LunarCrush: AAVE ve Bu 9 Altcoin’i İzleyin! Haftaya…

AAVE ve Bu 9 Altcoin'i İzleyin
AAVE ve Bu 9 Altcoin'i İzleyin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi kripto paraların daha iyi performans gösterdiğini belirlemek için çeşitli metrikleri derleyen LunarCRUSH platformu, geçen haftadan bu yana öne çıkan 10 altcoin’i listeledi. AAVE ve MATIC ilk sıralara ulaşan isimlerdi…

AAVE ve bu 9 altcoin haftayı ilk sıralarda kapatıyor

LunarCRUSH, rakiplerine göre performansına bakarak bu hafta öne çıkan 10 altcoin derledi. Analiz platformu, binlerce kripto para birimi, NFT ve hisse senedi için sosyal ve piyasa aktivitelerini toplar ve özet veriler sunar. Bu haftaki rapora göre ETH, LINK ve UNI diğerlerine göre öne çıkan projelerdi. Ayrıntılara geçmeden önce listenin gelen görünümü şu şekilde:

  1. Ethereum (ETH)
  2. Chainlink (LINK)
  3. Uniswap (UNI)
  4. Monero (XMR)
  5. Fantom (FTM)
  6. Polygon (MATIC9
  7. Aave (AAVE)
  8. Bitcoin (BTC)
  9. Decentraland (MANA)
  10. Internet Coimputer (ICP)

LunarCrush’in analizlerinde göre, Ethereum bu hafta çeşitli metriklerde en üstün altcoin projesiydi. Lider altcoin son zamanlarda trendlerde kalmayı başarıyor. Fakat CoinMarketCap verilerine göre fiyat açısından hafif düşüşte. LunarCrush verilerine göre Ethereum, 125,96 milyondan fazla sosyal etkileşim topladı. Bu haftada sosyal platformlardaki konuşmalarda 44,08 binden fazla paylaşımda yer aldı.

İkinci sırada Ethereum tabanlı oracle platformu Chainlink (LINK) yer alıyor. LINK fiyatı da 2 Aralık tarihinde düşüşteydi. Gün içinde %0,5 civarında aşağı yönde hareket etti. LINK şu anda 3,77 milyondan fazla sosyal etkileşime sahip. Hafta boyunca ve 2,69 bin sosyal konuşmada yer aldı.

Uniswap (UNI), FTX çöküşü ardından tekrar ön planda

UNI bu hafta listede üçüncü sıradaydı. Fiyat açısından son 24 saatte göre %3,5 civarında yükseliyor. UNI, 218,7 milyondan fazla sosyal etkileşim ve 1,54 milyon sosyal bahsetme aldı. Bunun başlıca nedeni, Uniswap tarafından 5 milyon USDC airdrop ile birlikte MFT pazar yeri toplayıcısının piyasaya sürülmesiydi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Uniswap, NFT ticaret toplayıcı Genie ve kurucusu Scott Gray’i satın aldıktan beş ay sonra web sitesinde bir NFT toplayıcı başlattı. Uniswap’in şu anda kilitli toplam hacmi yaklaşık 3,48 milyar dolar. Yeni toplayıcısıyla NFT oyun alanına genişlemek istiyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar yedi farklı pazar yerindeki listeleri ve “küresel taban” fiyatları görüntüleyebilecekler. Ayrıca NFT’leri tek bir işlemde toplu olarak satın alabilecek ve pazaryerlerinde satış için NFT’leri listeleyebilecekler.

Listenin geri kalanında Monero (XMR), Fantom (FTM), Polygon (MATIC), AAVE, Bitcoin (BTC), Decentraland (MANA) ve ICP yer alıyor. LunarCrush ayrıca topluluktan önümüzdeki haftalarda bu kripto paraları yakından izlemesini istedi. Bu projelerin, birleşik bir sosyal ve piyasa faaliyeti perspektifinden iyi konumlandırıldığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

LunarCrush: AAVE ve Bu 9 Altcoin’i İzleyin! Haftaya…