Almanya ICO’ları Gündemine Aldı

Egehan Karışman
Egehan Karışman 22 Şubat 2018
0 görüntülenme

Almanya’nın Federal Finansal Düzenleyici Kurumu (BaFin) Initial Coin Offerin’ler (ICO) için “artan sorgu sayısı” sonrasında yasal statüleriyle ilgili yükümlülüklerini 20 Şubat Salı günü açıkladı.

BaFin’den gelen açıklama Kasım 2017’de ICO’ların potansiyel risklerini açıklayan, yatırımcılara yönelik uyarıların devamı niteliğini taşıyor.

Bu güncellemenin açıklamaya göre “BaFin’e yönelik menkul kıymetler ve varlık yönetimiyle ilgili artan soruşturmalara arkaplanına yönelik” geldiği ve ICO operatörlerinin “altta yatan token, koin veya kriptoparaların arkasındaki sözde ICO’ların menkul kıymetler denetiminde bir finansal araç olarak görülüp görülmediğini” sorgulamaları üzerine ortaya çıktığını açıkladı.

BaFin İsviçre’deki mevkidaşlarını takip ediyor, finansal düzenleyici FINMA da ICO operatörlerinin güncel yasal çerçevede nasıl işlem görüleceklerini sorgumaları üzerine geçtiğimiz hafta ICO’lar için yeni bir düzenleyici kılavuz yayınlamıştı.

20 Şubat Salı günü Cointelegraph, ABD eyaleti Wyoming’in Haziran 2018’e kadar belirli şartları yerine getirmesi halinde menkul kıymetlerin uygunluğundan bazı ICO’ların muaf tutulacağı bir tasarıyı kabul ettiğini bildirmişti.

Almanya’nın yetki sınırları içerisinde, ICO operatörlerinin “herhangi bir finansal aracın veya menkul kıymetin herhangi bir açıklık olmadan potansiyel yasal gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeleri” gerekiyor.

Bu ay Almanya ayrıca Mart ayında Arjantin’de düzenlenecek ve uluslararası düzeyde kriptopara düzenlemelerinin tartışılacağı G20 Zirvesi’ne katılmak için bir girişimde bulundu.

Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Avustralya’da 1200 Yatırımcı Dolandırıldı Bu ay yayınlanan yeni rakamlara göre Avustralya Tüketici Hakları Koruma Örgütü’ne kripto dolandırıcılığı üzerine 1200’ü aşkın şikayet geldi. ABC, Avustralya Rekabet & Tüketici Komisyonu’ndan aldığı elde ettiği verilere dayanarak 1289 şikayeti rapor etti. Uluslararası düzenleyicilerin kripto toptan...
Türkü Karacan 22 Şubat 2018