Analist: ‘Al’ Sinyalleri Gönderen 2 Kripto Para Bunlar!

Analist: ‘Al’ Sinyalleri Gönderen 2 Kripto Para Bunlar!
Analist: ‘Al’ Sinyalleri Gönderen 2 Kripto Para Bunlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta dalgalı bir ticaret yaşadı. Piyasa haftaya yüksek bir notla başlayıp hafta sonunda tersine döndü. Başlangıçta, birçok analistin Bitcoin’in (BTC) yeni zirvelere ulaşacağını öngörmesiyle iyimserlik arttı. Ancak Cuma günü güçlü ABD istihdam verileri duyarlılığı değiştirdi. Bu gerileme birçok kripto paranın aşırı satılmasına yol açtı. Kripto analisti Aneena Alex, bunu potansiyel olarak bir “dipten alım” fırsatına işaret ettiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, 2 tokene dikkatleri çekiyor.

İlk sıradaki kripto para: Dogwifhat (WIF)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dramatik değişimle birlikte kripto dünyası günler içinde yükselişten düşüşe geçti. CoinGlass’a göre, genel Göreceli Güç Endeksi (RSI), ortalama 4 saatlik 34,47 RSI’yla bu geçişi destekliyor. Bu çerçevede Dogwifhat (WIF) alım fırsatı olarak güçlü bir potansiyel gösteriyor. 4 saatlik RSI 28,92 iken, 24 saatlik RSI 41,43. Bu göstergeler WIF’in kısa vadede aşırı satıldığını ancak günlük zaman diliminde istikrar belirtileri gösterdiğini ortaya koyuyor.

Kripto para
Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, WIF. Kaynak CoinGlass

Bu RSI formasyonu, ani satış baskısı azaldıkça potansiyel bir toparlanmaya işaret eder. Ayrıca, varlığın yukarı doğru düzeltme yapma potansiyeli olduğunu gösterir. Ek olarak, 50’lik 1 haftalık RSI nötr bir uzun vadeli eğilime işaret ediyor. Dolayısıyla, son düşüşün uzun süreli bir düşüş eğiliminden ziyade kısa vadeli bir düzeltme olduğunu gösteriyor. Bu göstergeler, toparlanma potansiyeli olan aşırı satımdaki WIF’in statüsünü pekiştirdi. Token, yazı sırasında 2,69 dolardan işlem görüyordu.

Al sinyalleri gönderen ikinci token: Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) de potansiyel bir toparlanmaya hazır aşırı satılmış bir kripto para birimi olarak ilgi çekici bir durum sunuyor. 29,51 değerindeki 4 saatlik RSI, ani bir aşırı satım durumuna işaret ediyor. Böylece, son dönemdeki satış baskısının aşırı olduğunu gösteriyor. LINK’in 12 saatlik RSI değeri 34,38 ve 24 saatlik RSI değeri 42,20. Bunlar da günlük zaman diliminde stabilizasyon belirtileri göstererek kısa vadeli toparlanma potansiyelini güçlendiriyor.

Kripto para
Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, LINK. Kaynak CoinGlass

50,00’lık 1 haftalık RSI, WIF’e benzer şekilde nötr bir uzun vadeli eğilime işaret ediyor. Ayrıca, son gerilemenin muhtemelen kısa vadeli bir düzeltme olduğunu gösteriyor. LINK’in RSI göstergeleri toplu olarak potansiyel bir toparlanma fırsatına işaret ediyor. Token, yazı sırasında, 15,90 dolardan işlem görüyordu.

Mevcut durumda, WIF ve LINK RSI göstergelerine dayanarak umut verici alım sinyalleri gösteriyor. Bununla birlikte, aşırı satım RSI durumuna sahip olmak fiyat toparlanmasını garanti etmez. Ayrıca, düşüş eğilimine de işaret ettiği durumlar olabilir. Kripto para birimleri son derece değişken varlıklardır. Bu yüzden, piyasada her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar değişmesi mümkündür.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: ‘Al’ Sinyalleri Gönderen 2 Kripto Para Bunlar!