Aave Duyuru Yaptı: Bu Altcoin Borçlanması Durduruluyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Aave Duyuru Yaptı: Durduruluyor

Aave topluluğu, merge başlayana kadar Ethereum (ETH) kredilerini askıya almak için bir teklifte oy verecek. DeFi platformu Aave’ye göre tartışmalı hard fork teklifi, protokolün ETH piyasasındaki yüksek kullanım riskleri hakkında endişeler uyandırıyor.

Aave topluluğu kritik oylamaya hazırlanıyor

“ETH Borçlanmasını Geçici Olarak Duraklat” teklifi, merge başlayana kadar Aave’de Ethereum borçlanmasını durdurmayı öneriyor. Teklif bugün DeFi borç verme ve borç alma protokolü Aave tarafından topluluğa açıklandı. Plan, bugün 30 Ağustos 2022’de başlayacak ve 2 Eylül’e kadar sürecek bir oylama için hazır.

Aave neden endişeli?

ETH hard fork nedeniyle Aave, protokolün ETH piyasasında önemli kullanım görme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna inanıyor. Bu nedenle, protokolün ETH borçlanmasını durdurmak, riski daha iyi azaltacaktır. Kullanıcılar, merge’den önce ETH alarak, forklu Ethereum PoW tokeninden (ETHW) yararlanabilirler. Sonuç olarak, merge’den önce ETH’nin daha fazla ilgi ve talep görme şansı var. Yüksek kullanımın tasfiye anlaşmaları üzerinde etkisi olacak ve Aave’nin iflas riskini artıracaktır.

Ayrıca, Aave’deki stETH/ETH borçlanma pozisyonları, önemli bir ETH borçlanmasından etkilenebilirler. Özyinelemeli borçlanma, DeFi yatırımcılarının stETH almak için ETH’lerini stake etmesini içerir. Daha sonra Aave gibi bir borç verme protokolüne teminat olarak yatırarak daha fazla ETH ödünç alır. Ek olarak daha fazla stETH ve diğeleri ödünç alınabilir. Şu anda, Aave’de ETH borçlanması için teminat olarak 907 milyon dolar değerinde stETH kullanılıyor.

Kullanıcılar sonuç olarak stake kilitlerini bozabilir, bu da stETH/ETH sabitini daha da çarpıtabilir. Bu nedenle, kripto para piyasasında daha fazla tasfiye ve iflas olası tetikleme ihtimali var. Anlık oylama ayrıca MakerDAO’ya Aave hazinesinden 60 AAVE toplu ödeme yapılmasını öneriyor. Plan ile ilgili olarak, vekilin önlenmesine yardımcı olur. Aave topluluğunun anlık görüntü oylaması için dört alternatifi vardır;

  • ETH borçlanmasının geçici olarak durdurulması ve 60 AAVE tokeninin ödenmesi
  • ETH borçlanmasının geçici olarak duraklatılması ancak farklı bir teklifte ödemeye karar verilmesi, ETH borçlanmasını duraklatmama ve oylamadan kaçınma yer alıyor.

Topluluk sadece yeni Ethereum’u destekliyor

Merge’den sonra Aave DAO, Ethereum PoS’u desteklemeye ve ETHPoW gibi herhangi bir Ethereum fork’unu önlemeye karar vermişti. Kurucu ortak Vitalik Buterin ve Ethereum çekirdek ekibine göre, Ethereum Merge’in 15 Eylül’de gerçekleşmesi beklenmektedir. Merge’den sonra ETH fiyatı deflasyonist hale gelecek.

Ethereum merge’den son gelişmeler

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 24 Ağustos’ta Go Ethereum, Geth v1.10.22 (Promavess) adlı buglı güncellemesi için bir düzeltme yayınladı. Ethereum istemcisi Go Ethereum, kararlı bir Mainnet Merge güncellemesi olan Geth v1.10.23’ü (Sentry Omega) yayınladı.

Geth v1.10.22 ile güncelleme yapan herkesin chain’i geri alması ve son 2 günü yeniden çalıştırması gerekir. Bundan sonra, mainnet node operatörlerinin Geth v1.10.23 (Sentry Omega) sürümüyle yükseltilmesi gerekiyor. Ayrıca, bir alternatif, bir güncellemeden sonra “chaindata” klasörünü silerek yeniden senkronize etmektir.

Zaten 22.güncelleme yaptıysanız, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için chain’i geri almanız ve son 2 günü tekrar çalıştırmanız gerekecek. Daha fazlası node notlarında. Bunun için üzgünüm!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB İçin 3 Son Dakika Gelişmesi
SHIB İçin 3 Son Dakika Gelişmesi: Beklenen Haber Geldi! Satış baskısı Shiba Inu (SHIB) ekosistemini rallilerden uzak tutamadı. Kripto para yatırımcıları, son 48 saattir BONE tokenin rallisini izliyor. Dahası, bu hareketlilik henüz yavaşlamadan Shiba’dan 3 son dakika gelişmesi daha geldi. İşte gözden kaçırılmaması gereken en son...
Buğra Çağlar 30 Ağustos 2022