ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler

maxresdefault 7
maxresdefault 7
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, tartışmalı altyapı tasarısı üzerinde bu hafta yapılacak nihai oylamadan önce tartışmalar olacağını doğruladı. 1 trilyon dolarlık iki partili altyapı tasarısı 30 Eylül’de oylamaya sunulacak ve Meclis Başkanı yasanın geçeceğinden emin. Birçok insan, bu tasarının onaylanması halinde kripto paraları nasıl etkileyeceğini konuşuyor.

Altyapı tasarısı, kripto paraları nasıl etkileyecek?

Pazar günü ofisi tarafından yayınlanan bir mektupta Pelosi; yol, köprü, havaalanı, okul ve diğer inşaat projelerini finanse etmeye yardımcı olacak yasanın oylanmasından önce 4 gün boyunca tartışılacağını söyledi. Tasarının bir kısmı, kripto endüstrisine bir şekilde bağlı herhangi bir kuruluş için zorunlu vergi raporlaması gerektiren bir hüküm içeriyor.

ABD Kongresi, Kripto Paraları Tehdit Eden Tasarıyı Geçirebilir!

Tasarı, Ağustos ayı başlarında, yazılım geliştiriciler, node doğrulayıcılar, staker’lar, madenciler, donanım üreticileri ve cüzdan sağlayıcıları gibi kuruluşları ve şirketleri tanımlamak için “broker” kelimesini kullanarak Meclis’ten geçti. İfade değişmeden geçerse, bu kuruluşlar, 28 milyar dolarlık ek bir gelir elde etmek için kripto vergilendirmesini genişletmeyi amaçlayan İç Gelir Servisi’ne (IRS) işlemleri bildirmek zorunda kalacaklar.

Tasarının düzenlenmesine yönelik lobicilik yapıldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Anna Eshoo, Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey de dahil olmak üzere birçok senatör, milletvekili ve temsilci, terminolojinin çok geniş olduğunu ve yeniliği engelleyebileceğini savunarak lobi yaptı. Demokratik Temsilci Anna Eshoo, 12 Ağustos’ta Pelosi’ye yazdığı bir mektupta, “Merkezi olmayan kripto para birimleri sisteminde, bu bireyler ve kuruluşlar, alıcıların ve satıcıların kim olduğunu bilmiyor ve komisyoncu gereksinimlerine uyamayacaklar” dedi.

Önemli Gelişme: ABD, Bu Altcoin İçin İşlemleri Durdurma Kararı Aldı!

Birçoğuna göre, üçüncü taraf geliştiricilerin IRS’e rapor vermesini gerektiren bu yasanın geçmesi durumunda ABD kripto endüstrisi ve gelecekteki Blockchain inovasyonu üzerinde geniş kapsamlı bir etki olabilir. Bununla birlikte, altyapı yasası, oylamanın 3,5 trilyon dolarlık sosyal yardım ve iklim yasasıyla ilgili müzakereler bitene kadar ertelenmesi gerektiğine inanan bazı milletvekillerinin muhalefetiyle karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler