya fonları ağdaki staking’in yeni versiyonuna taşıyarak başka bir kilitlenme dönemine girme konusunda hiçbir sorun yaşamayacaklar. Yazım sırasında LINK, yüzde 1.5’lik bir yükseliş ile 7.55 dolardan el değiştiriyor.

Uniswap’in aktif adres sayısı arttı

Son olarak, UNI fiyatı, yeni NFT Aggregator’ının başarılı lansmanından sonra yüzde 6 arttı. Ek olarak, Uniswap aktif adresi ve ağ büyümesi, 19 ayın en yüksek seviyesi olan ve en son 4 Mayıs 2021’de görülen seviyelere ulaştı. 30 Kasım Çarşamba günü, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap, sektörden güçlü bir yanıt alan NFT toplayıcısını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu NFT aggregator, traderların NFT’lerini pazarlar arasında kolayca ve hızlı bir şekilde takas etmelerine olanak tanıyacak. Yazım sırasında UNI, yüzde 0.1’lik bir yükseliş yaşamış halde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu Duyurdu: 4 Yeni Ortaklık ve Listeleme Var!
Shiba Inu Duyurdu: 4 Yeni Ortaklık ve Listeleme Var! En büyük meme coin’lerden olan Shiba Inu (SHIB) için son zamanlarda önemli gelişmeler yaşandı. Bu yazımızda, öne çıkan dört gelişmeyi aktaracağız. İşte detaylar… Shiba Inu (SHIB), Koenigsegg’te kullanılabilecek SHIB, artık, Koenigsegg Automotive AB’ye giriş yapan önde gelen...
Aslı Dinçer 1 Aralık 2022