Reklamı kapat

Alibaba Kuruluşundan ICO Tanıtımlarına Yasak

56 görüntülenme

Çin’in online alışveriş sitesi ve Alibaba’nın alt kuruluşu olan Taobao, Salı günü yapılan basın açıklamasına göre bundan sonra platformdaki ICO bağlantılı hizmet sunan mağazaları yasaklayacak.

Resmi açıklama firmanın geçmiş kriptopara bağlantılı kısıtlamalarına bir güncelleme niteliğinde geldi. Daha önce Taobao müşterilerinin Bitcoin (BTC) gibi kriptoparalarla bağlantılı hizmetlere, kriptopara mining tutorial’larına, Bitcoin mining makinelerine ve diğer bağlantılı donanımlara erişmesini engellemişti.

Yeni düzenleyici çerçeve 17 Nisan’dan itibaren geçerli olacak ve iki büyük değişikliği içerecek. İlk olarak yeni kurallar genişletilerek kriptopara konseptine ICO’lar ve diğer “benzer dijital ürünler” de katılacak. İkinci olarak ise Blockchain teknolojisine bağlı dijital ürünler ve türevlerinin kontrolü daha da artacak.

Bu yeni düzenlemelerin hayata geçmesiyle, Taobao müşterileri ICO’larla bağlantılı yasal olmayan para toplama ve kolay spekülasyon yaratma gibi finansal risklerden korumayı amaçlıyor. People’s Bank of China’nın (PBoC) da Eylül 2017’de ICO’ları yasaklama kararına atıfta bulunan Taobao, kullanıcılara hiç bir kuruluşun “dijital paralar veya benzer dijital ürünlerle ilgili” ticaret, borsa, fiyatlandırma, ödeme veya diğer hizmetleri sunamayacağını açıkladı.

Taobao ayrıca yeni kuralları ihlal eden ve whitepaper yazma hizmeti gibi ICO bağlantılı hizmetleri sunan mağazaların cezalandırıcı tedbirlere maruz kalacağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Cointelegraph’ın yayınladığı habere göre, Alibaba Dubai merkezli Alibabacoin Foundation ICO’sunu şirketin adını kullanarak “dikkat çeken, tekrarlanan ve kasıtlı olarak yanıltan” bir uslüp benimsediği gerekçesiyle telif hakkı ihlalı nedeniyle dava açmıştı.

Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin ve Ethereum Yüzde 10 Değer Kazandı Uzun süredir stabil seyreden dijital koin fiyatları bugün beklenen artışı yakaladı. En yüksek market hacmine sahip koin olan Bitcoin yüzde 9 seviyelerinde değer kazanarak 7500 dolar seviyelerine ulaştı; Altcoinlerin lideri Ethereum ise yüzde 10’a yakın artış sağlayarak...
mcgregor 12 Nisan 2018