ABD’li Senatörlerin Odağı Kripto Paralarda: Destek Veriliyor!

ABD’li Senatörlerin Odağı Kripto Paralarda: Destek Veriliyor!
ABD’li Senatörlerin Odağı Kripto Paralarda: Destek Veriliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründeki yasadışı faaliyetler ve kara para aklama endişeleriyle mücadele etmek amacıyla dokuz ABD Senatörü ve Senatör Elizabeth Warren tarafından önerilen Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası’na destek verdi. Bu iki partili destek gösterisi, kripto piyasası için önemli sonuçlar doğurabilir. Bitcoin’in geleceği ve kripto varlık alanına kurumsal katılımla ilgili soruları gündeme getirmektedir. İşte detaylar…

ABD’li senatörler, kripto paralardan konuştu

Tasarıyı destekleyen Senatörlerin listesi, Gary Peters, Dick Durbin, Tina Smith, Jeanne Shaheen, Bob Casey, Richard Blumenthal, Michael Bennet ve Catherine Cortez Masto gibi önde gelen Demokrat Parti üyelerini içeren partiler arası bir koalisyon gibi okunuyor. Bu girişimde onlara bağımsız Senatör Angus King de katılıyor. Üstelik Senatör Peters’ın Senato İç Güvenlik ve Hükümet İşleri Komitesi’ne, Senatör Durbin’in ise Senato Yargı Komitesi’ne başkanlık etmesi nedeniyle dikkat çekicidir. Bu yasa teklifinin arkasındaki itici güç olan Senatör Warren, meslektaşlarının desteğini memnuniyetle karşılayarak şunları söyledi:

Genişleyen koalisyonumuz Kongre’nin harekete geçmeye hazır olduğunu gösteriyor- iki partili yasa teklifimiz, kriptonun yasadışı kullanımını engellemek ve düzenleyicilere daha fazla araç sağlamak için masadaki en sert tekliftir.

Dikkat: Bu Hafta 5 Altcoin İçin Yüklü Unlock Var!

Gözetim dışı BTC ve altcoin adresleri hedefliyor

Senatör Warren tarafından Temmuz 2023’te Senatörler Joe Manchin, Roger Marshall ve Lindsey Graham ile birlikte yeniden sunulan Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası, kripto ile ilgili endişeleri ele almaya yönelik kapsamlı yaklaşımıyla büyük ilgi topladı. Ayrıca mevcut haliyle mevzuat, gözetim altında olmayan kripto cüzdanları hedef almaktadır. Üstelik, Banka Gizlilik Yasası’nın kapsamını genişletmektedir. Dahası Kara Para Aklamayı Önleme / Terörizmin Finansmanıyla Mücadele uyumluluk incelemeleri içermektedir. Bunların üzerine kripto para birimlerinin yasadışı kullanımıyla mücadele etmek için başka yasal önlemler getirmektedir.

Senatör Warren’ın bu mevzuat için gerekçesi, “50 milyar dolarlık kripto vergi açığı” olarak tanımına odaklanmakta. Vergi politikalarında zamanında güncelleme yapılmasını savunmaktadır. İç Gelir Servisi ve ABD Hazinesi‘nin 2024 yılı için yaklaşık 1,5 milyar dolarını kaybetmektedir. Senatörlerden gelen bu ortak destek ve Banka Politikası Enstitüsü, Uluslararası Şeffaflık ABD, Küresel Finansal Dürüstlük ve Ulusal Bölge Savcıları Birliği gibi kuruluşlardan gelen daha geniş destek, kripto sorunlarını kapsamlı bir şekilde ele alma aciliyetinin altını çiziyor.

Yarın, Bu 18 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

BTC fiyatı yükseliş yaşıyor

Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası‘nın hükümleri vergilendirmenin ötesine geçmektedir. Banka Gizlilik Yasası’nın gözetim dışı dijital cüzdanları kapsayacak şekilde genişletmektedir. Kara Para Aklamanın Önlenmesi ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele için uyumluluk incelemelerinin oluşturulması da dahil etmektedir. Bunların üzere kripto para birimi düzenlemelerini geliştirmek için hayati önlemleri kapsamaktadır. Kripto para piyasası bu gelişmelere temkinli bir şekilde karşılık verdi. Şu an Bitcoin, son 24 saatte %0,43’lük bir kazanç sağladı. Ayrıca %0,74’lük bir artışı yansıtarak 27.000 dolardan işlem görüyor. Bu tepki, yaklaşan düzenleyici değişikliklerin ortasında dengeli bir görünüme işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

ABD’li Senatörlerin Odağı Kripto Paralarda: Destek Veriliyor!