Reklamı kapat

Dikkat: Bu Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 gün önce
3 görüntülenme
Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor

Microsoft destekli bir altcoin projesi, yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto para borsasından delist ediliyor.

Microsoft destekli altcoin için toplu delist kararı

Piyasa değerine göre 226.sırada olan Blockchain oyun platformu WEMIX (WEMIX), yatırımcılar arasında kafa karışıklığına neden olan yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto borsasından ayrılıyor. Delist kararı alan borsalar: Coinone, Korbit, Upbit, Bithumb ve Digital Asset Exchange Alliance (DAXA).

Haberin üzerinde WEMIX fiyatı kısa sürede %70’in üzerinde çakıldı. Delist kararı alan borsalardan Gopax tarafından oluşturulan bir kuruluş olan Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), altcoin projesinin DART açıklamaları yoluyla yanlış bilgi verdiğini söylüyor. WEMIX fiyatı bu iddiaların sosyal medyada ses bulması ardından düşüşe geçti. Yaklaşık iki saat içinde %70’den fazla değer kaybetti.

DAXA ayrıca, yanıltıcı bilgilerin projeyle ilgili yönetimi zorlaştırdığını sözlerine ekledi. Duyuruda, WEMIX için işlem desteğini 8 Aralık saat 15:00’te sonlandırılacağı bildirdi. Raporlar, WEMIX fiyatının beş büyük borsanın her birinde %70’ın üzerinde düşmesine neden oldu. Ancak beş G. Kore kripto borsasından dördü, Ekim ayında projeyi “yatırım uyarısı” listesine zaten eklemişti. Borsaların bir süredir projeyi mercek altında aldığı ve hamle yapmayı bekledikleri belirtiliyor.

WEMIX’in hatalı verileri

Altcoin projesi, Ocak ayında dolaşımda yaklaşık 245 milyon token olduğunu bildirdi. Ancak, gerçek rakam tahminleri kabaca 72 milyon aştı. DAXA daha sonra konuyla ilgili 2 haftalık bir soruşturma başlattı. Soruşturmadan sonra sorunun çözülmemesi halinde WEMIX ile işbirliğini sonlandırabileceği konusunda uyardı. Yanıt olarak WEMADE, Blockchain ağına likidite sağlamak için kullanılan WEMIX tokenlerinin bir kısmını ve ayrıca kredi verme ve ekosistemi yönetme mevduatlarını atlayarak hata yaptığını söyledi.

Altcoin projesi, Shinhan Asset Management, Kiwoom Securities ve Microsoft’dan milyonluk yatırım toplamıştı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Microsoft, WEMIX’e 14,8 milyon dolar yatırım yapmıştı. Kasım ayının başlarında WEMADE, Microsoft ve diğer yatırımcılardan 46 milyon dolar fon topladı. Düzenleyici belgelere göre Shinhan ve Kiwoom sırasıyla 21.2 milyon ve 10.5 milyon dolar yatırım yaptı.

WEMIX, kullanıcılara cüzdanlar ve kripto paralar için bir pazaryeri sağlayan oyun platformudur. Ekim ayında platform, USDC’ye dayalı WEMIX stablecoin’i piyasaya sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Borsası, SHIB ve Bu Coin'leri tutuyor
Coinbase Destekli Bitcoin Borsası, SHIB ve Bu Coin’leri Tutuyor! FTX’in çöküşüyle birlikte merkezi borsaların hangi altcoin’leri rezerv olarak tuttuğu önem kazanıyor. Yeni raporlar, bazı platformların yüklü miktarda Shiba Inu (SHIB) sakladığını ortaya koydu. Coinbase destekli Bitcoin borsası CoinDCX, Shiba’nın yanında Cardano ve Polygon tutmayı tercih ediyor....
Buğra Çağlar 5 gün önce