ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede

ADA ve Bu Altcoin Projelerinin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı!
ADA ve Bu Altcoin Projelerinin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen Blockchain analiz firması IntoTheBlock, altcoin yatırımcılarının vahim durumunu ortaya çıkardı. Kasım 2021’den bu yana hissedilen kripto kışı, bazı kripto paraların karlarını sıfırladı…

IntoTheBlock raporuna göre altcoin yatırımcıları acı çekiyor

Yeni bir IntoTheBlock raporuna göre, Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) yatırımcılarının büyük bir kısmı zararda bekliyor. Buna göre Cardano yatırımcılarının %94’ü zararda. ADA yatırımcılarının sadece %5’i pozisyonlarının yeşilde olduğunu görüyor. Geri kalan %1’lik kısım ise ne karda nede zararda.

Rapor, Cardano ve Polygon gibi altcoin projelerinin düşüş ardından yatırımcılar üzerindeki etkisini gösteriyor. Özellikle Cardano, yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunu zararda bıraktığı ilginç bir dönemden geçiyor. ADA yatırımcılarının güncel durumu şu şekilde:

Cardano, şu anda 2 Eylül 2021’de ulaştığı ATH seviyesi olan 3,09 dolardan %91,73 düşüşle işlem görüyor. Piyasa değerine göre 7. sıraya gerileyen popüler altcoin, 0.25 dolar üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Polygon (MATIC) yatırımcıları da büyük kayıp verdi

IntoTheBlock raporuna göre MATIC yatırımcılarının da %95’i zarar bekliyor. Bu cüzdanların sadece %4’ü karda ve %1’lik kısmı başa baş durumda. Polygon, şu anda 27 Aralık 2021’de kaydettiği ATH seviyesi 2,92 dolardan %81,48 düşüşle işlem görüyor. ADA fiyatında olduğu gibi, MATIC fiyatı da kritik 0,50 dolar desteğini tutmakta zorlanıyor.

En kötüsü AVAX: Altcoin yatırımcılarının hepsi zararda!

IntotheBlock’a göre Avalanche’ın (AVAX) neredeyse tüm yatırımcıları zararda. Bu oran %99’u aşmış durumda ve sadece %1’lik kısım ne kar nede zarar yazdırıyor. Avalanche şu anda 21 Kasım 2021’de kaydettiği ATH seviyesi 144,96 dolardan %93,16 indirimli işlem görüyor. Geçtiğimiz haftalarda psikolojik 10 dolar desteğinin altında düştü. Bir zamanlar ilk 15 arasında yer alan altcoin, son düşüşle birlikte ilk 20’den uzaklaşmak üzere.

İşte kazançları silen diğer altcoin projeleri

Çok sayıda yatırımcısının kırmızı gördüğü diğer altcoin projeleri arasında katman 2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum (ARB) yer alıyor. Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity (AXS), listenin dikkat çeken projelerinden biri. On-chain analisti Ali Martinez, bugün X hesabından AXS hakkında şunları yazdı:

IntotheBlock’den gelen veriler, satın alınan/alınan tüm adreslerin AXS %99,54’ünün şu anda parasının tükendiğini gösteriyor.

IntotheBlock’un raporuna göre şu anda yatırımcılarının büyük bir kısmına zarar yazdıran altcoin projeleri:

  • Chiliz (CHZ)
  • ApeCoin (APE)
  • Sandbox (SAND)
  • Algorand (ALGO)

CHZ, APE, SAND ve ALGO’da son durum

Analitik firmasına göre Chiliz yatırımcılarının %95’i zararda, %3’ü kârda ve %2’si başa baş durumda. Chiliz, şu anda 13 Mart 2021 ATH seviyesi olan 0,878 dolardan %93,19 indirimli işlem görüyor. Sandbox yatırımcılarının ise %98’i kırmızı bölgede ve sadece %2’si kârda. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, son token unlock etkinlikleri fiyatlar üzerinde ek satış baskısı tetikledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ADA ve Bu Altcoin’lerin Kârlı Yatırımcısı Kalmadı! AVAX’da Listede