ABD’nin Elindeki Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Miktarı Açıklandı!

ABD’nin Elindeki Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Miktarı Açıklandı!
ABD’nin Elindeki Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Miktarı Açıklandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kritik bir gelişme ile, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Bitcoin balinası oldu. Zira toplamda yaklaşık 5 milyar dolarlık varlığıyla dünyanın en büyük BTC sahiplerinden biri olarak açıklandı. Bu açıklama, Wall Street Journal’ın raporlarına dayalı. WSJ, siber suçlulardan ve darknet piyasalarından 200.000’den fazla Bitcoin’in ele geçirildiğini söylüyor. İşte detaylar…

ABD’deki Bitcoin miktarı şaşırttı

Ünlü Çinli muhabir Colin Wu, bu şaşırtıcı haberi dünyayla paylaşmak için sosyal medyayı kullandı. Ele geçirilen ve donanım cüzdanlarında saklanan BTC’lerin izi de sürülmekte. Şimdilik, ABD Hazinesi, İç Gelir Servisi (IRS) ve Adalet Bakanlığı da dahil, devlet kurumlarına kadar gidiyor. Bu devasa satın alma, kriptoların küresel sahnede artan önemini vurguladığı için kaşları kaldırdı. Bununla birlikte, ABD hükümetinin eline geçen son Bitcoin için işler kritik. Zira bunun anında sahiplik anlamına gelmediğini açıklığa kavuşturmak önemlidir. El konulan bu varlıklarla ilgili yasal sürecin uzun sürmesi beklenmekte. Yani, herhangi bir işlemin muhtemelen birkaç yıla yayılması muhtemeldir.

ABD hükümetinin bu varlıkların yasal mülkiyetine sahip olmasındaki kilit faktör de kritik. Zira bu faktör, şu anda beklenen mahkemeden nihai bir el koyma kararına işaret ediyor. Bu karar alındığında, federal hükümet tarafından el konulan varlıkların satışından sorumlu olan ABD Marshals Service’in tasfiye sürecine başlamasının önü açılmış olacaktır. Bu gelişme, hükümetin kripto para düzenlemeleri konusundaki gelişen tutumunun altını çiziyor. ABD, tutarsız ve bazen de karmaşık Bitcoin ve altcoin kuralları ile dikkat çekiyor. Bunların damgasını vurduğu düzenleyici belirsizlikle boğuşmaya devam ediyor. Bu noktada, yetkililerin piyasayı kendi denetimleri altına almak için adımlar attığı açık. Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) politikaları gibi girişimler de önemli. Bunları uygulamaya konarak kripto sektöründe daha sıkı gözetim uygulama kararlılığının sinyalleri verilmekte.

Hükümet, BTC’leri satabilir mi?

Hükümetin yasadışı varlıkların izini sürmek ve ele geçirmek için istihbarat ve gözetim operasyonlarına giderek daha fazla güvenmesi, mali suçlarla mücadeledeki ciddiyetinin bir göstergesi. Dünya çapındaki kripto meraklıları ve yatırımcılar, bu yüksek profilli el koymaların daha geniş kripto para birimi ortamını, özellikle de Bitcoin’in fiyatını ve piyasa dinamiklerini nasıl etkileyebileceğini yakından izliyor. Zira bu gelişme, daha geniş kripto piyasası ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto varlıkların geleceği üzerindeki potansiyel etkileri hakkında sorulara yol açıyor. Söz konusu Bitcoin miktarının satılması, piyasayı da derinden etkiler. BTC’lerin ani bir satış yemesi, fiyatta büyük bir düşüşe neden olabilir. Ancak ABD’nin satış niyetinin olup olmadığını henüz bilemiyoruz. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

ABD’nin Elindeki Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Miktarı Açıklandı!