Bu Altcoin, Amazon ile Stratejik Ortaklık Açıkladı!

Bu Altcoin, Amazon ile Stratejik Ortaklık Açıkladı!
Bu Altcoin, Amazon ile Stratejik Ortaklık Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web tabanlı oyun platformu ve altcoin IMX’in arkasındaki Immutable, Web3 oyun dünyasını yeniden şekillendirmeyi vaat eden heyecan verici bir işbirliğiyle, teknoloji devi Amazon Web Services (AWS) ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Çığır açan bu işbirliği, AWS’nin girişim hızlandırıcı programlarını genişletmesiyle birlikte oyun geliştiricileri için bir dizi yeni fırsat sunmayı amaçlıyor. İşte detaylar…

Altcoin projesi Immutable, Amazon’un ISV programına katıldı

Web3 oyun alanına ve altcoin projelerine yaptığı yenilikçi katkılarla tanınan Immutable, 10 Ekim’de resmi bir blog yazısında Amazon’un ISV (Bağımsız Yazılım Satıcıları) Hızlandırma Programı’nın bir üyesi olarak yeni konumunu açıkladı. ISV Accelerate, şirketlerin AWS üzerinde çalışan, AWS ile entegre olan yazılım çözümleri sunduğu bir platformdur. Bu ortaklık, oyun endüstrisini daha merkeziyetsiz ve Web3 odaklı bir alana dönüştürme çabasına işaret ediyor. Bunun için devam eden çabalarda kayda değer bir adım anlamına geliyor.

Ayrıca, altcoin Immutable’ın Blockchain altyapısı üzerinde çalışmak isteyen geliştiriciler artık AWS Activate programından yararlanabilecek. Bu program, teknik destek, eğitim ve 100.000 dolar değerinde AWS bulut kredisi dahil avantajlar sunmakta. Bu, Immutable’ın platformunda yenilikçi Web3 oyunları yaratmak isteyen geliştiriciler için oyunun kurallarını değiştiren bir fırsat. Avustralya’daki AWS Startups Başkanı John Kearney, Immutable’ın küresel tanınırlık kazanmış yerel bir Avustralyalı girişim olarak önemini vurguladı. Bu işbirliği, AWS’nin sağlam bulut altyapısı aracılığıyla Web3 oyun geliştirmeyi genişletme taahhüdünün altını çiziyor.

Oyunlarda 10 kata kadar artış

Altcoin IMX’in arkasındaki Immutable’ın bu ortaklığa giden yolculuğu, her ikisi de uygulama bileşenlerini bağlamak için olayları kullanan sunucusuz hizmetler olan Amazon EventBridge ve AWS Lambda ile entegrasyonu sayesinde kolaylaştı. Bu entegrasyon, Immutable’ın ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırdı. Ayrıca platformun, duyurularında da vurgulandığı gibi, oyunlarda 10 katlık bir artışı idare etmesini sağladı. Immutable’ın Ürün Pazarlama Lideri Michael Powell, merkezileşme ve Amazon’a bağımlılıkla ilgili endişelerden bahsetti. Oyun endüstrisinin taleplerinin Blockchain saflarının beklentilerinden farklı olabileceğini açıkladı. Oyun geliştiricilerinin mutlak merkeziyetsizlik yerine pratiklik ve işlevselliğe öncelik verdiğini söyledi. Ayrıca bunun da geleneksel Blockchain ve altcoin ilkelerinden önemli bir sapmaya işaret ettiğini açıkladı.

Bu Altcoin’de Birikim Bölgesi Açıklandı! Alım Fırsatı Mı

Immutable’ın son dönemdeki başarıları altcoin piyasasında gözden kaçmadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Ağustos ayında, Polygon Labs ile işbirliği kurdular. Bunun için sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesi’nin (zkEVM) halka açık testlerine başladılar. ZkEVM, Ethereum ekosisteminin doğasında bulunan güvenlik ve ağ etkilerini koruyor. Diğer yandan oyun geliştiricileri için geliştirme maliyetlerini azaltmayı vaat ediyor. Immutable’ın yolculuğu önemli kilometre taşlarıyla dolu. Özellikle, şirket Mart 2022’de öne çıktı. O sırada Singapur devletine ait yatırım şirketi Temasek tarafından yatırım aldı. Temasek’in liderlik ettiği 200 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu gerçekleştirdi. Bu turun ardından 2.5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin, Amazon ile Stratejik Ortaklık Açıkladı!