Haftaya Algorand ve Bu 4 Altcoin’e Dikkat: Patlama Olabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 25 Eylül 2022
19 görüntülenme
Haftaya Algorand ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Patlama Olabilir!

Geride bırakmaya yaklaştığımız hafta, özellikle beş altcoin performansıyla öne çıktı. Bunların arasında Algorand (ALGO) da vardı. Bu yazımızda, hafta boyunca sıçrama yaşayan kripto paraları ve analist Valdrin Tahiri’nin bu coin’lere yönelik analizlerini aktaracağız. İşte detaylar…

Algorand veya XLM’den çok XRP arttı

Analistin dikkat çektiği ilk kripto para birimi, Ripple’ın XRP’si oldu. XRP, haftalık bazda yüzde 56 kadar değer kazandı. Analiste göre Haziran ve Eylül aylarında, XRP uzun vadeli yükselen bir destek çizgisinde işlem gördü. 0,32 dolarlık yatay destek alanında (yeşil) sıçradı. Ardından güçlü bir yukarı hareket başlattı ve uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden (kesikli çizgi) çıktı.

Ek olarak, haftalık RSI’ı düşüş eğilimi çizgisinden çıkma sürecinde. Analiste göre, yukarı yönlü hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 0,60 dolar olacaktır. Hem bu alanın geri kazanılması hem de trend çizgisinin üzerinde bir RSI kırılması, yükseliş trendinin tersine döndüğünü gösterir.

Chiliz (CHZ) sıçrama yaşadı: Yükseliş devam edecek mi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi CHZ, 18 Haziran’da 0.018 dolara düşmüştü. O zamandan beri artıyor. Tahiri’ye göre coin, “beş dalgalı yukarı yönlü hareketin beşinci dalgasında”. CHZ şu anda 1 ila 3 (beyaz) dalgalarının 0,618 Fib seviyesindeki geri çekilme uzunluğuna ulaştı. Analiste göre bu, potansiyel olarak en üstte hareket edebilecek bir alandır. Fiyat bunun üzerine çıkma konusunda başarılı olursa, bir sonraki önemli Fib direnci 0,32 dolar olacaktır. Günlük RSI zaten düşüş eğilimi yarattı. Bu da yakında bir geri çekilmenin izlenebileceğinin bir işareti.

Reserve Rights (RSR) fiyatı “bullish” oluyor

RSR, 7 Haziran’dan bu yana azalan bir kama içinde düşüyordu. Analiste göre RSR, 11 Eylül’de yukarı yönlü bir hareket başlattı ve şu anda kamadan çıkma sürecinde. Ayrıca altı saatlik RSI, alçalan trend çizgisinden şimdiden kopuyor. Analiste göre bu da, kırılmanın geçerliliğini destekliyor. Yukarı hareket devam ederse, analistin beklentisi, en yakın direnç alanının 0.11 dolarda olması yönünde.

Algorand fiyatı patlamaya başladı

ALGO, Mayıs ayından bu yana 0.28 ile 0.37 dolar arasında işlem görüyor. Bu aralığın hem altı hem de üstü defalarca test edildi. Analiste göre şu anda, ALGO direnç çizgisinden çıkma sürecinde. Analist, günlük RSI seviyesinin zaten kırılma yaşadığını, bu nedenle fiyatın da aynı şeyi yapabileceğini aktardı. ALGO’nun “patlaması” durumunda, bir sonraki en yakın direnç olarak 0.52 dolara işaret ediyor.

Algorand

XLM fiyatı yükseliş ayrımında

Son olarak XLM, Haziran ayının başından beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyordu. Bu aşağı yönlü hareket sonucu coin 7 Eylül’de 0,098 dolara kadar düştü. Analiste göre günlük RSI’nın oluşturduğu yükseliş ayrışmasının (bullish divergence/yeşil çizgi) ardından XLM 2 Eylül’de çizgiden çıkış yaptı. Yukarı yönde hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 0.15 dolar olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2022'de İzlenmesi Gereken 3 Meme Coin Belli Oldu!
2022’de İzlenmesi Gereken 3 Meme Coin Belli Oldu! Meme coin’ler meme’lerden ilham alan, büyüleyici veya eğlenceli fikirler olan kripto para birimleridir. Meme coin projeleri, diğer kripto para birimleri gibi Blockchain ve ilgili teknolojiler üzerinde çalışır. FLOKI, DOGE ve SHIB’in ortak noktaları neler? Meme coin’ler, Ethereum...
Aslı Dinçer 25 Eylül 2022