ABD Başkanı, Kripto Paralar İçin Ülkeleri Topluyor! Neler Konuşulacak?

hero image be in crypto 388484
hero image be in crypto 388484
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD, kripto paralar ile mücadele için müttefik mi topluyor? ABD Başkanı Joe Biden, kripto para birimlerinin yasadışı kullanımı dahil siber suçlarla mücadele için 30 ülkeden oluşan bir koalisyon kuruyor. Başkan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimlerinin kötü niyetli kullanımı da dahil olmak üzere dijital suçlarla mücadele etmek için bir uluslar birliği oluşturduğunu açıkladı.

Kripto paralar neden hedefte?

Kriptokoin.com olarak haber verdiğimiz üzere, Beyaz Saray tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Joe Biden, ABD’nin teknoloji ve dijital varlık alanlarındaki kötü aktörlere karşı koymak için Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ve Group of Seven (G7) ülkelerinden müttefikler de dahil olmak üzere 30 ülke ile güçlerini birleştireceğini söyledi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

Bu ay Amerika Birleşik Devletleri, siber suçlarla mücadelede işbirliğimizi hızlandırmak, kanun uygulayıcı işbirliğini geliştirmek, kripto para birimlerinin yasadışı kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirecek.

Güvenilir 5G teknolojisini savunmak ve buna yatırım yapmak ve tedarik zincirlerimizi daha iyi güvenceye almak için bir uluslararası bir koalisyon kuruyoruz. Kuantum hesaplama ve yapay zeka gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerin hem risklerini hem de fırsatlarını yönetmek de dahil olmak üzere, kötü niyetli siber faaliyetleri bozmak için yeteneklerimizin tüm gücünü ortaya koyuyoruz.

Kripto paralar

Aslında toplantı, ABD altyapısını siber saldırıların bir sonucu mu?

Beyaz Saray açıklamasına göre, Joe Biden ayrıca tüm Amerikalıları ve ABD şirketlerini online suçların kurbanı olmaktan korumak için gerekli adımları atmaya çağırıyor:

Federal hükümetin bu çabalarda her Amerikalı ve her Amerikan şirketinin ortaklığına ihtiyacı var. Örneğin, verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeli ve tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak teknolojiyi tasarım yoluyla güvenli bir şekilde oluşturmalıyız.

Beyaz Saray tarafından yapılan duyuru, Beyaz Saray’ın kritik ABD altyapısını siber saldırılara karşı korumak için Mayıs ayında bir icra emri ve Temmuz ayında bir muhtıra yayınlamasının hemen ardından geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Başkanı, Kripto Paralar İçin Ülkeleri Topluyor! Neler Konuşulacak?