ABD Başkanlık Seçiminin Sonuçları Ethereum ve EOS Blockchain’lerinde Yayınlanıyor

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 Kasım 2020
1 görüntülenme
jj

Kriptokoin.com – Associated Press haber ajansı, 3 Kasım Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinden gelen sonuçları Ethereum ve EOS blok zincirlerinde yayınlıyor.

AP Elections API’sine nasıl erişileceğini detaylandıran geliştirici web sayfasında belirtildiği gibi, sonuçlar Everipedia’nın OraQle yazılımı tarafından blockchain’ine değiştirilemez bir şekilde yazılıyor. Sonuçlar doğal olarak AP web sitesinde de yayınlanırken, blockchain tabanlı Everipedia’yı kullanmak; her eyalet için gelen çağrıların değiştirilemez ve kalıcı bir kaydını sağlıyor.

AP ayrıca Ethereum akıllı sözleşme adresini yayınladı ve okuyucuların, sonuçları takip etmek için Etherscan gibi blok kaşiflerini kullanmasına izin verdi. Bununla birlikte, sonuçların daha erişilebilir bir versiyonu, şimdiye kadar adlandırılan tüm durumların sonuçlarını harmanlayan AP’nin Bloks.io’daki EOS hesabı aracılığıyla kullanılabilir.

Kripto piyasası da sonuçlar için heyecanlı

2020 ABD seçimleri, on yıllardır en tartışmalı olanlardan biri ve sonuçlar konusundaki gerilim her eyalete kadar gidiyor. Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse 100 milyon oy ya posta yoluyla ya da şahsen gönderildi.

Kripto para birimi dünyası, bir sonraki ABD başkanının kim olacağını ve bunun piyasalar üzerindeki etkisini öğrenmeye hevesli.

Ancak, Cointelegraph’ta yer alan habere göre, Trump’ın daha şimdiden temelsiz bir şekilde dolandırıcılık iddialarında bulunması ve sayılması gereken milyonlarca oy olmasına rağmen Yüksek Mahkeme’ye başvurmakla tehdit etmesi ile nihai bir kararın verilmesi günler, hatta haftalar alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

image
Başkanlık Bahsi: Biden ve Trump Seçim Token’larında Aşırı Volatilite! Kriptokoin.com – Kullanıcıların devam eden 2020 ABD Başkanlık Seçimlerinin sonucuna bahse girmesine izin veren token’lar, son birkaç saattir özellikle volatildi. 2020 ABD seçimleri devam ederken heyecan eksik olmuyor. Yazım sırasında hala belirli eyaletlerde oy pusulası sayılıyor, yani...
Aslı Dinçer 4 Kasım 2020