Reklamı kapat

Allianz Baş Ekonomi Danışmanı Bitcoin İçin Uygun Fiyatı Açıkladı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 1 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Allianz’ın baş ekonomi danışmanı Mohamed El-Erian, bir röportajda Bitcoin‘in 5.000 dolar altına düşmesi durumunda satın alınacağını söyledi.

El-Erian, dünyanın en büyük sigorta ve finansal yatırım şirketlerinden birisi olan Allianz’da ekonomi konusunda lider bir uzman olarak görev yapıyor.

Geçmiş Eleştiriler Ve Analizler

Tamamen açık bir Bitcoin eleştirmeni olmasa da, El-Erian Bitcoin hakkında sıklıkla balon olduğu niteliğinde yorum yaptı. Eylül 2017’de El-Erian, Bitcoin’in gerçek değerinin 3 katı bir fiyattan satıldığını söylemişti.

Geleneksel bir finansal hizmetler uzmanı olan El-Erian, o zamanlar diğerlerine kıyasla daha ılımlı bir görüşe sahip olduğu için dikkat çekiyordu. JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i doğrudan bir “dolandırıcılık” olarak nitelendiriyordu. Ancak, CCN’nin bu yıl 16 Mayıs’ta bildirdiğine göre JP Morgan bile kripto paralar hakkındaki fikirlerini değiştirdi.

CCN’nin Aralık 2017’de bildirdiği habere göre, El-Erian, Bitcoin’deki keskin fiyat düşüşünün dönüm noktası olacağına inanıyordu. Sağlıklı bir piyasa düzeltme hareketinin Bitcoin’i aşırı spekülasyondan kurtaracağını ve böylece kurumsal yatırımcıları çekeceğini vurgulamıştı.

Sağlıklı fiyat düzeltmesi sayesinde El-Erian bile Bitcoin almanın mantıklı olduğuna inandığı bir noktaya geldi. Bu olanlardan sonra balon hipotezini çok düşünmüyor olsa gerek.El-Erian blokzincir teknolojisinin kalıcı olacağını söyledi. Ancak, Bitcoin hakkında şunu ekledi:

“Bitcoin, bir para biriminden ziyade bir emtiaya dönüşcek ve altın gibi değer biriktirme aracı haline gelecektir.”

El-Erian, Bitcoin’in geleceğine gerçekten inanan ve güçlendirmek isteyen insanlar tarafından bir temele dayandırılması gerektiğini de belirtti.

Son yedi gün içerisinde yüzde 7 değer kazanan Bitcoin yayın saati itibariyle 6.384 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve 110 milyar dolarlık bir market hacmine sahip.

En güncel haberler ve ilgi çekici gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Çin’deki Sel Felaketi On Binlerce Bitcoin Madencilik Ekipmanını Yok Etti Son günlerde Çin’de yaşanan sel felaketi yerel raporlara göre on binlerce Bitcoin madenciliği ekipmanını kullanılmaz hale getirdi. Yerel finans ve teknoloji haber kaynağı Golden Finance‘de geçen habere göre Çin’in Sichuan ve dört eyaleti daha 27 Haziran’dan bu yana...
Serkan Eser 1 Temmuz 2018