ABD’de Kripto Para Oturumu: İşte Tarih ve Katılımcılar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
235 görüntülenme
ABD'de Kripto Para Oturumu İşte Tarih

ABD Kongresinin önümüzdeki hafta gerçekleşecek kripto para oturumunun katılımcıları belli oldu. Tarih ve komite karşısında beyanlarda bulunacak isimler şu şekilde.

Kongre üyeleri, Biden yönetiminin katı kripto para uygulamalarına karşı çıkacak

Bu hafta, ABD Kongre’sinin en büyük kripto para savunucuları, bankaları ve finans kurumlarını doğrudan etkileyen SEC bildirisine taraf aldılar. Kripto yanlısı kongre üyeleri, Perşembe günü SEC’e yazdıkları bir mektupta, SAB 121 olarak bilinen Personel Muhasebesi Bülteni hakkında ‘endişeli’ olduklarını söylediler.

ABD’li düzenleyiciler, Celsius ve FTX dahil birçok büyük kripto platformunun yüksek profilli çöküşüyle ​​daha acil hale gelen bir konu olan kripto paraların nasıl etkin bir şekilde düzenlenebileceğini tartışmaya devam ediyor. Platformlar iflaslarını çözmeye çalışırken birçok yatırımcı ya para kaybetti ya da fonları donduruldu. Bunu takiben, merkezi borsalar Bitgo ve Coinbase ve ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC) yetkililer önümüzdeki hafta Dijital Varlıklar Alt Komitesi oturumunda kripto para düzenlemelerini masaya yatırmaya hazırlanıyor…

ABD kripto para oturumu tarihi ve katılımcılar

9 Mart Perşembe günü saat 22.00’de gerçekleştirilecek kripto para oturumuna katılacak isimlerden bazıları belli oldu. Merkezi borsalar Bitgo ve Coinbase’den iki kıdemli yönetici konuşmacılar arasında yer alacak. ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Eski Kıdemli Denetçi Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Jonathan Gould’da katılımcılar arasında. Bu isimler toplantına tarihine kadar değişiklik gösterebilir.

ABD’li milletvekilleri, SEC’in kripto politikasının saklama hizmetlerini zayıflattığını tartışıyor

ABD Kongresi’nin kriptoyu düzenlemeye yönelik devam eden çabalarının merkezinde yer alan iki milletvekili, finans şirketlerinin kripto para muhasebesini nasıl ele aldıklarını kontrol eden hükümet politikalarını sorguluyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı ABD Temsilcisi Patrick McHenry (RN.C.) ve kripto mevzuatı yazan Senatör Cynthia Lummis (R-Wyo.), Perşembe günü birkaç bankacılık kurumuna mektup göndererek düzenlemelerin nasıl uygulanabileceğini sordu. Kripto borsaları ve platformları, SEC’in finansal kurumlara müşterilerinin kripto paralarını kendi bilançolarında tutmaları gerektiğini tavsiye eden tartışmalı bir bültenle uğraşıyorlar.

SEC Endişesiyle Balinalar 2 Altcoin Oynuyor

2 ABD’li milletvekilinden gelen mektup, bankacılık kurumlarına bu noktada SEC ile ne tür etkileşimler yaşadıklarını ve menkul kıymetler düzenleyicisinin pozisyonunun kendi politikalarıyla çelişip çelişmediğini sorguladı. Geçen yıl, Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının kripto paralar için müşterilerin fonlarını bir finans firmasının bilançosunun dışında tutulacağına dair uzun süredir devam eden uygulamayı değiştiren SEC direktifini değerlendirdiğini söylemişti. 9 Mart Perşembe günü gerçekleşsek ABD kripto para oturumu, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Binance’i çevreleyen kısıtlayıcı kararların ardından geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Düşüşü Sürecek mi
Bitcoin Düşüşü Sürecek mi? Bu Tahminlere Çok Dikkat! Bitcoin yatırımcıları, son kripto iflasları ve bankacılık sorunlarının şokundan sersemlemişken, güçlenen ABD doları daha fazla soruna neden olabilir. İyi haber, düşen fiyatına rağmen yatırımcıların Bitcoin’i gündemde tutmaya devam etmesi. Teknik analizler bu ortamda her iki yönde de...
Buğra Çağlar 3 hafta önce