Reklamı kapat

ABD Senatörü Tarih Verdi: Bu Altcoinler İçin Yasa Geliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1 görüntülenme
ABD Senatörü Tarih Verdi: Bu Altcoinler İçin Yasa Geliyor!

ABD’deki düzenleyicilerin odağında Bitcoin ve altcoinler var. En son açıklamalar bir ABD senatöründen geldi, stablecoin’ler için düzenleme geleceği açıklandı. İşte detaylar…

Senatör, stablecoin düzenlemelerine işaret etti

ABD Senatörü Kirsten Gillibrand, bir stablecoin düzenleme yasasıyla ilgili son çabanın yakında geleceğini açıkladı. Ayrıca bunun, Kongre’nin gelecek yılki yeni oturumuna geçişinden önce biraz dikkat çekmesini umduğunu söyledi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Cumhuriyetçi Senatörler Patrick Toomey ve Cynthia Lummis ile ABD’nin tokenlar için yol haritasını belirleyecek “benzersiz” yasalar üzerinde çalıştığını söyledi. Gillibrand, Washington’daki bir Blockchain Derneği politika etkinliğinde aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Şu anda üzerinde çalıştığımız bu yasa tasarısı – ve önümüzdeki birkaç hafta içinde sunmayı umuyoruz – en azından Senato Bankacılık Komitesinde oy almak için isteyeceğimiz kapsamlı bir stablecoin yasası olacak.

O Borsadan Kripto Paralar Hızla Çekiliyor: İşlemleri Durdurmuştu!

Gillibrand ve Lummis, bu yılın en önemli kripto varlık gözetim yasalarından birinin yazarlarıydı. Bu, daha büyük çabanın küçük bir parçasını temsil ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Tether’in USDT’si ve Circle’ın USDC’si gibi stablecoinlere dikkat çekilmekte. Bu coinler, tipik olarak dolar gibi istikrarlı varlıklara bağlıdır. Ayrıca bu coinler, kripto para birimi endüstrisinde merkezi bir rol oynarlar. ABD’li milletvekilleri, bu sektörün, ilk olarak ele alabilecekleri bir sektör olabileceği konusunda geniş çapta hemfikir. Ancak düzenlemenin daha geniş çapta piyasaya yayılacağı belirtilmekte.

Tasarının geçip geçmeyeceği belli değil

Şimdiye kadar,henüz tam teşekküllü bir yasa tasarısı olarak ortaya çıkmadı. Ancak dikkatlerin çoğu, Meclis Mali Hizmetler Komitesinde iki partili bir yasama çabası üzerindeydi. Uzmanlara göre ABD milletvekilleri, şu an yoğun bir ortamda çalışıyor. Bu nedenle bu yıl her iki mecliste daha fazla çaba sarf etme olasılığı giderek azalıyor. Gillibrand, Lummis ve Toomey’in çabaları ilgi görmezse, gelecek yıl çıkacak mevzuatı etkileyebilirler.

Sızan ABD Kripto Para Yasası Bu Altcoin'leri Etkileyebilir!

Bankacılık Komitesi aracılığıyla bir kripto yasasının gelmesi; bu hafta kripto para birimlerinin hala “faydalı hiçbir şey” sunmadığını söyleyen panel başkanı Senatör Sherrod Brown’dan şüphelerle karşılaşabilir. Cumhuriyetçiler bu ay yapılacak seçimlerde Brown ve diğer Demokrat komite başkanlarının yerini almayı ummuşlardı, ancak Demokratlar dar bir çoğunluğu korudu. Çarşamba günü erken saatlerde, Circle CEO’su Jeremy Allaire, Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi başkanı Temsilcisi Maxine Waters; Brown, Toomey ve komitenin Temsilcisi Patrick McHenry’ye açık bir mektup yazdı. Senatörleri hızlı bir şekilde stablecoin yasasını geçirmeye çağırıyor.

Stablecoin’ler arasında yer alan altcoinler

Peki, söz konusu stablecoin’ler hangi coin’lerden oluşuyor? Aşağıdaki listede, en büyük ilk 20 stablecoin’i görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sızan bilgilere göre Binance, şu anda iflas etmiş halde olan Voyager Digital için alım teklifi sunmaya hazırlanıyor. İşte iddialara yönelik detaylar…
Bilgiler Sızdı: Binance İflas Eden Bu Borsa ve Altcoin’i Alabilir! Sızan bilgilere göre Binance, şu anda iflas halindeki Voyager Digital için alım teklifi sunmaya hazırlanmakta. Voyager’ı FTX’in alması planlanmaktaydı. Ancak FTX’in iflas başvurusunda bulunması, işleri değiştirdi. İşte iddialara yönelik detaylar… İddia: Binance, Voyager’ı alabilir Anonim bir kişiye...
Aslı Dinçer 2 hafta önce