ABD Adalet Bakanlığı’ndan Kritik Binance Kararı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
3.258 görüntülenme
ABD Adalet Bakanlığı'ndan Kritik Binance Kararı!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York’taki bir iflas hakiminin Binance’in ABD kolu Binance.US’in iflas etmiş kripto kredi platformu Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya yönelik milyar dolarlık planını onaylama kararına itiraz eden bir temyiz başvurusunda bulundu. İşte detaylar…

Binance.US bu sefer de Adalet Bakanlığı’nın odağında

ABD Mütevelli Heyeti tarafından yapılan temyiz başvurusu, Yargıç Michael Wiles’ın dört günlük bir duruşmanın ardından anlaşmayı onaylamasından sadece bir gün sonra geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Yargıç, söz konusu anlaşmanın önünde bir engel olmadığına işaret etmişti. Bu haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve çeşitli eyalet düzenleyicileri de dahil olmak üzere düzenleyicilerin önerilen anlaşmaya güçlü bir şekilde karşı olduklarını ifade etmelerinden sonra geldi.

Sıcak Gelişme: ABD, Bu 3 Altcoin İçin Menkul Kıymet Dedi!

Geçen ay SEC, Binance.US’nin ABD’de kayıtlı olmayan bir menkul kıymetler borsası işleterek federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olabileceğini öne sürerek Voyager’ın satın alınmasına itiraz etti. İtirazlara rağmen Yargıç Wiles, İflas Yasası’nın “sonsuz bir süreleri olduğuna işaret etmediğini” ve “bir tür önlem alınması gerektiğini” belirterek anlaşmayı onayladı. Teklif edilen satış kapsamında, Voyager’ın müşterileri tahmini olarak yüzde 73’lük bir tazminat alacak. Plan, Voyager’ın alacaklılarının yüzde 97’si tarafından desteklendi. Wiles, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İşlerin yapılması gerekiyor. Bekleyen ve tüm bu belirsizliğin ortasında yatırım yaptıkları mülke, hatta kimileri için hayat birikimlerine erişimi olmayan alacaklılarımız var, bu yüzden bir tür önlem almalıyız. Bir şeyler yapmalıyız.

'Kâr Getirisi Yüksek' Denilen 4 Altcoin Açıklandı!

Voyager yatırımcıları için bir belirsizlik daha

Voyager, Binance.US’a satış işlemine devam etmemeye karar verirse veya düzenleyiciler satışı başarılı bir şekilde bloke ederse, iflas eden kredi platformunun kendisini tasfiye etmesi gerekebilir ve bu da alacaklılar için çok daha küçük getirilere neden olabilir. DOJ’un temyiz başvurusu, zaten karmaşık olan duruma bir başka belirsizlik katmanı daha ekliyor. Bunun nasıl sonuçlanacağı ve önerilen satışın nihayetinde devam etmesine izin verilip verilmeyeceği henüz belli değil. Kripto para piyasası sürekli olarak gelişirken, düzenleyici zorlukların gelecekte daha yaygın hale gelmesi olası.

Bu sırada Binance işlemlerinde artış yaşanıyor gibi duruyor. Şubat ayı, kripto para fiyatları için değişkendi ve tarihsel olarak düşük seviyelerde kalmasına rağmen ticaret hacimlerinde artış kaydedildi. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum için Binance, işlem hacmi açısından lider kripto para birimi ticaret platformu olmaya devam ediyor. CryptoCompare’in son borsa raporuna göre, kripto alanındaki ticaret hacimleri Şubat ayında yükselirken, Mayıs 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala yüzde 71 altında. Binance ise, her ikisi için de tüm zamanların en yüksek pazar payına ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Biden Yeni Kripto Para Kararını Açıkladı: Bitcoin Çakıldı!
Biden Yeni Kripto Para Kararını Açıkladı: Bitcoin Çakıldı! Biden yönetimi, Beyaz Saray tarafından 9 Mart’ta yayınlanan 2024 bütçe planında görüldüğü üzere kripto para madenciliğine yeni bir vergi önerdi. Bu sırada en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in değeri düşmeye devam ediyor. İşte detaylar… Bütçe teklifi...
Aslı Dinçer 2 hafta önce