Ağustos İçin Bitcoin Tahminleri: Bunlara Hazır Olun!

Ağustos İçin Bitcoin Tahminleri
Ağustos İçin Bitcoin Tahminleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin piyasası, ikinci çeyrekte ciddi bir düzeltmenin ardından geçen ay güçlü bir şekilde toparlandı. Şu anda 23.300 doların üzerinde işlem gören BTC, geçen ay %20’ye yakın kazanç kaydetti. Yazının devamında, Ağustos ayında ilerlerken izlenecek teknik gelişmelere bakalım.

Güçlü bir Temmuz’dan sonra Bitcoin ve altcoin’lerin Ağustos haritası

Sayısız basarız denemenin ardından Bitcoin fiyatı 20.000 dolar üzerinde kalıcılık sağladı. Şimdi en büyük soru Bitcoin’in bundan sonra nereye gittiğidir. On-chain analiz firması Santiment raporlarına göre:

NVT modelinin Mayıs ve Haziran aylarında artan boğa ayrışmasının sonunda bir fiyat sıçramasının gerçekleştiğini gördükten sonra Bitcoin Temmuz ayında +%18 değer kazandı. Fiyatlar yükseldikçe ve token dolaşımı biraz azaldıkça nötr bir sinyalle Ağustos her iki yönde de hareket edebilir.

Mike McGlone, olumlu bir bakış açısı paylaştı

Öte yandan, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, risk-ödülünün Bitcoin lehine önemli ölçüde eğildiğini söylüyor. Kıdemli analist, yakın bir tarihte şunları yazdı:

Temmuz, Bitcoin (BTC) tarihindeki en yüksek indirimi, 100 ve 200 haftalık hareketli ortalamalarına işaret etti ve bunun toparlanması için etkileri oldu. Tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için riske karşı ödülün olumlu yönde eğildiğini görüyorum.

Öte yandan Glassnode’dan gelen veriler de borsalardaki Bitcoin dengesinin sürekli düşüşte olduğunu gösteriyor. Borsalardaki BTC bakiyesi şu anda toplam dolaşımdaki arzın %12,6’sına ulaştı.

Fed’in faiz artırımına rağmen ABD hisse senedi piyasası Temmuz ayında güçlü bir performans sergiledi. Bazı piyasa analistleri, piyasanın buradan itibaren yükselmeye devam edeceği konusunda iyimser. Popüler Twitter analisti Lark Davis’e göre:

Nasdaq 100, yükselen bir mum yakıyor! Bu, hisse senetleri için iyiye işaret olabilir ve hisse senetleri iyi gittiğinde kripto da ilerler.

Edward Moya, kripto kışının çözüldüğünü söylüyor

Pazar araştırma firması Oanda’da analist olan Edward Moya, kripto kışının halihazırda çözüldüğüne inanıyor. Bunun destekleyen indikatörlerden biri olan “korku ve açgözlülük” endeksi, son satışların ardından tekrar bir miktar yeşile döndü.

Edward Moya’nın analizlerini Kriptokoin.com olarak bu makalede ele aldık.

Teknik analizler Bitcoin için neler söylüyor

Bitcoin grafiğinde şekillenen iç çubuk formasyonu yükseliş eğilimi gösteriyor. Pazar günkü mum, Cumartesi gününün ana çubuğunun altına yakın bir yerde baskı yapıyor. Ancak bu durumun boğaları duraklatma ihtimalide var. Teknik analist Melanie Schaffer, bu formasyonda yatırımcıları bekleyen kritik seviyeleri ortaya çıkarıyor:

  • Bitcoin, ortalamanın altında bir hacimde Cumartesi günkü işlem aralığının altına düşerse, model geçersiz olacak. Hacimde düşüş olursa, yatırımcılar Bitcoin’in 20.715 doların üzerinde HL yapmasını izleyebilirler. Bu da yükseliş trendinin sağlam olduğunu gösteriyor.
  • Bitcoin, iç çubuk modelinden yükselişle ayrılırsa, Cumartesi gününün en düşük seviyesi, yükseliş trendinde bir sonraki en düşük seviye olarak hizmet edecek.
  • Bitcoin’in Çarşamba ve Perşembe günleri arasında oluşan kutup ve takip eden 24 saatlik ticaret seanslarında oluşan bayrak ile bir boğa bayrağı formasyonu oluşturma ihtimali var. Dikkatli yatırımcılar, Cuma ve Cumartesi günkü günlük mum çubuklarındaki üst fitiller nedeniyle Bitcoin modelden ayrılana kadar boğa bayrağı formasyonun oynayacağına dair pozisyon almaya karar verebilirler.
  • Diğer yandan, Bitcoin sekiz günlük üstel hareketli ortalamanın altına düşerse, boğa bayrağının geçersiz olması muhtemel.

Sonuç olarak, analiste göre önümüzdeki dikkatli olması gereken seviyeler:

Bitcoin’in 25,772 ve 29,321 doların üzerinde direnci ve 22.729 ve 19.915 dolar altında desteği var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ağustos İçin Bitcoin Tahminleri: Bunlara Hazır Olun!