ABD’de Kripto Para Oturumu: İşte Tarih ve Katılımcılar!

ABD'de Kripto Para Oturumu İşte Tarih
ABD'de Kripto Para Oturumu İşte Tarih
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Kongresinin önümüzdeki hafta gerçekleşecek kripto para oturumunun katılımcıları belli oldu. Tarih ve komite karşısında beyanlarda bulunacak isimler şu şekilde.

Kongre üyeleri, Biden yönetiminin katı kripto para uygulamalarına karşı çıkacak

Bu hafta, ABD Kongre’sinin en büyük kripto para savunucuları, bankaları ve finans kurumlarını doğrudan etkileyen SEC bildirisine taraf aldılar. Kripto yanlısı kongre üyeleri, Perşembe günü SEC’e yazdıkları bir mektupta, SAB 121 olarak bilinen Personel Muhasebesi Bülteni hakkında ‘endişeli’ olduklarını söylediler.

ABD’li düzenleyiciler, Celsius ve FTX dahil birçok büyük kripto platformunun yüksek profilli çöküşüyle ​​daha acil hale gelen bir konu olan kripto paraların nasıl etkin bir şekilde düzenlenebileceğini tartışmaya devam ediyor. Platformlar iflaslarını çözmeye çalışırken birçok yatırımcı ya para kaybetti ya da fonları donduruldu. Bunu takiben, merkezi borsalar Bitgo ve Coinbase ve ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC) yetkililer önümüzdeki hafta Dijital Varlıklar Alt Komitesi oturumunda kripto para düzenlemelerini masaya yatırmaya hazırlanıyor…

ABD kripto para oturumu tarihi ve katılımcılar

9 Mart Perşembe günü saat 22.00’de gerçekleştirilecek kripto para oturumuna katılacak isimlerden bazıları belli oldu. Merkezi borsalar Bitgo ve Coinbase’den iki kıdemli yönetici konuşmacılar arasında yer alacak. ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Eski Kıdemli Denetçi Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Jonathan Gould’da katılımcılar arasında. Bu isimler toplantına tarihine kadar değişiklik gösterebilir.

ABD’li milletvekilleri, SEC’in kripto politikasının saklama hizmetlerini zayıflattığını tartışıyor

ABD Kongresi’nin kriptoyu düzenlemeye yönelik devam eden çabalarının merkezinde yer alan iki milletvekili, finans şirketlerinin kripto para muhasebesini nasıl ele aldıklarını kontrol eden hükümet politikalarını sorguluyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı ABD Temsilcisi Patrick McHenry (RN.C.) ve kripto mevzuatı yazan Senatör Cynthia Lummis (R-Wyo.), Perşembe günü birkaç bankacılık kurumuna mektup göndererek düzenlemelerin nasıl uygulanabileceğini sordu. Kripto borsaları ve platformları, SEC’in finansal kurumlara müşterilerinin kripto paralarını kendi bilançolarında tutmaları gerektiğini tavsiye eden tartışmalı bir bültenle uğraşıyorlar.

SEC Endişesiyle Balinalar 2 Altcoin Oynuyor

2 ABD’li milletvekilinden gelen mektup, bankacılık kurumlarına bu noktada SEC ile ne tür etkileşimler yaşadıklarını ve menkul kıymetler düzenleyicisinin pozisyonunun kendi politikalarıyla çelişip çelişmediğini sorguladı. Geçen yıl, Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının kripto paralar için müşterilerin fonlarını bir finans firmasının bilançosunun dışında tutulacağına dair uzun süredir devam eden uygulamayı değiştiren SEC direktifini değerlendirdiğini söylemişti. 9 Mart Perşembe günü gerçekleşsek ABD kripto para oturumu, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Binance’i çevreleyen kısıtlayıcı kararların ardından geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD’de Kripto Para Oturumu: İşte Tarih ve Katılımcılar!