Danışmanlık Devi: Bu Altcoin 2023’ün Ethereum’u Olacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
14.617 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Bu Altcoin 2023'ün Ethereum'u Olacak!

Lider altcoin Ethereum (ETH) 2020 ve 2021’de kamuoyunda geniş çapta duyulmaya başlandığında, kripto balonunun ortasında piyasaya sürülen diğer Blockchain’lere göre zaten büyük bir liderliğe sahipti. Geliştiriciler, NFT’ler gibi projelerin ve üzerine inşa edilebilecek yeni tokenların inşa edilebileceği araçlar ve altyapı oluşturmak için yıllarını harcadılar. Danışmanlık devi The Motley Fool’un bir analisti olan Travis Hoium’a göre yeni bir yıla başlarken, onu 2023’ün Ethereum’u yapabilecek farklı türde bir momentuma sahip bir kripto para birimi var: Polygon (MATIC).

Popüler altcoin Polygon, birçok şirket ile ortak oldu

Polygon, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir layer-2 Blockchain’idir. İşlemleri bir araya getirir ve ardından ana Ethereum Blockchain’ine bir işlem koyar. Buradaki fikir, her işlemin maliyetini düşürmek ve Ethereum’un altyapısını kullanmaya devam ederken Blockchain’i daha ölçeklenebilir hale getirmektir. Kısmen ölçeklenebilirliği ve geliştirme kaynakları nedeniyle ve kısmen de Polygon’un onları çekmek için milyonlarca dolar ödemesi nedeniyle kurumsal ortaklar Polygon’a akın etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Meta, Instagram platformunda NFT’leri etkinleştirdi. Stripe ödemeler için, Starbucks ise yeni bir NFT sadakat programı için Polygon’u kullanıyor.

Analistler: Bu 3 Altcoin 'Parabolik Artış' Görebilir!

Momentum tutunuyor

Kripto para birimi değerleri büyük ölçüde momentum tarafından yönlendirildi. Kripto para birimlerinde hem yatırımcılar hem de geliştiriciler için doğal bir ağ etkisi vardır. Hiçbir faydası olmayan bir Blockchain’i için genellikle herhangi bir iş modeli geliştirilmiyor. Çok fazla kullanıcıya sahip olmamasına rağmen, Polygon, düşük maliyetleriyle işletmeleri çekiyor. Diğer yandan Ethereum’un geliştirme kabiliyetini kullanıyor. Analiste göre işletmeler bir kez Polygon’a akın etmeye başladığında, diğerleri de doğal olarak onu takip edecektir. Bu, 2021’in NFT dalgasına benzer bir dinamikti. Ethereum, en çok tercih edilen Blockchain haline geldi. Ancak bu sefer kurumsal para Polygon’a akıyor.

Tüm kurumsal projeler kalıcı olmayacak

Analiste göre 2023, birkaç büyük şirketin hakimiyetindeki bugünkü web sürümünün aksine, blockchain ve merkezi olmayan Web3 için en iyi stratejilerini belirlemeye çalışan şirketler tarafından tanımlanacak. NFT sadakat programları, daha düşük maliyetli ödeme yolları ve kripto pazarında satılacak dijital ürünlerle deney yapan düzinelerce başka şirket var. Çoğu Polygon üzerine inşa ediyor. Tam olarak net olmayan şey, şirketlerin 2023’te kripto ve Web3 için kazanma stratejileri geliştirip geliştirmeyecekleri.

'Patlama Sinyali Veren' 7 Altcoin Açıklandı! SHIB de Var!

Adidas ve Nike’ın sırasıyla Bored Ape Yacht Club ve (Nike’ın satın aldığı) RTFKT ile başarılı projeler başlatması gibi bazı büyük örnekler var. Ancak birçok şirket, NFT’leri katılmak isteyecekleri bir nakit kapma oyunu olarak gördü. Bu sürdürülebilir bir strateji olmayacak ve uzun süredir kripto para biriminde olmayanlar sonunda yok olacak. Şirketlerin bir ayı piyasası sırasında Polygon üzerine inşa ediyor olması, analiste göre, MATIC’i 2023 için en iyi kripto para birimi yapmak için yeterli olabilir. Kullanıcılar ve geliştiriciler kaçarken bazı Blockchain’ler başarısız olacak, ancak analiste göre Polygon burada kalacak gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Themotleyfool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 30 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 30 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, birçok altcoin projesi için çeşitli yenilikler yaşanacak. Bazı altcoin’ler için borsa listeleme duyurusu dikkat çekerken, bazıları yeni ürünleri piyasaya sürüyor. En son ekosistem gelişmelerini ve haberleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz. İşte detaylar… Bugün, 30 altcoin için önemli...
Aslı Dinçer 2 hafta önce