ABD Hazine Bakanlığı’ndan “Can Sıkan” Kripto Para Raporu!

q67rWfjK yellen crypto
q67rWfjK yellen crypto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, kurumsal devler ve El Salvador gibi ülkeler, finansal ekosistemlerinde Bitcoin ve kripto varlıklarını benimsediğinden, kripto para birimleri ve dijital varlıklar bu yıl büyük ilerleme kaydetti. Ancak bu, Joe Biden yönetimi için giderek artan bir endişe kaynağı haline geldi. ABD Hazine Bakanlığı tarafından dün yayımlanan bir raporda, kripto paraların uygulanan yaptırımların delinmesindeki ve doların küresel ölçekte işlevini kaybetmesindeki rolüne yer verildi.

ABD’nin kripto para birimleri konusundaki endişesi neden kaynaklanıyor?

ABD Hazine Bakanlığı, dijital varlıkların ABD tarafından başlatılan yaptırım programlarını baltaladığını iddia eden bir yaptırımların gözden geçirilmesine ilişkin bir rapor yayımladı. Söz konusu raporda şu hususların altı çiziliyor:

Dijital para birimleri, alternatif ödeme platformları ve sınır ötesi işlemleri gizlemenin yeni yolları gibi teknolojik yeniliklerin tümü, potansiyel olarak Amerikan yaptırımlarının etkinliğini azaltıyor. Bu teknolojiler, kötü niyetli aktörlere, geleneksel dolar bazlı finansal sistem dışında fon tutma ve transfer etme fırsatları sunuyor. Ayrıca, doların küresel rolünü azaltmayı amaçlayan yeni finans ve ödeme sistemleri kurmaya çalışan rakiplerimizi de güçlendiriyor.

Kripto para

ABD Doları, uluslar arası piyasada ticaretin para birimidir ve ABD şimdiye kadar, farklı düzenlemeleri ihlal ettiği tespit edilen işletmelere ve ülkelere karşı en az 9.000 yaptırım uyguladı. Bununla birlikte, kripto paralar, kısıtlamaları aşmak için yaptırım uygulanan ülkeler arasında oldukça popüler hale geldi. Son zamanlarda İran, uluslararası ticaret anlaşmaları için Bitcoin kullanımını savunuyor.

ABD Hazinesi dijital varlıklar hakkındaki bilgisini derinleştirmek istiyor

Resmi inceleme raporu, ajansın tam yaptırım yaşam döngüsünü desteklemek için, dijital varlıkların gelişimi ve hizmet alanı hakkındaki bilgilerini derinleştirmesi gerektiğini belirtiyor:

Özellikle Hazine, faaliyetlerin tam yaptırım yaşam döngüsünü desteklemek için gelişen dijital varlıklar ve hizmetler alanında kurumsal bilgi ve yeteneklerini derinleştirmeye yatırım yapmalıdır.

Kripto para

Joe Biden yönetimi, ayrıca fidye yazılımı tehdidini önemli ölçüde ele alan ve bu tür saldırılara karşı uyarı yayımlamayan ilk yönetim oldu. Öte yandan, yalnızca 2021’de yaklaşık 590 milyon dolar değerinde kripto fidye ödendiği için, bir Rus borsasına karşı görülen davada ilk yaptırımları yayımladı. ABD Hazine Bakanlığı, son on yılda 5 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) fidye ödemesini ilişkilendirmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Hazine Bakanlığı’ndan “Can Sıkan” Kripto Para Raporu!

Yorumlar kapalı.