ABD Meclisi: Geleceğin Parası Kripto Paralar Olacak

Google News

14 Temmuz’da ABD Temsilciler Meclisi, dijital para birimlerinin “paranın geleceği” olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Bu son gelişme, Güney Kore, Malta ve İsviçre gibi ülkelerin ardından 250 milyar dolarlık kripto para piyasası için net bir düzenlemenin benimsenmesi ve uygulanmasıyla ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri, 18 Temmuz’da kamuoyuna yönelik bir canlı yayının da olacağı kripto para birimi konusundaki resmi oturumlara başlayacak. Bu önemli oturumun başlığı “Paranın Geleceği: Dijital Para Birimi” olacak.

Oturuma katılan kişilerin tam listesi yayınlanmadı, ancak yasa koyucular ve kripto para uzmanlarının başkanlık etmesi bekleniyor. Oturumda, kripto para birimiyle ilgili güvenlik endişelerine ve kara para aklama gibi konulara bakılacak.

Birleşik Devletler Kongresi, bu yılın Mart ayında, kripto para biriminin faydalarını vurgulayan ve bunun neden ekonomi için iyi olacağını gösteren bir ekonomik rapor yayınladı.

Rapora göre, yazarlar şunları kaydetti:

“Kripto paralar ve ICO’lar manşet yaratıyor ve blokzincir uzayındaki finansal inovasyon hızı bundan kuşku duyanları hayrete düşürüyor. Ancak, finansal uygulamalara odaklanan manşetlerle, insanlar blokzincir uygulamaları sayesinde olan dijital devrimi kaçırabilirler. ”

Kripto para birimlerinin değişmez faktörü, sıkı güvenlik ile birleştiğinde, geleceğe yönelik yararlı bir ürünün yanı sıra, çekici olmasını da sağladığını söyledi.

‘Yeni İnternet’

Kongre ayrıca, kripto para biriminin kamuoyu zihninde “yeni internet” algısı yarattığını belirtti. Organ ayrıca tüm kripto para birimi işlemlerinin izleneceğini ve güvence altına alınacağını da belirtti.

ABD Ev Etiği Komitesi, şeffaflık gerektirdiği için 1000 doların üzerindeki kripto para birimi yatırımlarının kamuya açıklanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku