XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Afrika’daki Toprak Mülkiyeti Gelişimi İçin Cardano (ADA)

Türkü Karacan
Türkü Karacan 14 Mart 2018
20 görüntülenme

Cardano’nun platformu güvenliği amaçlayan ve merkezi olmayan blockchain teknolojisine dayanıyor ve transferlere daha güvenli bir yol sağlayan DApps ve akıllı sözleşmeleri geliştirmek üzerine kuruluyor. Son zamanlarda ekibin yaptığı bir açıklamaya göre, Cardano, Afrika’daki gelişim koşullarını iyileştirmeye yönelecek.

Afrika’da ele alınması gereken en önemli konulardan biri toprak mülkiyeti. Bu bloga dayanan platform, GPS koordinatlarını kullanarak araziyi sabitleyecek bir blockchain mülk kaydı hazırlamayı planlıyor. Aynı yolla mülkün sahibi teyit edilecek ve bu durumda mülkiyet çok daha düşük maliyetle ve kolaylıkla transfer edilebilecek.

Cardano‘nun hareketi, Afrika’da blok zincirinin ortaya çıkışına denk geldiğinden doğru zamanlamada olabilir. Ruanda, hesabını blockchain sistemine sabitlemek için planlar hazırlayarak dijital dönüşüm ve blockchain teknolojisini kabul etmeye başladı.

IOHK’daki Afrika Operasyonları Direktörü- John O’Connor:

“Bu yola girdik, şimdi sıra Afrika alt kıtasındaki ülkeler arasında deneme projelerini planlamaya başlama zamanı. Cardano ile bu süreci blockchain tabanlı yapmak ve daha fazlasını inşa etmek için uğraşıyoruz.”

“Bu büyük bir hedef ve bir günde gerçekleşmeyeceği kesin. Başarı, ancak otoritelerin bu davalar için gerekli yasal düzenleyici ortamları yaratmaya yatırım yapması durumunda sağlanır.”

Her şeyin kusursuz olması için sivil toplum kuruluşlarının, hükümetin ve özel sektörün birarada çalışması gerekiyor. Yöneticinin de belirttiği gibi; kurslar Cardano’yu yaratmak için kullanılan program olan Haskell’deki genç mezunların eğitimi için Yunanistan ve Barbados Üniversiteleri ile ortaklaşa yürütülecek. Bu eğitim ücretsiz olacak.

“Bu yıl ilk kursu Afrika’da, muhtemelen Etiyopya’da açacağız ve ilk Etiyopyalı geliştirici grubun Cardano koduna katkıda bulunmasını bekliyoruz”  diye eklendi.

Alex Tomzack

ethereumworldnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

105470806 3ED5 BL GoogleCryptoV5 092518
Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklayacak Google kripto paralarla ilgili reklamlara kısıtlama getiriyor Şirket bundan sonra ICO reklamları, kripto para cüzdanları ve kripto para ticareti önerileri ile ilgili reklamlara kendi reklam platformlarında yer vermeyecek. Google bu hamlesi ile Facebook’un yaptığına benzer bir yol...
Burak Can Senyelli 14 Mart 2018