Duyuru Yapıldı: Akıllı Para, Bu Altcoin Varlıklarını Çekiyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022
719 görüntülenme
Akıllı Para, Bu Altcoin Varlıklarını Çekiyor

Blockchain analiz firması Nansen, yeni bir raporda, profesyonel yatırımcıların belirli bir altcoin projesini cüzdanlarına çektiğini tespit etti. Fon akışı borsalardan cüzdanlara olduğu için akıllı paranın yeni planları olabilir.

Profesyonel yatırımcılar altcoin fonlarını borsalardan uzaklaştırıyor

Nansen’in raporuna göre, “akıllı para” olarak tanımlanan cüzdanlar kripto borsalarından Chainlink (LINK) varlıklarını çekiyor. Chainlink, Ethereum tabanlı bir oracle platformudur. Blockchain protokollerine harici veriler sağlamada uzmanlaşan altcoin projesi, Salı gününden itibaren nitelikli kullanıcıların LINK stake etmesi için havuzlarını açacağını duyurmuştu. Resmi web gönderisine göre, “Staking, Chainlink ekosistemi katılımcılarına, oracle hizmetlerinin güvenlik garantilerini ve kullanıcı güvencelerini, stake edilmiş LINK ile destekleyerek ödüller kazanma fırsatı sunuyor.”

Nansen şimdi, duyuru eşliğinde kurumsal yatırımcıların staking havuzlarına yöneldiğini söylüyor. LINK fiyatı da bu talebi yukarı yönde fiyatlamayı başardı. İki hafta içinde %28 artarak 5,60 dolardan 7,19 dolara yükseldi. Yazım sırasında son 24 saatte %4,5 düşüşle 6.87 dolardan işlem görüyor. Olumsuz eğilim piyasa geneline hakimdi.

Chainlink staking tarihleri

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Chainlink Staking v0.1’e erken erişim 6 Aralık aktif hale geldi. Genel erişim ise 8 Aralık’ta açılıyor. Resmi duyuruya göre, “Chainlink Staking v0.1 başlangıçta 25 milyon LINK ile sınırlı kalacak. Fazla mesaiyi 75 milyon LINK’e kadar ölçeklendirme planları olacak.” Nansen’e göre, son yedi gün içinde borsalara LINK miktarı belirgin bir şekilde düştü. “Akıllı Para” net akışı yaklaşık 67.000 LINK’e (486.000 dolar) geriledi. Bu da LINK’ten çekilen paranın mevduatı aştığı anlamına geliyor.

Bu arada Nansen, “tarihsel olarak karlı” olan bir cüzdanı “akıllı para” olarak kabul eder. Yani birkaç koşuldan en az birini karşılamalıdır. Örneğin DeFi protokolüne, SushiSwap ve Uniswap’e likidite sağlayarak en az 100.000 dolar kazanmak. Son 60 ayda basılan NFT koleksiyonunda en az beş kattan fazla veya eşit kâr elde etmek. Bunlarla birlikte, tek bir işlemde merkezi olmayan borsalarda kâr getiren birden çok işlem yapmak.

Borsalardaki altcoin arzı düşüşte

Verilere göre, Binance cüzdanlarında bekleyen LINK sayısı dönem boyunca 7,1 milyon token azaldı. Cryto.com, Kraken, OKX, Coinbase ve Gemini borsalarının toplam LINK bakiyesi yaklaşık 951.000 token düştü. Tüm cüzdanlar arasında LINK, son yedi gün içinde borsalardan kabaca 38,9 milyon dolarlık büyük bir negatif çıkış yaşadı. Yatırımcılar, güvenlik ve uzun vadeli elde tutmak için saklamayı planladıkları kriptoları kendi cüzdanlarına çekerler. Ek olarak Nansen, 15 günde 261,3 milyon dolarlık girişle 12.731 yeni LINK cüzdanı tespit etti.

On-chain araştırmacısı Lookonchain tarafından toplanan yaklaşık 50 adres, Binance’ten son 12 gün içinde 107,6 milyon dolar değerinde 14,3 milyon LINK aldı. Lookonchain’e göre, belirli bir balina (0xC54), 65 farklı cüzdan adresine 7.000 LINK gönderdi. Böylece 455.000 LINK veya 3.4 milyon dolar değerinde transfer gerçekleşti. Lookonchain, 0xC54’ün “staking için hazırlanıyor gibi göründüğünü” söylüyor. Çünkü Chainlink’in v0.1 staking havuzuna erken erişim sağlayanlar, adres başına maksimum 7.000 LINK stake edebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Nasdaq

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin için Müjde: JP Morgan Ortaklık Kurdu
Bu Altcoin için Müjde: JPMorgan Dolaylı Ortaklık Kurdu! Amerikan yatırım bankası JP Morgan, fiat para birimlerinde daha hızlı transferleri desteklemek için bankacılık odaklı bir altcoin projesiyle ortaklığını duyurdu. JP Morgan, Al Fardan Exchange LLC ile güçlerini birleştirdi Al Fardan Exchange LLC, daha hızlı fiat para...
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022