Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor!

Sıcak Gelişme: ABD, Binance'den Milyarlarca Dolar İstiyor!
Sıcak Gelişme: ABD, Binance'den Milyarlarca Dolar İstiyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su, ABD’de çeşitli ceza davalarıyla karşı karşıya. Bu da dev borsayı oldukça sıkıntılı bir duruma sokuyor. Bloomberg’in haberine göre ABD, Binance’dan ceza davlarını sonlandırmak için 4 milyar doların üzerinde para istiyor. Bu arda, bu haber üzerine borsanın yerel tokeni olan BNB’nin fiyatı yükselişe geçti.

İlginç iddia: ABD, Binance’den 4 milyar doların üzerinde para istiyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’ın başı dertten kurtulmuyor. Özellikle ABD’nin borsa ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) aleyhine açtığı davalar, can sıkıyor. Bloomberg’in ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile Binance arasındaki müzakerelere ilişkin haberine göre, Binance Holding Ltd’den ABD Adalet Bakanlığı’nın çok sayıda suç ihlaline ilişkin suçlamalarını çözmek için 4 milyar dolar ödemesi istenecek. Bu da kurucusu Changpeng Zhao’nun da ABD cezai suçlamalarıyla karşı karşıya kalma olasılığını açık bırakıyor.

Binance, kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve ABD yaptırım yasalarını ihlalden ABD makamlarının soruşturması altında. Bloomberg, uzlaşmaya yönelik görüşmelerin önümüzdeki haftalarda sonuçlanabileceğini ileri sürüyor. Öte yandan Adalet Bakanlığı, konuya ilişkin olarak henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca, Binance da konu hakkında açıklama taleplerine cevap vermedi

Binance

Binance kabul ederse, tarihteki en büyük anlaşmalardan biri olacak!

Binance ve CZ, bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen ilgili yaptırım eylemleri de dahil olmak üzere ABD’de birçok cephede soruşturma ve suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bloomberg’e göre, şirket ABD tarafından 4 milyar dolardan fazla para cezasına çarptırılmayı kabul ederse, bu kripto tarihindeki en büyük anlaşmalardan birini temsil edecek. Ancak bu cezayla birlikte başka hangi koşulların veya iş gereksinimlerinin geleceği belirsiz.

ABD makamları Birleşik Arap Emirlikleri’nde ikamet eden CZ’ye suç isnat etseydi, bu suçlamalarla yüzleşmek için ABD ile suçluların iadesi anlaşması olan bir ülkeden iade edilmesi ya da ABD topraklarına ayak basması gerekecekti.

Binance

Haber BNB fiyat performansına olumlu yansıdı

Bu haber, dev kripto borsasının yakında devre dışı kalıp kalmayacağı meselesine de ışık tutuyor. Çünkü, bir uzlaşı olursa, kripto piyasası üzerindeki büyük bir tehlikenin yakında ortadan kalkması mümkün. Bu haber üzerine, borsanın yerel tokeni Binance Coin (BNB) yükselişe geçti. Manşetlerdeki ilk düşüşlerin ardından, BNB seansın en yüksek seviyelerine ulaştı. Basın zamanında BNB, günlük bazda %5,3 artışla 258 dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor!