Aeon Nedir? AEON Coin Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 25 Temmuz 2022
3 görüntülenme
Aeon nedir? AEON Coin Ne İşe Yarar?

Aeon nedir? Aeon, kullanıcılarına gizlilik ve kullanılabilirlik gibi özellikler sunmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Aeon nedir, ne sunmaktadır, özellikleri nelerdir, AEON coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Aeon nedir?

Aeon, piyasadaki en popüler gizlilik odaklı kripto para projesi olan Monero’dan çatallanmıştır. Yani Monero’yla birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Tıpkı Monero gibi gizlilik ve anonim işlem gerçekleştirme gibi konulara yönelmektedir. Ancak ondan bir farkı bulunmaktadır. Aeon, akrabası Monero’ya göre çok daha hafiftir. Bu hafifliğin gizlilik ile bir ilgisi yoktur. Buna göre proje, mobil kullanım ve kaynak harcamasında çok daha kullanışlıdır. Aeon geliştiricileri, mobil odaklı olarak projeyi yönetmektedir. Gizlilikten ödün vermeden, madenciliğin bile mobil cihazlar aracılığıyla yapılabilmesini amaçlamaktadırlar. Bununla birlikte proje, hız ve yüksek ölçeklenebilirlik gibi özellikleri ile Monero’nun önüne geçmeyi hedeflemektedir. AEON coin ise, projenin yerel kripto para birimidir.

Aeon ne sunmaktadır?

CryptoNode teknolojisini kullanan birkaç projeden biri ola Aeon, tamamen anonim bir biçimde işlem gerçekleştirme imkânı tanımaktadır. Bu tür gizlilik odaklı kripto para projelerinin sayısı çoktur. Ancak Aeon, gizliliğe yüksek ölçeklenebilirlik, mobil uyumluluk ve düşük ücretler gibi çeşitli özelliklere de sahiptir. Blockchain, CryptoNight-Lite adlı bir Proof-of-Work mekanizmasıyla çalışmaktadır. Bu, kullanıcıların madenci olabilecekleri anlamına gelmektedir. Madenciler, yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarlarıyla işlemleri doğrulayabilmektedir. Ağ üzerindeki blok doğrulama işlemleri 4 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte ağ, tamamen merkeziyetsiz ve topluluk tabanlıdır. Ekosistem içerisinde gerçekleşen işlemler, yüzük imzası teknolojisiyle herkesten gizlenir. Ancak, isteyen kullanıcılar için izlenebilen işlem gerçekleştirme özelliği de vardır. İzlenebilen işlemler, çok daha hızlı bir şekilde doğrulanmaktadır.

AEON coin nedir? Ne işe yarar?

AEON coin, Aeon ağının yerel kripto para birimidir. Tokenin emisyonu ve maksimum arzı Monero ile aynıdır. Yani altcoin 18,4 milyon adet ile sınırlandırılan bir arza sahiptir. Yüksek ölçeklenebilirliğe ve mobil uyumluluğa sahiptir. Yani, dizüstü, mobil, masaüstü gibi akıllı cihazlarda kullanılması oldukça kolaydır. Kripto paranın en büyük kullanım durumu merkeziyetsizliği sağlamaktır. AEON coin sahipleri, tokenlerini kullanarak platformun yönetimine katılabilmektedir. Böylece, sunulan teklifleri oylama ve teklif sunma gibi özelliklere erişebilmektedir. İkincil kullanım durumu ise madenciliktir. Yüksek işlem gücüyle çalışan bilgisayarlara sahip kullanıcılar, madenci olabilmektedir. Yani bilgisayarları aracılığıyla işlemleri doğrulayarak pasif gelir elde edebilmektedir. Madenciler, emekleri karşılığındaki ödülü AEON ile almaktadır. Son olarak AEON, projenin ana hedefi olan gizliliğe sahiptir. İsteyen kullanıcılar, anonim bir şekilde işlem gerçekleştirme özelliğine erişebilmektedir.

Aeon nedir? AEON coin nasıl alınır?

Altcoin projesi, mevcut olarak birçok büyük kripto para borsasında işlem görmemektedir. Bu nedenle kripto paraya erişim azdır. AEON, şu anda yalnızca TradeOgre’de işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsaya üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Ardından cüzdanlarına, AEON coin paritelerine uygun bir varlık yüklemeleri gerekmektedir. Böylece, altcoin projesi için alım emri verebilmekte ve tokeni satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin SV Nedir? BSV Coin Ne İşe Yarar?
Bitcoin SV Nedir? BSV Coin Ne İşe Yarar? Bitcoin SV (BSV), 2017’deki Bitcoin Cash (BCH) hard fork’undan sonra Bitcoin’in ortaya çıkan çatallarından biridir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Bitcoin SV nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz. Bitcoin SV nedir?...
Kriptokoin.com 25 Temmuz 2022