Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi

Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi
Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında bir altcoin balinasının hamleleri dikkat çekiyor. Ayrıca fiyat da önemli derecede etki etmiş durumda. Buna göre bir dizi önemli işlemde, 0x171c53 başlayan adres ile tanımlanan gizemli bir balina, yakın zamanda Binance borsasına büyük miktarlarda Compound (COMP) altcoin yatırdı. Bu kayda değer faaliyet, COMP’nin fiyatını etkiliyor gibi göründüğü için kripto topluluğunda ilgi uyandırıyor. Detaylara bakalım.

Altcoin balinasının işlemleri fiyat dalgalanmalarına yol açıyor

Daha önceki altcoin COMP token satışlarıyla tanınan balina yine gündemde. Bugün Binance’e ortalama alım fiyatı 40,45 dolar olan 27.116 adet COMP token transfer etti. Transferin değeri yaklaşık 1,1 milyon dolar. Bu hamlenin geçtiğimiz hafta boyunca tutarlı bir şekilde yapılan para yatırma işlemlerini takip etmesi dikkat çekiyor. Ayrıca balinanın COMP tokenlarını ortalama 40,31 dolar fiyatla çeşitli kripto para borsalarına aktardığını belirtelim. Ayrıca 9 Eylül’den bu yana toplam 3,74 milyon dolar değerine ulaşması da dikkat çekiyor.

Dikkate değer olan şey, bu balina tarafından yapılan her transferle birlikte altcoin COMP fiyatında bir düşüş yaşanmış olması. Bu yazının yazıldığı sırada COMP tokenı 39,11 dolardan işlem görüyor. Bu transferlere rağmen, balina hala yaklaşık 1,12 milyon dolar değerinde 28.268 COMP tokenine sahip.

Balina’nın alım satım geçmişine daha yakından bakmak

Kısa adresi 0x171c53 olan balina, COMP piyasasında aktif bir katılımcı. Diğer taraftan iki kayda değer işlem döngüsünü tamamlamış durumda. İlk döngü 11 Ekim ve 4 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşmiş vaziyette. Bu süre zarfında balina, ortalama 53,3 dolar fiyattan toplam 101.582 COMP tokenı biriktirdi. Ayrıca toplam değeri 5,41 milyon dolar oldu. Daha sonra, balina ortalama 47,99 dolar fiyattan 4,78 milyon dolar tutarında 99.637 altcoin COMP token sattı. Bu ilk döngü yaklaşık 529.000 dolar net zararla sonuçlandı.

İkinci işlem döngüsü 28 Temmuz 2023 tarihinde başladı. Ayrıca halen devam ediyor. Bu zaman dilimi içinde balina, Binance’ten ortalama 49,04 dolar fiyattan toplam 138.752 altcoin COMP tokenı toplayarak 6,80 milyon dolarlık varlığa ulaştı. Ancak, bu işlemde 795.000 dolar zarar ettiği tahmin ediliyor. Diğer taraftan bu döngünün sonucu balina için daha az elverişli görünüyor.

Altcoin fiyatını etkiledi

Bu balinanın altcoin COMP piyasasındaki faaliyetleri dikkat çekiyor. Ayrıca önemli hareketleri token fiyatını etkileme potansiyelini gösteriyor. Diğer taraftan traderlarve yatırımcılar tarafından yakından izlenmeye devam ediyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda gizemli balina tarafından altcoin COMP tokenlarının Binance’e sürekli olarak yatırılması dikkat çekiyor. Ayrıca tokenların değeri üzerindeki potansiyel etkileri hakkında soru işaretlerine yol açıyor. Kripto topluluğu devam eden bu faaliyeti gözlemlerken, altcoin  COMP piyasasının dinamikleri ilgi çekici ve yoruma açık olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi