XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Aelf Nedir? ELF Coin Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
Aelf Nedir? ELF Coin Ne İşe Yarar?

Aelf, Ethereum’a benzer çok katmanlı, çok zincirli bir blok zinciri ekosistemidir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Aelf nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Aelf nedir? Ne işe yarar?

Aelf, özellikle blok zincirler için özelleştirilebilen bir işletim sistemidir. Ekip, blockchain topluluğunun “Linux sistemi” olmasını hedefliyor. Blok zinciri benimseme ve inovasyon katlanarak ilerliyor. İlk olarak, Bitcoin eşler arası bir dijital para birimi olarak yolu açtı. Basit bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Daha sonra Ethereum, akıllı sözleşmeler aracılığıyla belirli merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) oluşturmayı mümkün kıldı.

Ancak bu, bugün kullandığımız Windows, MacOS ve Linux gibi sağlam işletim sistemlerinin gerisinde kalıyor. Mevcut işletim sistemler, DApp’leri verimli bir şekilde çalıştıramazken, mevcut blok zincirlerin de dezavantajları vardır. Ölçeklenebilir değiller, akıllı sözleşmenin yürütülmesine müdahale edebilirler. Üstelik yeni teknolojiyi sorunsuz bir şekilde dahil etmek için bir fikir birliği protokolünden yoksundurlar. Aelf bu sorunları çözer.

ELF coin nedir?

ELF coin Aelf’in yerel tokenidir. Aelf ana ağı başlattıktan sonra, ELF tokenleri Ethereum’dan Aelf ana zincirine geçecektir. Bu, paranızı hangi cüzdanda saklayacağınızı değiştirmeniz gerekebileceği anlamına gelir. Ek olarak, ERC20 tokenleri yeni blok zincirindeki ELF tokenleriyle değiştirmek için izlemeniz gereken ekstra adımlar olabilmektedir.

Aelf nasıl çalışır?

Aelf, mevcut blok zinciri teknolojisiyle ilgili sorunları çözmek için iki temel yeniliğe odaklanıyor: yan zincirler ve benzersiz bir yönetişim sistemi. Proje, daha uyarlanabilir yönetişim için Delegated Proof-of-Stake konsensüs sistemini kullanırken ölçeklenebilirliği iyileştirmek için yan zincirlerin kullanımı yoluyla kaynakları ve akıllı sözleşmeleri ayırıyor. Aelf, platformda akıllı sözleşmeleri yürütmek için bir ana zincir ve çok sayıda yan zincirden oluşur.

Ana zincir, tüm sistemin omurgasıdır ve aynı zamanda dış zincirlerle etkileşime girme yeteneğine sahiptir. Her bir yan zincir, belirli bir akıllı sözleşme türüne adanmıştır. Yan zincirler birbirleriyle etkileşime giremezler, bu nedenle bilgi iletirken ana zincir aracılığıyla iletişim kurmaları gerekir. Tüm yan zincirler, bir yan zincir indeks sistemi aracılığıyla ana zincire bağlanır. İndeks sistemi zincirleri iki gruba ayırır:

  • Yüksek öneme sahip dış zincirler (Bitcoin, Ethereum, vb.)
  • Aelf işletim sisteminde dahili yan zincirler

Aelf nedir? ELF coin nasıl alınır?

Aelf şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Bununla birlikte Aelf’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, MEXC, BingX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BTC, DOGE, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!
BTC, DOGE, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı! Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin ve altcoin’lerin, kilit genel direnç seviyelerinde satışla karşılaştığını söylüyor. Ayrıca, yatırımcıların ve traderların mevcut düşüşü satın alıp almayacağından emin olmadığını kaydediyor. Satın alma daha düşük seviyelerde ortaya çıkabilir mi ve Bitcoin ve...
Vural Erkan 2 ay önce