Çin Devi Alibaba, Bu Web3 Coin ile Ortaklık Kurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
5.073 görüntülenme
Çin Devi Alibaba, Bu Web3 Coin ile Ortaklık Kurdu!

Çin’in teknoloji devi Alibaba Group’un bulut teknoloji kolu olan Alibaba Cloud, bir web3 coin ortaklığıyla gündeme geldi. Alibaba Cloud, Sui ağı ile mutabakat zaptı imzaladı. İşte detaylar…

Alibaba, web3 coin ortaklığını duyurdu

Sui layer-1 Blockchain’inin ilk geliştiricisi Mysten Labs, 235 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Çinli teknoloji şirketi Alibaba Group’un (BABA) bir kolu olan Alibaba Cloud ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Alibaba Cloud, daha kullanıcı dostu deneyimler oluşturmaya yardımcı olmak için Sui’nin test ağı için doğrulayıcılar için arşiv node’u hizmetleri ve güvenli bulut altyapısı sağlayacak. Bunlar, Web3 alanına Web2’den daha fazla kişinin gelmesi açısından önemli bir faktör olarak görülüyor.

Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!

İki şirket ayrıca sürdürülebilir Web3 ekosistemleri geliştirmek için işbirliği yapacak ve e-ticaret ve ödeme sektörlerindeki potansiyel fırsatları keşfedecek. Alibaba Cloud’un Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Daniel Jiang, “Daha kullanıcı dostu, sürükleyici Web3 deneyimleri sağlamak için güvenli teknolojimizi ve kanıtlanmış çözümlerimizi bu yeni oluşan alana getirmek için Mysten Labs ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Ayrıca aşağıdakileri ekledi:

Alibaba Cloud’un güvenilir ve birinci sınıf güvenlik ve küresel uyum yeteneğinden ve dünya çapında güçlü altyapı kapsamından yararlanarak, müşterilere ölçeklenebilir, yüksek verimli ve güvenli altyapı ile daha iyi hizmet vermek için Web3 ekosisteminin büyümesini kolaylaştırmak için güçlü bir konumdayız.

10'dan Fazla Tahmini Çıkan Analist: Bu 2 Altcoin Çakılabilir!

Alibaba Cloud, web3 alanına odaklanıyor

Alibaba Cloud, elastik bilgi işlem, veritabanı, depolama, büyük ölçekli bilgi işlem ve uygulama hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi bulut bilgi işlem hizmeti sunar. Aralık ayında Alibaba Cloud, Web3 geliştiricilerine ölçeklenebilir, verimli ve güvenli altyapı sağlayan Blockchain Node Hizmetini duyurdu. Mysten Labs, durdurulan Diem Blockchain projesi üzerinde çalışan Meta Platforms’un (Facebook) eski yöneticileri tarafından başlatıldı. Sui, düşük maliyetleri korurken yüksek performans sunmak için mutabakat mekanizmasını ve yeni veri yapılarını kullanan gelişmiş proof-of-stake Blockchain’idir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Crunchbase verilerine göre, Mysten Labs’in layer-1  Blockchain’i olan Sui, girişim yatırımcılarından önemli ilgi topladı ve 2021’in sonlarından bu yana toplam 336 milyon dolar topladı. Yine de ağ hala başlatılmadı ve bir test ağı aşamasında kalıyor. Mysten Labs, Crunchbase verilerine göre Ethos ve Scale3 Labs gibi şirketlere yedi bilanço yatırımı yaptı. Sui blok zinciri, Meta’da geliştirilen Move programlama dilinden yararlanır ve hızlı ve düşük maliyetli bir Blockchain oluşturmak için yeni veri yapılarını kullanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Onayladı: Bu Altcoin, Binance Haberiyle Fırladı!
SEC Onayladı: Bu Altcoin, Binance Haberiyle Fırladı! Binance’in ABD kolu olan Binance.US, geçtiğimiz süreçte önemli bir satın alım için hazırlık yapıyordu. Ancak bu durumda borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ndan engel ile karşılaştı. En son raporlara göre SEC’in Binance’in satın alımı ile...
Aslı Dinçer 2 hafta önce