Coinbase Onları Seçti: Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) Nedir?

Emre Borsan
Emre Borsan 30 Kasım 2022
447 görüntülenme
Coinbase Onları Seçti: Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) Nedir?

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yol haritasına iki yeni altcoin ekleyeceğini duyurdu. Buna göre platform, yakın zamanda Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) coin’i listeleyecek. Duyurunun ardından token fiyatlarında büyük bir yükseliş ortaya çıktı. Hem GHST hem de LIT, son 24 saatte büyük kazançlar elde ederek yükseldi. Peki Coinbase’nin listeleme kararı aldığı bu altcoin’ler gelecek vaat ediyor mu?

Aavegotchi (GHST) nedir?

Aavegotchi (GHST), Aave üzerinde çalışan ve merkeziyetsiz finans için NFT hizmetleri sunan bir projedir. Bu platform, büyüyen NFT oyun dünyasının bir parçası olmayı hedefliyor. Ayrıca, kripto ile DeFi’nin çeşitli yönlerini yeni bir Blockchain oyun deneyimiyle birleştiriyor. Basitçe anlatmak gerekirse bu, içinde yerleşik DeFi özellikleri bulunan NFT tabanlı bir oyun olarak hizmet veriyor. Kullanıcılar, NFT şeklindeki avatarlarını stake ederek ve teminat olarak DeFi’de kullanarak getiri elde edebiliyor. Proje, popüler NFT koleksiyonu CryptoKitties’e son derece benziyor.

Aavegotchi (GHST)

Aavegotchi ekosistemi GHST adlı kendi yerel tokeni tarafından destekleniyor. Ethereum ve Polygon tabanlı bu token ile kullanıcılar, Blockchain oyununa katılma imkânı buluyor. Buna göre GHST, oyuna katılım için gerekli biletleri satın almak gibi bir işleve sahip. Bu arada, tokenin belirli bir maksimum arzı yok. Ancak CMC’den alınan verilere göre dolaşımdaki arz şu anda 45,09 milyon tokenden oluşuyor. Kripto paranın piyasa değeri ise, 47,7 milyon dolar civarında seyrediyor. Coinbase listelemesi, gelecekte daha fazla benimsenmeye yol açabilir.

Litentry (LIT) nedir?

Ethereum tabanlı bir Blockchain projesi olan Litentry (LIT), kullanıcıların diğer zincirlerden kimlik toplamasını sağlıyor. Bu platform, bir kimlik eşleştirme ve depolama mekanizmasına sahip. Ekosistem, bir bütün olarak merkeziyetsiz kimlik ve kullanıcı etkinliği veri toplama altyapısından oluşuyor. Bununla birlikte Litentry, kullanıcıların tüm kimliklerini tek platformda yönetebilecekleri MCP isimli bir çözüm de geliştirdi. Bunlarla proje, Web2 alanında yaygın olan veri ihlaliyle ilgili önemli sorunları çözmeyi amaçlıyor. Web3’ün veri gizliliği alanında sorunsuz olması için çalışıyor.

Litentry (LIT)

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Litentry, LIT isimli bir yardımcı token ile çalışıyor. Bu ERC-20 tokeni kimlik veri tabanı olarak hizmet veren kullanıcıları, ödüllendirmek için kullanılıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, LIT ile ödeme yaparak kredi hesaplama gibi işlevlerden faydalanabiliyor. Şu anda 30 milyon dolarlık piyasa değeri olan LIT, 100 milyon adet olarak sınırlandırılan bir maksimum arza sahip. Bununla birlikte CMC verileri, şu anda dolaşımda 39,61 milyon LIT olduğunu gösteriyor.

Coinbase listelemesi sonrası bu 2 altcoin yükselişe geçti

Coinbase, kripto para piyasasının en büyük oyuncularından biri. Ayrıca, ABD’nin en büyük Bitcoin borsaları arasında yer alıyor. Bu nedenle şirket tarafından yapılan her duyuru, yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Bu kapsamdaki son duyurulara göre Coinbase, yol haritasına iki yeni altcoin ekleyerek müşterilerini sevindirdi. Yol haritasına eklenen Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT), uzun bir yeşil muma tanık oldu. 28 Kasım’da 1,02 dolardan işlem gören GHST’nin fiyatı, 1,06 dolara kadar çıktı. LIT’in fiyatı ise, 0,69 dolardan 0,77 dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Ekibi, Ellerindeki Coinleri Gizlice Satıyor!
Bu Altcoin Ekibi, Ellerindeki Coinleri Gizlice Satıyor! Son zamanlarda popüler olan ancak aylık bazda yüzde 60 kadar değer kaybı gören altcoin için “satış” iddiası ortaya çıktı. İddialara göre Apecoin’in (APE) arkasındaki ekip, elindeki coin’leri satış amacıyla transfer ediyor. İşte detaylar… APE hazinesi satış yapıyor...
Aslı Dinçer 30 Kasım 2022