Reklamı kapat

Aeron Nedir? ARNX Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
Aeron Nedir? ARNX Ne İşe Yarar?

Aeron Coin, uçak seyahatlerini daha güvenli hale getirmek için kurulmuştur. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Aeron nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Aeron nedir? ARNX ne işe yarar?

Havacılık endüstrisi ile ilgili tüm verilerin depolanması, kaydedilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan bir sistem oluşturmaktadır. Bununla birlikte Blockchain tarafından desteklenen yeni havacılık güvenliği standardı olmayı hedeflemektedir.

Aeron Coin, pilot veya operatör ile herhangi bir veri uyuşmazlığı olması durumunda havacılık yetkililerinin problemini hızlı bir şekilde tespit etmektedir. Bununla birlikte problemi çözebilmesine imkan tanımaktadır. Ayrıca havacılık yetkilileri süresi dolmuş bir lisansla çalışan pilotları da tespit edebilmektedir.

Nasıl çalışır?

Aeron Coin, pilotların ve şirketlerin kullanacağı bir uygulamadır. Aynı zamanda bu uygulamadan gelen verilerin toplanacağı Blockchain tabanlı güvenli bir veri havuzudur. Burada bulunan havuzdaki bilgilere müşteriler, havacılık otoriteleri ve şirketler erişebilecektir.

Pilotlar, uygulamaya uçuş saatlerini ve diğer verilerinin kaydetme işlemini yapacaktır. Şirketler ise kendi uygulamalarına bakım günlüğü gibi bir takım kayıtlar gireceklerdir. Uçak operatörleri ise şirket uygulaması aracılığıyla uçuş verilerini Blockchain’e gönderilecektir.

Aeron Coin ekosistemi nedir?

2020 yılında havacılık endüstrisi diğer tüm sektörler gibi bir darbe yemiş olsa da normalde Dünya çapında günde 100.000’den fazla uçuş gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda 2 milyondan fazla kişiye hizmet verilmektedir. Havacılık en güvenli ulaşım türlerinden biri olarak kabul edilmesine rağmen, hava taşımacılığıyla ilgili kazaların sayısı yıllık ortalama 3302 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aeron’da uçuş kaydı kayıtları kolaylıkla taklit edilebilmektedir. Önemli bakım maliyetlerinden tasarruf edilmesiyle, günlük verilerin değiştirilmesiyle ve yeni teknolojilerin havacılık sektöründe daha fazla kullanılması gerektiği amaçlamaktadır. Aeron Coin’e göre böylece güvenli uçuş daha fazla sağlanmış olacaktır.

Aeron bu amaçla kendi Token’ı ARNX’i kullanmayı hedeflemektedir. ARNX Coin, ürün kullanımını geliştirmeye, ekosisteme ve ürün erişimine katkı sağlamaya yardımcı olmaktadır. ARNX Coin, Aeron platformu içindeki değerli özelliklere erişim sağlarken, Aeron mobil uygulamaları ile sınırlı kalmayacağı yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.

Aeron nedir? ARNX nasıl satın alınır?

ARNX ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Gate.io, HitBTC, ProBit Global, Uniswap(V2) ve Mercatox’tur. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz ARNX listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ARNX Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Propy Nedir? PRO Coin Ne İşe Yarar?
Propy Nedir? PRO Coin Ne İşe Yarar? Propy nedir? Propy, Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen ve emlak sektöründeki sorunları çözmeyi amaçlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Propy nedir, ne sunar, PRO coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları...
Kriptokoin.com 2 ay önce