Akıllı Paranın 10 Yatırımı: ENA Coin, Tartışmalı O Kripto ve Daha Fazlası!

Akıllı Paranın 10 Yatırımı: ENA Coin, Tartışmalı O Kripto ve Daha Fazlası!
Akıllı Paranın 10 Yatırımı: ENA Coin, Tartışmalı O Kripto ve Daha Fazlası!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nansen’den gelen veriler, son 24 saatte akıllı paranın hangi coinlere aktığını gösteriyor. Bu bilgiler, yatırımcılar için hangi coinlerin popüler olduğunu ve gelecekte potansiyel olarak yükseliş gösterebileceklerini anlamak için önemli bir kaynak olabilir. Veriler arasında ENA coin ve geçtiğimiz günlerde tartışmalara neden olan ezETH öne çıkıyor. İşte detaylar…

Tartışmalı ezETH, akıllı paranın odağında

Verilere göre son 24 saatte en fazla akış alan coin ezETH. Bu, Ethereum’un stake edilmiş versiyonunu temsil eden bir tokendır ve yatırımcılar, varlıklarını stake etmeden likit kalabilmeleri için kullanılabilir. Fakat Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ezETH, dün, tartışmalı bir fiyat hareketi sergiledi.  Renzo Protocol’un likit restaking token’ı (LRT) ezETH, tartışmalı REZ native token airdropu sırasında peg’ini kaybetti.  Bu olay, ezETH’nin 1 ETH’ye eşit değerini kaybetmesine neden oldu.

 EzETH fiyatı, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’ta geçici olarak 688 dolara kadar düştü. Ancak yazının yazıldığı sırada fiyatı tekrar düzeldi.   Olayın nedeni muhtemelen Renzo Protocol’deki 1. sezon airdropunun sona ermesinden sonra büyük çaplı bir ezETH satışının gerçekleşmesi oldu.   Yatırımcılar, ETH’lerini geri alıp başka protokollerde likit restaking yapmak istiyor gibi duruyor.  Bu olay, tüm likit restaking token’larının (LRT) farkında olması gereken bir risk.  EzETH depegi, Gearbox ve Morpho Labs gibi kaldıraçlı protokollerde toplu likidasyonlara neden oldu.

Renzo, şu anda yaklaşık 3,21 milyar dolarlık kilitli toplam değer (TVL) ile ikinci en büyük likit restaking protokolü. Renzo’ya olan ilgi, kripto para borsası Binance’in Salı günü yerel token’ı Renzo (REZ) için Launchpool programını başlatmasının ardından artmıştı.

Tecrübeli Analist 4 Altcoin İsmi Verdi: Ateşlemeye Hazırlanıyorlar!

ENA coin, ETH, WBTC; ezETH’yi takip ediyor

ezETH’yi takip eden diğer coinler arasında ENA, ETH, WBTC, aEthWBTC, stETH, aEthWETH, rsETH, HIGH ve aEthUSDC yer alıyor. Bu coinlerin her biri farklı bir Ethereum tabanlı projeyi temsil ediyor. Ayrıca yatırımcılar tarafından farklı nedenlerle tercih edilmiş gibi duruyor. Akıllı paranın hangi coinlere aktığını takip etmek, yatırımcılar için trendleri anlamak ve potansiyel olarak kârlı yatırımlar yapmak için faydalı bir araç. Ancak, yatırım yapmadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanız ve risklerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Ethereum tabanlı coinlere olan ilgi yüksek. Son 24 saatte en fazla akış alan ilk 9 coin Ethereum tabanlı. Likit ETH staking’i dikkat çekiyor. Zira  ezETH, son 24 saatte en fazla akış alan coin. Yatırımcılar, yüksek getiri potansiyeline sahip coinlere de ilgi gösteriyor. HIGH, son 24 saatte en fazla akış alan 9. coin. Sonuç olarak, Nansen verileri, son 24 saatte akıllı paranın hangi coinlere aktığını gösteriyor. Bu bilgiler, yatırımcılar için hangi coinlerin popüler olduğunu gösteriyor. Ancak her yatırımcının kendi araştırmaları doğrultusunda yatırım yapması gerektiğini unutmamak lazım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Akıllı Paranın 10 Yatırımı: ENA Coin, Tartışmalı O Kripto ve Daha Fazlası!