AGIX ve Bu 4 Altcoin İçin ‘Sert Yükseliş’ Beklentisi Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
906 görüntülenme
AGIX ve 4 Altcoin Sert Yükseliş

Silvergate ve Silicon Valley Bank’ın iflasları finans dünyasında şok dalgaları yarattı. Bununla birlikte, kripto para piyasası krizin etkililerini hızla üzerinden atıyor. Bu yazıda, kripto analistleri tarafından seçilen, yaklaşan yükseltme haberleriyle harekete geçebilecek AGIX ve 4 altcoin için tahminleri derledik.

AGIX ve bu 4 altcoin, yaklaşan haberlerle yükselişe geçebilir

Synthetix (SNX)

Synthetix, Ethereum ve Optimism tabanlı merkezi olmayan bir likidite katmanıdır. Bir dizi sentetik varlık için güvenlik görevi gören likidite sağlama karşılığında, stake edenler ödüller ve piyasa getirileri elde eder. Proje ilk olarak MakerDAO’ya benzer bir protokol olan Havven ile başladı. Şu anda piyasa değerine göre ilk 61. sırada işlem görüyor.

Havven, bir spot sentez ticaret protokolü olarak hizmet vermek üzere Synthetix olarak yeniden markalaştı. Daha sonra kullanıcıya yönelik bir türev protokolü olmaktan çıkıp türevlerin ve likiditenin sağlanmasına ve büyümesine odaklandı.

Synthetix V3, SNX rallisinin arkasındaki ana katalizör

Yineleme sırasında akıllı sözleşmelerin atılmadığını vurgulamak çok önemlidir. Yeni mimari geliştirmek için geliştirilmiş ve inşa edilmiştir. Synthetix, beş yıldır önceki tasarımına eklemeler yapıyor ve bu da projenin başarısı için yeniden inşa edilmesini gerektiriyor. Yeni Synthetix V3, protokolün sıfırdan elden geçirilmesidir. Synthetix’in yıllar önce başarmak için yola çıktığı şeyi başarıyor: yeni nesil on-chain finansal ürünleri besleyecek izinsiz bir türev likidite platformu.

Sürüm 3 ile Synthetix, üzerine türev piyasalarının inşa edilebileceği bir likidite katmanı haline gelecek. Bu versiyon, varlıkların gelişimini kolaylaştırarak ve finansal türevlerin likiditesini artırarak SNX’in benimsenmesini geliştirecek. Tüm bu gelişmelerle, SNX fiyatının şu anda %40’in üzerinde ralli yaptığını belirtelim.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, yapay zeka geliştiricilerinin kendi yapay zeka modellerini oluşturabilecekleri, paylaşabilecekleri ve ödeme yapabilecekleri merkezi olmayan bir yapay zeka (AI) pazarıdır. AGIX token, AI geliştiricilerinin AI modellerini üretip dünyanın her yerindeki müşterilere satmalarını sağlar. Bu konsept, çeşitli ağların kullanması nedeniyle diğer merkezi olmayan uygulamalar ve hizmetlerle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

AGIX, Ethereum ve Cardano dahil olmak üzere Blockchain’ler arasında aktarılabilir. Bu da tüketicilerin, geliştiricilerin ve yapay zeka aracılarının güvenli ve şeffaf bir şekilde işlem yapmasını mümkün kılar. AGIX fiyatı da 13 Mart’ta %20’nin üzerinde ralli yapıyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum son haftalarda çekiş kazanıyor gibi görünüyor. Yaklaşan Şangay güncellemesi, Ethereum 2.0 için yapbozun önemli bir parçasını tamamlayacak ve ölçeklenebilirliği artıracak. Sonuç olarak Ethereum, önümüzdeki haftalarda önemli kazanımlar gören projelerden biri olabilir.

Ethereum’un potansiyel büyümesi, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ve akıllı sözleşmelerle bağlantılıdır. Bu aynı zamanda DeFi ve NFT ekosistemiyle destekleniyor. Ethereum tabanlı dApp’lerin artan şekilde benimsenmesi ve ağa büyük bir yükseltme olan Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi, önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme sağlayabilir.

Litecoin (LTC)

Ethereum’un aksine, Litecoin (LTC) son haftalarda mücadele etti. Bunun nedeni son aylarda rakiplerden daha fazla şişmesiydi. Bu nedenle son düşüş, uygun fiyattan LTC satın almak için fırsat sağlıyor.

Litecoin, daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük ücretler sunan bir Bitcoin fork’udur. Kripto meraklıları arasında güçlü bir takipçi kitlesine sahiptir ve çeşitli ödeme sistemlerine entegre edilmiştir, bu da onu satıcılar için cazip bir seçenek haline getirmektedir. Ek olarak, Litecoin’in Bitcoin’den daha yüksek bir arz limiti vardır. Bu da onu tam bir Bitcoin’e yatırım yapacak fonu olmayan yatırımcılar için daha erişilebilir kılar.

Monero (XMR)

Krizler, devletleri ekstra katı önlemler almaya zorlar. Bu erişim önümüzdeki aylarda genişleyebilir. Bu kriz zamanlarında, Monero gibi gizlilik odaklı kripto paralar popüler hale gelebilir.

Monero, yaygın olarak ilk tamamen gizlilik kripto para birimi olarak kabul edilir. Bitcoin anonim olarak da kullanılabilse de, XMR tamamen izlenemez işlem yapmayı sağlar.

Monero, anonimliğe ve izlenemezliğe öncelik veren, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. İşlemlerin kaynağını ve hedefini gizlemek için gelişmiş kriptografik teknikler kullanır, bu da üçüncü tarafların kullanıcıları izlemesini veya tanımlamasını zorlaştırır. Bu özellik Monero’yu gizliliğe ve güvenliğe öncelik verenler arasında popüler hale getirdi. Yine de, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere XMR’i düzenleyicilerin radarına sokan özelliği de bu oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoticker

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tahminci Binance'de Altcoin Sattı
Ünlü Kripto Tahmincisi, Binance’e Bu Altcoin’i Boşalttı! Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Twitter’dan yaptığı boğa çağrılarının ardından Binance’e 1,9 milyon dolar değerinde altcoin gönderdi ve hepsini USDT olarak geri çekti. Arthur Hayes, önce boğayım dedi sonra altcoin cüzdanını boşalttı Tanınan piyasa analisti bugün erken...
Buğra Çağlar 1 hafta önce