Algorand ve 6 Coin Listede: İşte Ayı Piyasasının Mücevherleri!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 10 Kasım 2022
147 görüntülenme
Algorand ve 6 Coin Listede: İşte Ayı Piyasasının Mücevherleri!

Algorand (ALGO), bir altcoin olmasının dışında, uluslararası bir standart olan ISO 20022 gibi bir belgeye de sahiptir. Quant (QNT) ise bu standardı geçtiğimiz Mart ayında elde etti. Şu anda piyasada bunu başaran sayılı altcoin projesi bulunuyor.

Analistler, ISO 20022 listesinde olan bu altcoin projelerinin mücevher olduğunu söylüyor

ISO 20022 uluslararası bir standarttır. Tüm finansal kurumların kendi kodlama dilleri vardır. ISO 20022 bunları tek bir dilde birleştirir. Böylece uluslararası transferleri daha kolay ve daha organize hale getirmeyi amaçlar.

ISO 20022, özellikle DLT (dağıtık defter teknolojisi) için çok önemlidir. Ayrıca, SWIFT ve Federal Rezerv standarttını zaten destekliyor. Bu nedenle, ISO 20022, uluslararası ödemeler için yeni SWIFT platformunun çerçevesi olacak. Şu anda Quant, ISO 20022 ile uyumlu birkaç Bockchain’den biridir.

Quant, ISO-20022 kripto para listesine Mart 2022’de girmişti. Quant’ın amacı ve misyonu, Blockchain’leri birbirine bağlamaktır. Böylece kullanıcılarına birlikte çalışabilir bir ekosistem sunuyor. Ayrıca, söylentiye göre HSBC de Quant Network kullanıyor Eğer bunu önümüzdeki aylarda onaylarlarsa, bu QNT için muhtemelen bir boğa katalizörü olacak.

İşte ISO 20022 listesindeki Algorand ve diğer altcoin’ler

ISO 20022’nin etkisi seçili altcoin projeleri için oldukça önemliydi. Bu standartta 200’den fazla farklı ödeme türüne bakıyorlar. ISO’nun barındıracağı özelliklerden biride CBDC’lerdir. Quant ve Algorand, bu CBDC segmentinde rekabet ediyor. Halihazırda 70 ülke ISO 2022’yi benimsemiştir. İşte bu projelerin ender örnekleri:

  • Algorand
  • Ripple
  • XDC Network
  • Hedera
  • IOTA
  • Stellar

Quant (QNT) ne durumda?

QNT şu anda 124.08 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz FTZ krizinin ortasında 156 bölgesini kaybetti. Bu alan Ocak 2022’ye kadar uzun vadeli bir destek seviyesiydi. Destek kırıldıktan sonra, QNT daha düşük seviyelere doğru ivme kazandı. Böylece, 156 dolar bölgesi bölgesi dirence dönüştü. QNT şu ana kadar bu bölgeyi aşmak için 4 girişimde bulunuldu. Başlangıçta başarılı olsa da, piyasa dışı etkenler nedeniyle bölgeyi tekrar kaybetti.

Altcoibuzz analistler, QNT bu seviyeye desteğe çevirebilirse, yükseliş eğiliminin tekrar başlayacağını tahmin ediyor. Kısa vadede 179, 194, 206 ve 218 dolara doğru bir hareket mümkün olabilir. Analiste göre 218 doları geri alındıktan sonra, uzun vadede 235, 257 319, 421, 522 ve 585 dolara doğru bir hareket görebiliriz. Diğer yandan, 156 dolarlık destek alanının üzerinde işlem yapmamak, 137, 128 ve 108 dolara doğru düşüşe neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

USDT Açığa Satılıyor: Panik Çağrısı Doğru mu?
USDT Açığa Satılıyor: Panik Çağrısı Doğru mu? En büyük stablecoin olan Tether’in (USDT) değeri, FUD’yi yaratan küçük bir yüzdeyle geçici olarak kaydı. Tether’in CTO’su, şirketin USDT takaslarını karşılamak için yeterli rezervi olduğunu söyledi. Bu yüzden, alarm için bir neden olmadığını belirtti. Bununla birlikte Alameda’nın...
Vural Erkan 10 Kasım 2022