ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Para Ekibi Kurdu! Peki Ne Yapacak?

usa bitcoin wallet
usa bitcoin wallet
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Reuters tarafından bildirildiği üzere, yeni bir kripto para uygulama ekibi kurdu. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para ekibi kurdu! İşte neler yapacağı

DOJ’nin yeni oluşturulan ekibi, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi olarak çalışacak. Hem kara para aklama hem de siber güvenlik uzmanlarını içerecek. Ekip, kripto para borsaları ve kripto projeleri ile ilgilenecek. Ayrıca, fidye yazılımı kampanyaları yürüten saldırganları da hedef alacak: veriyi rehin tutan ve karşılığında kripto ödemesi talep eden saldırılar. Ayrıca güvenlik standartlarını takip etmeyen veya güvenlik ihlallerini bildirmeyen devlet görevlilerini de hedef alacak.

Bu 32 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Bu Hafta Olacaklar!

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, 6 Ekim’de Aspen Siber Zirvesi’nde haberi duyurdu. Lisa Monaco, kripto borsalarının “geleceğin bankaları olmak istediklerine” dikkat çekerek, bu borsaları sorumlu tutmanın ve müşterileri korumanın bir yolunun gerekli olduğunu vurguluyor. Ayrıca şirketlerin genellikle “sessizliği” seçtiklerini, çünkü “bir ihlali gizlemenin onu öne çıkarmaktan daha az riskli” olduğuna inandıklarını söyledi. Yeni uygulama çabası bunu önlemeyi amaçlıyor. Lisa Monaco daha önce bu yılın başlarında Colonial Pipeline hackinden 2,3 milyon dolar değerinde Bitcoin kurtarma çabalarına öncülük etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Para Ekibi Kurdu! Peki Ne Yapacak?

Yorumlar kapalı.