850.000 Dolarlık NFT Coin, 20 Bin Dolara Satıldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 Kasım 2021
1 görüntülenme
nft non fungible tokens or nfts are unique assets that cannot be replicated underpinned by blockchain technology stockpack adobe stock 1597x898 1

Şanslı bir trader, gerçek fiyatının %5’inden daha az bir fiyata, uzaydaki en pahalı NFT’lerden birini alabildi. Söz konusu NFT coin, en az 850.000 dolar değerindeki CryptoPunk 7557, dün 4,444 ETH’ye satıldı ve bu da dün yaklaşık 19.400 dolar anlamına geliyor.

NFT Coin 20.000 doların altında satıldı

CryptoPunk 7557, taçlı birkaç NFT’den biri. Mevcut bilgilere göre, sadece 55 tane var ve bir taç ile bilinen son CryptoPunk satışı 197 ETH (843.000 dolar) civarında. CryptoPunk’ın arkasındaki ekip Larva Labs, en ucuz “Tiara Punk”ın yaklaşık 1,5 milyon dolar olan 350 ETH’ye mal olacağını söyledi.

Bu, gülünç derecede düşük fiyat için Punk’ın listelenmesinin satıcı adına bir hata olacağı anlamına geliyor. Varlığın fiyat listeleme geçmişine bakılırsa, NFT’nin önceki sahibi, daha sonra yanlışlıkla 4,444 ETH için listelenmeden önce onu 8,888 ETH olarak listelemişti. Öyle görünüyor ki satıcının niyetinin, varlığın sonunda elde ettiği fiyatı değil, CryptoPunk’ı 4,444 ETH için listelemek olduğunu varsaymak daha doğru olacak.

Alıcı, işlem aracılığıyla “rüşvet verdi”

Bu işlemin ilginç bir yönü, yeni alıcının işlemi rekor sürede yapması için bir madenciye “rüşvet” vermesiydi. Mevcut verilere göre, alıcı madenciye işlemini onaylaması için 3,33 ETH ödedi. Böylece NFT’yi bir kuruş karşılığında satın alabilecekti.

Satışa tepki olarak, kripto topluluğunun bazı üyeleri bunu bir hediye olarak nitelendirdi. Topluluğun başka bir üyesi, satıcının bu fiyattan satışta 100.000 dolardan fazla zarar ettiğini açıkladı. Hatırlarsanız Kriptokoin.com olarak, daha geçen hafta 500 milyon doların üzerinde bir CryptoPunk satıldığını içeren ilginç bir NFT işlemi bildirmiştik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

google ads
Google’da Bu Altcoin İçin “Satın Al” Aramaları Patlama Yaptı! Google‘da “SHIB Satın Al” anahtar kelimesine ilgi 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Görünüşe göre, köpek temalı altcoin projeleri olan memecoinlere olan merak azalmamış. Çevrimiçi arama sorgularının popülerliğini analiz eden bir web sitesi olan Google Trends rakamlarına...
Zeki Uyanık 3 Kasım 2021