Akıllı Para Ona Akıyor: Dünya Devlerinin Tercihi Bu Altcoin!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
10.847 görüntülenme
Akıllı Para Ona Akıyor: Dünya Devlerinin Tercihi Bu Altcoin!

Geçtiğimiz yıl, kripto yatırımcıları için sancılı bir yıl oldu. Bu altcoin, yatırımcıların yeni yılda tercih ettiği MVP oluyor.

Bu altcoin piyasadan yararlandı

Geçtiğimiz yıl, kripto yatırımcıları için sancılı bir yıl oldu. Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi varlık sınıfı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yaklaşık 3 trilyon doları aştı. Ancak o zamandan beri değerinin yaklaşık %70’ini kaybetti. 2020 ve 2021’de muazzam kripto para birimi koşusu devam ettikten sonra bir tür düzeltme muhtemelen kaçınılmazdı. Ancak bu düzeltme, birçok yatırımcının sektöre olan inancını kaybetmesine neden olan bir dizi tartışmalı olayla daha da kötüleşti. Yine de çok sayıda iflas, toplu işten çıkarma ve bazı kripto para birimlerinin tamamen değersiz hale gelmesine rağmen, 2022’nin tamamı kıyamet ve kasvetli geçmedi. Bazılarını şaşırtacak şekilde, bir kripto para birimi olağanüstü bir başarı yılı geçirdi.

Fiyatı, muhtemelen devam eden makroekonomik faktörlerin sonucu olarak başarı düzeyini yansıtmasa da, Polygon (MATIC) 2022’nin kripto MVP’si olmayı hak etti. Fiyatının yüksek olmasına rağmen diğer kripto para birimlerine kıyasla dirençli kaldı. yıldan bugüne yaklaşık %70 düştü. Bu fiyat yatırımcılara kötü bir haber gibi gelse de Polygon’un piyasa değeri, kripto kışının ortasında tüm kripto para birimlerinin ilk 10 piyasa değerine sıçradı. Ancak Polygon’un dirençli kalması için, yatırımcıların blok zincirinin daha değerli hale geldiği konusunda iyimser olmak için bir nedenleri olmalı ve bu nedenler listesi uzun.

Polygon iş birlikleri

Anekdot olarak, Polygon’un bu yıl şirketlerle yaptığı ortaklıkların sayısı, herhangi bir kripto para biriminin en yükseği olabilir. Hepsi Polygon’u biraz farklı kullandı ancak bu, blockchain teknolojisini yeni uygulamalar için kullanmanın benzersiz yollarını arayan şirketler için çeşitli ihtiyaçlara hizmet etmede blockchain’in çok yönlülüğünü gösteriyor.

Akıllı Para Ona Akıyor: Dünya Devlerinin Tercihi Bu Altcoin!

Polygon’un onu NFT’ler ve merkezi olmayan finans işlemleri gibi şeyler için kullanmaya başlayan şirketlerin listesi Nike, Disney, Meta, Coca- Cola, JPMorgan ve Starbucks diye devam etmektedir. Bununla birlikte daha da önemlisi, bu şirketlerin blok zinciri çabalarına başlamak için tercih edilen blok zinciri olarak Polygon’a karar vermesinin nedenidir. Polygon belirli bir şeyi çok iyi yapar. Bu yaptığı şey Ethereum’u (ETH) daha hızlı ve kullanımı daha ucuz hale getirmektir.

Simbiyotik bir ortaklık

Son birkaç yılda, Ethereum en popüler blok zincirlerinden biri olarak öne çıktı. Akıllı sözleşmeleri, merkezi olmayan uygulamaları, NFT’leri borç verme protokollerini ve çok daha fazlasını programlamak için kullanılır. Kullanım aralığı nedeniyle, Ethereum bazen trafikle tıkanır. Blok zincirindeki trafik arttıkça, hızlar yavaşlayabilir ve işlemlerin sonuçlandırılması maliyetleri artabilir. Ancak Polygon ile bunların hepsi geçmişte kaldı. Ethereum, yalnızca akıllı sözleşmeleri ve geniş kapsamlı kullanım durumları için değil, aynı zamanda güvenliği ve ademi merkeziyetçiliği için de popülerdir. Bahsedilenler gibi şirketler Ethereum’u kullanmak ister, ancak bu biraz maliyetli olabilir. İşlemleri birer birer yerine paketler halinde işleyen ve daha sonra bunları çok daha ucuza Ethereum blok zincirine ekleyen Polygon’u kullanarak bunu hafifletebilirler.

Akıllı Para Ona Akıyor: Dünya Devlerinin Tercihi Bu Altcoin!

Polygon’u daha fazla kullanan bu şirketler, onu Ethereum ile uyumluluğu yüzünden kullanıyorlar. Böylece bu altcoin, daha uygun maliyetli bir blok zinciri isteyen ancak yine de Ethereum’un popülaritesinin, ademi merkeziyetçiliğinin ve güvenliğinin faydalarını arayan şirketler için en uygun seçenek haline geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!
Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı! Wall Street Analistleri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeni zirvelere ulaşabileceği konusunda iyimser. Bu kripto para için yükseliş olabilir mi ? Barron’un raporlarına göre, piyasa tekniklerinin aşağı yönlü tahminlerine rağmen, Bernstein analistleri Bitcoin ve diğer kripto...
Emre Borsan 4 hafta önce