Reklamı kapat

Alibaba’nın Sigorta Devi 100 Hastanede Blokzincir Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

Mert Kaya
Mert Kaya 1 Haziran 2018
40 görüntülenme

10 yerel sigorta şirketine altyapı sağlayan Çin’li sigorta devi ZhongAn, 100’den fazla hastaneyle hasta verilerini ve finansal bilgileri güvenli bir şekilde işlemek için blokzincir teknolojisini kullanma konusunda anlaşmaya vardı.

Sigorta ve sağlık, birbiriyle iç içe ve bağımlı endüstriler. Birçok bölgede sağlık hizmeti sağlayıcıları ve hastaneler sigorta şirketleriyle bütün hastaların eşit ve şeffaf bir sigorta kapsamına alınması için sigorta şirketleriyle iletişim kurmak zorunda.

Güney Kore gibi ülkelerde ikamet eden bütün vatandaşların bir sağlık hizmeti var ve hastanelerin yerel düzenlemelere uyması, her hastanın sigorta kapsamına alınması gerekiyor.

Son birkaç yılda yüz milyonlarca hastanın kişisel ve finansal verileri hack saldırılarına uğradı. 2017’deki en büyük skandal ise Equifax’a yapılan hack saldırısıydı.

ZhongAn’ın CTO’su Chen Wei, bu tarz saldırıların önüne geçmek ve hasta verilerinin güvenle saklanmasını sağlamak için blokzincir teknolojisinden yararlanılacağını söyledi.

“Sigorta istatistiklerle desteklenen bir şey ve blokzincir çok büyük ve çeşitli verilerin birleştirilmesinde bize yardımcı olacak. Riski yönetimi, fiyatlandırma… Sigorta müşterilerine artık kanıt olarak kağıt göndermemize gerek kalmıyor; bunun yerine müşterilerin sadece hangi hastaneye ne zaman gittiklerini söylemeleri yeterli olacak…”

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma tarafından kurulan ZhongAn, şimdiden Şangay’ın sigorta düzenleyicileriyle sigortacılar tarafından blokzincir teknolojisinin yaygın bir şekilde kullanılması için çalışmalar yapmaya başladı.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Huobi, Kripto Tabanlı Borsa Yatırım Fonu Oluşturdu Hacim olarak dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan Huobi, kripto tabanlı Borsa Yatırım Fonunu (ETF) şirketin dün yaptığı açıklamaya göre bugün, 1 Haziran’da devreye soktu. Borsa Yatırım Fonları en basit tanımıyla bir endeksi baz alan, baz...
Mert Kaya 1 Haziran 2018