‘Alım Fırsatı’ Diyen Piyasa Analisti, 5 Altcoin İsmi Paylaştı!

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Kasım 2022
2.560 görüntülenme
'Alım Fırsatı' Diyen Piyasa Analisti, 5 Altcoin İsmi Paylaştı!

Ethereum, şüphesiz dünyadaki en popüler Blockchain’lerin başında geliyor. Şu anda, lider altcoin projesinin piyasa değeri 148 milyar dolardan fazla. Ayrıca, Blockchain 3.500’den fazla merkezi olmayan uygulamayı (dApp) destekliyor. Piyasa analisti Nishant Shukla, şu anda piyasadaki en iyi 5 Ethereum tokeninin bir listesini paylaşıyor.

Listede ilk sırada stablecoin Tether USD (USDT) var

Tether, Ethereum ağının ilk ve en önde gelen stablecoin’lerinden biri. Projenin piyasa değerli 65 milyar dolardan fazla. Tether, ABD dolarına peg edilmiş durumda. Ayrıca, nakit, nakit benzerleri ve diğer varlık rezervleri ile teminat altına alınmış. USDT  mevcut fiyatı 0,999741 dolar. 24 saatlik işlem hacmi ise 31.541.591.912 dolar. USDT’nin dolaşım arzı 65.362.681.003 USDT token. Bununla birlikte maksimum arz sınırı yok. Altcoin hakkında daha fazla bilgi için Kriptokoin.com’un bu sayfasını ziyaret ediniz.

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) ikinci sırada

Shiba Inu, adını bir Japon köpek ırkından alan merkezi olmayan bir altcoin projesi. Ryoshi adlı anonim bir geliştirici, projeyi 2020 yılında oluşturdu. Ryoshi’nin amacı, bir kripto parayı tamamen topluluk yönetirse ne olacağını test etmekti. Shiba Inu, genellikle orijinal meme coin’i Dogecoin uyumlu bir Ethereum alternatifi olarak kabul görüyor. Platformdaki en bilinen tokeni SHIB. Bununla birlikte, Shiba Inu ekosistemide ayrıca LEASH ve BONE tokenleri de yer alıyor. Basın zamanında altcoin 0,000009095 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dolaşım arzı 549.063.278.876.302 SHIB. Bununla birlikte maksimum arz bilinmiyor.

Altcoin

Üçüncü altcoin projesi Aave (AAVE)

Kripto kredi platformu olan Aave, kripto kredi alanlarla verenleri bir aracı kullanmadan birbirine bağlıyor. Platform bunu, yazılım tabanlı işlemleri otomatik olarak yürüten bir akıllı sözleşme mekanizması kullanarak gerçekleştiriyor. Kullanıcıların, diğer birçok merkezi olmayan kredi sisteminde olduğu gibi, bu platformda borç almadan önce teminat göstermesi gerekiyor. Kripto paraları, daha sonra başkalarına ödünç verilen bir likidite havuzuna yatırıyorlar. Koyduklarından fazlasını ödünç almaları mümkün değil. Bu nedenle geri ödeyemezlerse platform teminata el koyuyor. Altcoin, basın zamanında günlük bazda %1,2 artışla 61,36 dolardan işlem görüyordu. Dolaşımda 14,093,193 AAVE tokeni var. Ayrıca, maksimum 16.000.000 AAVE token arzına sahip.

Fırsat sununa bir diğer altcoin Chainlink (LINK)

Bu, Blockchain’i olmayan şirketlerin güvenli Blockchain platformları oluşturmasını sağlayan bir teknoloji platformu. Ayrıca, bir kripto para birimi. Chainlink, Blockchain üzerine kurulu akıllı sözleşmeleri diğer veri kaynaklarına bağlayan bir ara yazılım platformu. LINK’ın basın zamanındaki fiyatı 7,36 dolar. Chainlink, son 7 günde %15’in üzerinde artış kaydetti. Bu arada, dolaşımda 507.999.970 LINK tokeni var. Ayrıca LINK arzı 1.000.000.000 token ile sınırlı.

Altcoin

Son altcoin projesi Loopring (LRC)

Loopring, gözetim dışı sipariş defteri tabanlı bir DEX oluşturmanıza izin veren bir protokol. Dikkat çekici yanı, Ethereum üzerinde olmasına rağmen, önemli ölçüde daha hızlı işlem olması. Ayrıca, ücretleri de daha makul. Bunu, zero-knowledge proofs (sıfır bilgi kanıtları) ve ‘rollups’ olarak bilinen bir ölçeklendirme tekniği kullanarak gerçekleştiriyor. Bunlara ZkRollups deniyor. Bunlar, Loopring’in güvenli kalmasını ve Ethereum ağından bazı hesaplamaları tamamlamasına imkan sağlıyor. LRC’nin basın zamanında günlük bazda %1,58 artışla 0,2389 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, dolaşımda toplam 1.374.513.896 LRC tokeni var. Ayrıca, 1.330.133.546 LRC token dolaşım arzına sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Neutrino USD Nedir? USDN Ne İşe Yarar?
Neutrino USD Nedir? USDN Ne İşe Yarar? Neutrino USD nedir? Neutrino USD (USDN), Neutrino Protocol içerisinde çeşitli kullanım durumları bulunan bir stablecoin’dir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Neutrino nedir, Neutrino USD nedir, ne işe yarar, USDN nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık....
Emre Borsan 30 Kasım 2022