Bu Tarihe Dikkat: ABD’de Kripto Paralar Konuşulacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
5.048 görüntülenme
Bu Tarihe Dikkat: ABD'de Kripto Paralar Konuşulacak!

Kripto para piyasasında 2022’de FTX ve Terra (LUNA) çöküşleri düzenleme çağrılarında bir artışa neden oldu. Özellikle FTX’in dramatik çöküşü etrafında gelişen olaylar zinciri ABD’de kripto paralar konusunda endişelere yol açtı. Bunun etkisiyle şimdi ABD Kongresi kripto çöküşünü tartışacak.

ABD Kongresi, sevgililer gününde ‘kripto çökmesi’ duruşması yapacak

Senatörlerin FTX’in çöküşünü tartışmak için bir araya gelmesinden iki ay sonra Kongre’de “Kripto Çöküşü: Dijital Varlıklar İçin Finansal Sistem Korumalarına Neden İhtiyaç Var” duruşması, yapılacak. Senato Bankacılık Komitesi’ndeki ABD milletvekilleri, bir kripto piyasası çöküşünün etkisini araştıran ikinci bir duruşma planladı.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, 3 Şubat’ta yaptığı bir duyuruda, senatörlerin 14 Şubat’ta ‘Kripto Çöküşü: Dijital Varlıklar için Finansal Sistem Korumalarına Neden İhtiyaç Var’ başlıklı bir oturumda toplanacaklarını açıkladı. Duruşma, milletvekillerinin 14 Aralık’taki bir duruşmada kripto para borsası FTX’in çöküşünü tartışıp görüşmesinden iki ay sonra yapılacak.

Kripto paralar

Kongre’nin 118. oturumunun başlamasının ardından Senato Bankacılık Komitesi’nin ikinci duruşması planlandığından, bazı değişiklikler olacak. Senatör Brown komite başkanı olmaya devam edecek, ancak Pat Toomey’in ayrılmasının ardından Senatör Tim Scott rütbeli üye olarak görevi devralacak. Scott, yasal önceliklerinden biri olarak bir kripto paralar düzenleyici çerçevesni dahil etti.

Başkan Sherrod Brown (D-Ohio), Kasım ayında Hazine Bakanı Janet Yellen’e yazdığı bir mektupta, ABD hükümetinin kripto gözetimi için ciddi bir çaba başlatmak istediğini belirtti. Komitenin yeni rütbeli Cumhuriyetçi Senatörü Tim Scott (R-S.C.) Perşembe günü yaptığı açıklamada, üyelerin ‘iki partili bir düzenleyici çerçeveyi kolaylaştırmak için çalışması gerektiğini’ kaydetti.

FTX’in çöküşü kripto paralar konusunda endişeleri artırdı

Hem Meclis hem de Senato’daki komiteler, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok bireysel yatırımcıyı etkileyen duruşmalar düzenledi. Meclis Mali Hizmetler Komitesi’nin de 2023’te FTX hakkında ikinci bir duruşma yapması bekleniyor. Basın tarihte komite programında herhangi bir duruşma görünmüyordu.

Kripto paralar

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Hollywood yıldızı Ben McKenzie, Shark Tank yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary, Cato Enstitüsü’nden Jennifer Schulp ve hukuk profesörü Hilary Allen, Aralık ayındaki duruşmada ifade verdi. Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklanmasından önce Meclis Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasında konuşma yapacaktı. Şubat ayındaki duruşmada kimin konuşacağı ise henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist 'Büyük Kazançlar' Beklediği 4 Altcoin Açıkladı!
Analist ‘Büyük Kazançlar’ Beklediği 4 Altcoin Açıkladı! Ocak ayında %28’den %160’a varan artışlar kaydeden bazı altcoin projeleri dikkatleri çekti. Bir önceki ay yaptığı tahminlerin içinde bu altcoin’lerin de olduğunu belirten kripto analisti Camille Lemmens, yeni seçimlerini paylaşıyor. İlk altcoin projesi Lossless (LSS) Lossless, hileli...
Vural Erkan 2 ay önce