ABD Başkanı, Çinli Kripto Para Madencisine Engel Koydu!

ABD Başkanı, Çinli Kripto Para Madencisinin Faaliyetlerini Durdurdu!
ABD Başkanı, Çinli Kripto Para Madencisinin Faaliyetlerini Durdurdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Joe Biden, kripto para alanını etkileyecek bir karara imza attı. ABD yönetiminin ulusal güvenliğe öncelik verdiğini vurgulayan kararlı bir hamleyle gündeme geldi. Zira kritik bir gayrimenkul parçasının MineOne Cloud Computing Investment L. P tarafından satın alınmasını engelleyen bir idari emir yayınladı. Karar, yabancı yatırımlara, özellikle de Çin kuruluşlarıyla bağlantılı olanlara ve bunların ABD güvenliğine olası etkilerine ilişkin endişelerin arttığı bir dönemde geldi.

Biden’ın kripto para kararı

ABD Başkanının emri özellikle, ağırlıklı olarak Çin vatandaşlarının sahibi olduğu, İngiliz Virgin Adaları merkezli bir şirket olan MineOne Partners Limited’i hedef alıyor. Başkan tarafından sunulan bulgulara göre, MineOne’ın Warren AFB’nin bir mil yakınında planladığı gayrimenkul edinimi önemli riskler taşıyordu. Söz konusu mülk, Lot 1, Blok 10 North Range Business Park 3. Başvuru olarak detaylandırılmıştır. Önemli füze operasyonlarına ev sahipliği yapan Warren AFB’nin stratejik önemi göz önüne alındığında, MineOne operasyonlarının kolaylaştırdığı casusluk ve gözetleme faaliyetleri potansiyeli acil bir endişe haline geldi.

Bilmeniz Gereken En İyi Altcoinler!

Haziran 2022’de tamamlanan işlem, MineOne’ın özel kripto para madenciliği için mülk geliştirmesini sağladı. Bu, ABD güvenlik teşkilatlarında yabancı kaynaklı ekipmanın istihbarat toplamak için kullanılması konusunda alarmlara yol açtı. Kamuya açık bir ihbarın ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), harekete geçti. Zira bu satın almayla bağlantılı olarak ulusal güvenliğe yönelik önemli riskleri tespit etti. Bu amaçla bir soruşturma başlattı.

Kararın uzun vadeli sonuçları

Biden‘ın emri yalnızca satın almayı doğrudan yasaklamakla kalmıyor. Aynı zamanda MineOne ve bağlı şirketlerine bir kısıtlama getiriyor. Zira gayrimenkuldeki tüm yasal ve intifa hakkı paylarını 120 gün içinde elden çıkarma zorunluluğu getiriyor. Ayrıca, CFIUS’un süreci denetlemesi ve doğrulaması ile şirketin tüm ekipmanı ve iyileştirmeleri 90 gün içinde sahadan kaldırması gerekiyor.

Bu Hafta, O 38 Altcoin İçin Dikkat: İşte Olacakların Listesi!

Buna ek olarak, emir, kripto para şirketi MineOne ve bağlı şirketlerinin, elden çıkarma ve kaldırma işlemleri CFIUS’u tatmin edecek şekilde tamamlanana kadar mülke, ekipmana veya iyileştirmelere herhangi bir fiziksel veya mantıksal erişimini kısıtlamaktadır. Bu direktifi atlatmaya veya baltalamaya yönelik her türlü girişim, Başsavcılık tarafından sıkı yaptırımlarla karşılanacaktır.

Bu emrin ardından kripto şirketi MineOne ve bağlı kuruluşları kısıtlama yaşadı. Zira uyumluluk çabaları ve kaldırma eylemlerine ilişkin zaman çizelgeleri hakkında düzenli güncellemeler sağlayacak. Başta bu maddeler olmak üzere, CFIUS ile tam işbirliği yapmakla yükümlü. Uyumsuzluk, daha fazla yaptırım tedbirine ve cezalara yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD Başkanı, Çinli Kripto Para Madencisine Engel Koydu!